Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

ztn fener bu haldeyken beşiktaş 50 tane portekizli almısken ve sezon ortası patlıcakken

tirabzonda barış özbek varken

bu kadro şampiyon olmazsa ölsün

ama pliyıf geldi işte bunu engellemek için

fenerbahçe 11 tane selcuk şahin koysa gs yi yener
Sosyal ağlarda paylaş

Adam daha ne yapsın zaten? O kadar "aman şöyle kötüyüz böyle battık" deniyordu, adam geldi, ilk iş premier ligden bi alternatif golcü getirdi kyodu takıma. Sonra dünya çapında kaleci getirdi, brezilya milli takımı ön liberosunu (kiralık da olsa) getirdi, yaşlı maşlı gördüğümüz kadarıyla gayet iyi bi defans aldı, sağ tarafa bek-kanat-göbek oynayan çok yönlü bi adam aldı, sol tarafta zaten kim olsa elinde tutamayacağı arda gidince çok ucuza liverpool görmüş teknik kanat getirdi koydu, türk pasaportlu alınabilecek en iyi ortasaha göbeğini beleşe getirdi, yanına da eküri olarak genç yıldız ön libero/defans aldı. Yedek kulübesine bir türk attı, yetmedi bir de üstüne dönüşümlü oynayacak 4-4-2'de fayda sağlayacak türk forvet aldı (yine türk olarak alınabilecek en iyi adam bu, Tosun'u falan zaten satmazlar)

Şöyle bi bakıyorum transferlere:

Elmander - bedava
Muslera - 6.5+Cana (bu bayağı pahalı da kaleci sonuçta)
Ujfalusi - 2.5 (yaşı yüzünden burun kıvırmıştım da, hz maçlarında çok iyiydi)
Eboue - 4
Melo - 300k kiralık
Selçuk İnan - bedava
Ceyhun - bedava
Engin Baytar - 900k
Sercan - 3+Musa
Riera - 3.5

Adam gayet ucuza neredeyse 11 kişilik 4-4-2 kadroyu komple transfer edecekmiş, bi tek sol bek eksik kalmış, ki ettiği kadro da GS'de zaten olanları almasan bile zirveye oynar uyum sorunu yaşamazsa ehah:

Muslera

Eboue Ujfalusi Ceyhun HilalCebeci
Engin Selçuk Melo Riera

Sercan Elmander

Bi de sol bek transferi yapaydık son dakkada iyiydi, Baltayla Çağlara kaldı ora, al birini vur ötekine.
Sosyal ağlarda paylaş

izlemedim. bi tek real madrid maçını izledim. ligde de orada banko servet oynar zaten, olmadı zan oynar. ha, ceyhun stoper oynayabilir, ama çok verimli olamaz bence. mascherano'nun stoperliği ona bin basar orası ayrı konu.

onun dışında söyledikleri doğru, başkan çok doğru adımlar attı.

son olarak söylemek istediğim ve söyleyip yeni bir tartışma başlatmak istediğim konu, bu kadroyla hangi teknik direktör olursa olsun zaten şampiyon yapar. grande terim beleşten bi kupa daha alır. ha, rahat alabilir mi ? aksine fatih terim'in zorlanacağını düşünüyorum. orada bir samet aybaba bile olsa rahat alır, hatta adnan aybaba. ama ft öyle değil, bariz kötü
Sosyal ağlarda paylaş

ceyhunu stopere monte etsek zaten muhteşem olur. orta sahada için üstün bir tekniği yok belki ama stoper için topu oyuna rahatça sokabilecek bir oyuncu olabilir. belki hata yapar o mevkiye tam oturana kadar ama o pozisyona kazandırılırsa GS için büyük kazanç olur.

milli takımda FT döneminde oynamışlığı vardı stoper bu arada ceyhunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Nihayet 1. transfer sezonu sone erdi.

Öncelikle Ünal Aysal ve ekibini tebrik etmek lazım ( burada özellikle Abdülrahim Albayrak 'a parantez açıyorum, medyaya verdiği hiçbir isim gelmedi çok şükür :) , sanırım onun görevi spekülasyon yaratmaktı. )

Bana göre yapılan transferlerin hemen hemen hepsi olumlu.

Yanlız takımda halen daha forma numarası kaç olursa olsun performansı 10 numara olabilecek bir oyun kurucu ve rakip defansı hallaç pamuğu gibi sallayıp atacak hızlı, diri ve doyumsuz bir ileri uç adamı yok.

Ben başkanın yerinde olsam kesinlikle ve kesinlikle Barosu satar, Ayhanı Fatih Terim 'in yanına çeker, Hakan Balta 'yı da takasta kullanırdım.

Anladığım kadarıyla önemli bir forvet transferi için çok fazla efor sarfedilmesine rağmen yönetim içerisindeki çok seslilik ve maliyet-fayda analizleri sonucunda şimdilik bu operasyon ertelenmiş.

Tabi bunda bir de sezon ortalarında TFF tarafından açıklanması muhtemel küme düşürme cezaları ve buna paralel ligde rakipsiz kalmanın vereceği bir kolaylıkta etkili oldu gibime geliyor. Yani baros-elmander ve sercan ile de biz bu işi rahat kotarabiliriz diye düşünmüş olabilirler. Fakat işler beklenilen gibi olmaz ise de ilk yarı sonunda mutlak surette bir forvet alınır diye düşünüyorum.

Beni tek endişelendiren konu ise sezon içerisinde hortlayabilecek yönetim-teknik kadro arasında yaşanabilecek iktidar ve patronluk mücadeleleri. Umarım Terim 'e zorunlu olmadığı durumlar haricinde müdahele etmezler ve yeniden kendi sistemini ve futbol karakterini sahaya yansıtmasına yardımcı olurlar.

Başkan ve ekibine tekrardan teşekkür ediyorum, uzun senelerdir böyle keyifli bir transfer sezonu yaşamamıştık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...