Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

moral olarak düşünüceğini sanmıyorum bir prof. futbolcunun
2 senedir sadece 10 dk bir kupa maçında oynadığını hatırlıyorum muhammbedin ve ben bu çocuk ilk barca ile adı geçtiğinde gitmesi gerektiğini söylemiştim...
kalırsa ikinci lig futbolcusu olur, bence o yöne doğru da gidiyor zaten bizde bu yabancı sevdası var iken
Sosyal ağlarda paylaş

hacı sabırlı taraftar diyorsunuz beşiktaş'a da, bizim sabır dediğimiz oturup "ya sabır" çekmek değil

Sen ben belki takımın bu haline sabredip, olsun 2 sene sonra birşeyler olsun yeter ki olsun diyoruz fakat yeni nesil çarşı başta olmak üzere demirören'in oluşturduğu yapay beşiktaş taraftar profili böyle değil,

Demirören'in kulübe verdiği en büyük zararda budur zaten, Beşiktaş'ın kendine ait bütün değerleri en başta taraftar profilinin dejenere edilmesiyle değiştirildi. Dünyadaki benzerlerine göre belki komik bir benzetme olacak ama Türkiye şartlarındaki "ötekilerin" takımı olan Beşiktaş, bir Fenerbahçe ya da Galatasaray yapılmak istendi ama ortaya daha saçma sapan birşey çıktı.

Yeni nesil taraftarlar Fenerbahçe gibi istikrarlı, Galatasaray kadar istatistiksel başarıyı kulüpte istiyor. Haliyle sanki 20 yıl önce üst üste 10 kez şampiyon olmuşuz, 5 kere Avrupa kupası kazanmışızda çökmüşüz gibi görülüyor kulüp. Hal böyle olunca koltuk sevdalısı Demirören ve yönetimi kendi yarattıkları kitle ile çatışmamak için öğütme işlemlerini yapıyordu.

Neyse bu gider de gider. Beşiktaş sabırlı değildir. Evine çekilip emekli olan eski tribün abileri, eski sağlam taraftarlar belki olabilir. Sen ben belki olabiliriz ama kabul etmek gerek Beşiktaş'ı gerçekten ilkeleriyle seven insanlar dışında sabırla konuya yaklaşan kalmadı. Ha o ilkeler ne kadar kaldı, ne kadarı ayaklar altına alındı bunu herkes biliyor ya neyse :)
Sosyal ağlarda paylaş

ha şuna da çok güldüm niyeyse asdf

http://www.goal.com/tr/news/447/ingiltere/2012/03/23/2987432/guidetti-bir-tek-be%C5%9Fikta%C5%9F

Bir tek Beşiktaş

Feyenoord'un çok iyi bir takım olduğunu belirten orta saha oyuncusu, "Feyenoord çok iyi bir takım, taraftaları da öyle. Antrenmanlarımızı 7 bin kişinin takip ettiği oldu. Birçok kişi bana Avrupa'da büyük takımlar olduğunu hatırlatıyor. Ancak Feyenoord'un taraftarı gibi ateşli bir tek Beşiktaş taraftarını gördüm."şeklinde konuştu.

Haberin kaynağı;
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2118990/Manchester-City-striker-John-Guidetti-scoring-goals-Holland-Feyenoord.html?ito=feeds-newsxml
Sosyal ağlarda paylaş

forzabesiktas dünyanın en saçma taraftar sitesidir büyük ihtimalle o kadar coluk coocuk dolmuş ki sınıfta tebeşir almak için para toplama olayını . koca kulupde yapınca borç harç bitecek sanıyorlar . herkes 5 tl verse kulbün borcu bitermiş.yok maç günleri stad önlerine kumbara koyulsun herkes para atsın 30000 kişi 5-6 maçta borcu ödermiş .bu konuları saatlerce tartışanlar var . saçma sapan organziasyonlar yok meşale yakalım takımı karşılayalım . yok rakip takımın forum sitelerine gidip saçma sapan resim koyanlar .
bence takımdan önce taraftar kendini düzeltmeli .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca'nın adaylığında gerçekleşecek Beşiktaş başkanlık seçimleri saat 10:00'dan itibaren start aldı. İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu'nda yapılacak genel kurulda, aidatını yatıran 11 bin 611 üye, 24 sandıkta oy kullanabilecek. Üç adayın kıyasıya yarışacağı seçim sürecinin saat 17.00'ye kadar sürmesi bekleniyor.

BAŞKAN ADAYLARININ YÖNETİM KURULU LİSTELERİ
Kongrede yarışacak başkan adaylarının yönetim kurulu listeleri ise şöyle:

FİKRET ORMAN
-------------
Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz.
Yedek üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Seyit Ateş, Metin Albayrak, Mesut Urgancılar, Abdullah Sözer.
BÜLENT DERİŞ
--------------
Asil üyeler: Hüseyin Yücel, Ahmet Zekai Görgülü, Halim Aydın, Yavuz Gündüz, Mehmet Akif Avşar, Ömer Koçak, Zeynel Tutar, Murat Can, Salih Zeki Ceylan, Namık Mert Ören, Osman Gökhan İskender, Suat Erol Çelik.
Yedek üyeler: Ali Fuat Eyüpoğlu, Nedim Sarsmaz, Ali Ekber Kartal, Fazlı Bolugur, Ömer Mustafaoğlu, Muhittin Yegün.
NAZMİ KOCA
-----------
Asil üyeler: Aydoğan Cevahir, Zafer Murat Çetintaş, Faruk Belenkoğulları, Tunga Fişekçioğlu, Kaya Soysal, Reşit Sözügüzel, Cengiz Mercan, Akın Volkan Arıkan, Burç Karagöz, Erol Karabacak, Ahmet İşbitiren, Taci Sunar.
Yedek üyeler: Koray Lordoğlu, İhsan Yalçın, Ali İnal, Fethi Göçek, Nevzat Sezen, Mehmet Mihmanlı
Sosyal ağlarda paylaş

Rıza Çalımbay dünkü maçta Manispor'a attıkları 3. golden sonra takımın gol sevincini yaşamasını engellemiş. Sebep ise Manisaspor'un küme düşmesinin kesinleşmesi.

[Aynı Rıza 1993'te Trabzonspor'u 7-1 yendiğimiz maçtan sonra soyunma odasına doğru yürürken, muhabir mikrofonu burnuna dayamıştı. Rıza abimiz de ise böyle ağladı ağlayacak bir hava var. Diğer futbolcular da zaten timsah yürüyüşü falan peşinde değillerdi. Orta sahaya yığılan Trabzonluların yanında onlarla bir şeyler konuşuyorlardı. Muhabir Rıza'ya heyecanlı biçimde Kaptan, Trabzon gibi çok güçlü bir rakibi hezimete uğrattınız. Bunu bekliyor muydunuz? dedi.

Rıza muhabire bile bakmadan gözlerini kaçırarak “Trabzon çok büyük bir takım. Böyle büyük bir takımı yendiğimiz için mutluyuz. Ama bu kadar fark olmasına sevinemiyorum. Bu tamamen şanssızlıkları. Her takımın başına gelebilir. Trabzon camiasının çok üzülmemesini umuyorum. Bugün onların başına geldi, yarın bizim başımıza gelebilir. Geçmiş olsun!” dedi.]*

Biliyorum artık böyle şeyler bizim kulübe çok uzakta duruyor. Sadece bize değil, tüm Türkiye Futbolu'na çok uzak. Ama işte böyle bir anlayıştı "Beşiktaşlılık Duruşu" denilen ve Y.D.'in ağzına sakız gibi alarak iç ettiği kavram.

Yeni yönetimden beklentimiz elbette saf bir romantizm değil. Öneclikli hedef, mali yapılanma ve kulübü girdiği bataktan çıkarabilmeleri. Yanında ama işte biraz yukarıda belirtmeye çalıştığım saygıdan istiyorum.

Bu konu bu kadar kolay değil elbette. 20 sene öncesinin futbol anlayışı ile şimdiyi kıyaslayamayız. İstesen bile tutmaz belki o maya. Ciddi sosyolojik değişiklikler oldu/oluyor/olacak. Yeni Beşiktaş taraftar profilini ben sevemiyorum. 5 sene oldu kombine almayalı. Y.D'dir bunun ilk müsebbibi kendi adıma ama maça gelen taraftar kimliği de soğuttu beni, itti resmen. İlkten Kapalı'dan kopup Yeni Açık'ta izledim bir süre, sonra yılda 1 ya da 2 maça döndü 4-5 senedir. Umuyorum önümüzdeki sezon için tekrar beni kombine almaya ikna ederler.

* Parantez içindeki kısım eksisözlük'teki bir entiriden alıntıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyürsen kirlenirsin. Modern futbola direnmek anlamsız, Yıldırım Demirören bunun bilincindeydi fakat yanlış yerinden tuttu olayı. Köklere bağlı kalma olayını Beşiktaşlı arkadaşlar daha iyi bilir fakat benim gördüğüm yeni jenerasyon Beşiktaşlıların pek duruş sahibi bir yapısı yok.

Mali istikrarı sağlamalı Beşiktaş öncelikle ve amatör branşları eski saygı değer kimliğine ulaştırmalı. Bugün Erkek voleybol takımı ikinci ligde, kadın voleybol ve basketbol takımları kümede kalmayı son maçta garantiledi. Erkek basketbol takımı kafaya oynuyor fakat geçen sene maaşlarını alamayıp antrenmana çıkmayınca ceza olarak ölümüne idman yaptırılıyordu.

Mendes ve ekibine menajerlik hizmetlerinden dolayı yarım dönemde 7 milyon lira harcandı. Basketbol için bu sezon harcanan miktar mesela 15 milyon. Voleybol için (kadın erkek toplam) 4 milyon. Sen futbol takımına içi geçmiş adamların transfer edilmesine aracı olsun diye çakalın tekine neredeyse amatör branşlarını ayağa kaldıracak kadar para harcıyorsun. Hem de dönemde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...