Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

Indicator gibi eklentiler oyundaki rekabeti azaltıyor öyle ya da böyle. Bir oyunda temel naneler dışında geriye kalanlar oyuncuya kalmıştır. Hele hele Dota gibi competetif bir oyun için konuşuyorsak.

Koyarsın casual moda bu dalgaları olur biter. "İstersen kapatabiliyosan sana ne yani" diyen adam ise biraz gidip kitap okusun.

Edit: Hook da target olsun de bebeler ağlamasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

şükrü dışında gereksiz sataşanlar olmuş, hayatları boyunca noob olarak oynamaya mahkum oldukları için güzel şeyler tabi bunlar.

şu ağızlar tam consolefag ağızları bir de.

ben noob-friendly bir opsiyonun server tarafından kapatılabilir olmasını beklerim tabi ki. ayrıca dediğim şeyleri de hardcore dota oynadığım zamanlarda defalarca yaptım. ispatlamaya çalışmama gerek yok, isteyen dota 2 çıkınca gelir oynarız ^_^

siz hook atarken haber verin, ben istediğiniz yere gelirim indicator açmanıza gerek yok.

Pardon nick neydi dotada Maelk mi Vigoss mu?
Hardcore dota oynadığım zaman demişsin defalarca yaptığın şey nedir açar mısın merak ettim?
Hayatında turnuva görmemiş adamlar şurda harcore dotadan proluktan noobluktan falan bahsediyor muhteşem...

Eklenmesi üst seviye dotada hiçbişey değiştirmeyecek bir özellik ama yeni eklenen herolarda ve oyuna yeni başlamış insanlara oldukça yardımcı olucak bi özellik...

Dediğim gibi hon add-onlarıyla alakasız bi özellik bu çok da güzel düşünülmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun kolaylığının zorluğunun ufak görsellerde veya skillerin hangi tuşlarla atıldığıyla alakalı olmadığını anlarsınız bigün umarım.
Oyunun zorlaşmasını mı istiyorsunuz biraz eski haline çekin,sadece creep keserek item kasmanın zor olduğu,her carry heronun üzerinde 5-6 item olmadığı zamana dönsün, vanguard gibi Hood/pipo gibi oyunu noob friendly hale getiren itemler kalksın/nerflensin.
Mass combatların spell combinasyonlarının önemi artsın,öyle lane de arkada durarak xp kasma muhabbeti gitsin melee herolar denielanan creepten nerdeyse full xp alamasın mesela...
Attığı spell'in nereye gidip nereye gitmeyeceğini görmekle bilmekle pro olunmuyor malesef,zaten bi heroyla 3 kere oynarsan 4. de büyünün nereye gidip nereye gitmeyeceğini öğrenirsin.
@Xaenin
Tam olarak ne kastettiğini anlayamadım, eğer dotadan bahsediyorsan bu oyunu dünyanın en iyi oyuncularıyla beraber inhouse liglerde de oynadım,turnuva da kazandım,turnuvalara da katıldım. Oynadığım her oyunda oynayabiliceğimin en iyisini oynamaya çalışırım bu yüzden de çok fazla oyun oynamam,hatta başarısızsam bırakırım o oyunu ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben competitive olarak oynamadığımı hep söyledim. Hayatımda hiç bir oyunu öyle oynamadım, tek amacım eğlenip güzel vakit geçirmek. Bu nedenle bir casual mod istiyorum. Benim ve benim gibi düşünenlerin isteklerini de ciddiye almalı Valve. Temel nedenim bu: Yeni bir hero çıktığında casual mod ile öğrenmek ya da sadece stres atıp fazla kendimi vermeden oynamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge iyi de zaten iyi ayarlanmış bir rating sistemiyle senin dediğin çok güzel şekilde çözülür ki.
Multiplayer oyunlarda zorluk kolaylık oynadığın rakip oyunculara göre değişir temelde.
Senin ihtiyacın olan gold gitmemesinden çok unrated oyun oynayabilme şansı ve bir de iyi ayarlanmış rating sistemi...
Yada 2 çeşit personal rating getirirler casual ve pro şeklinde sıkıntı çözülür bence.
Ha dotada easymod vardı bunda da olucaktır muhtemelen öyle bişeyler,ama açıkçası bence easymod oyunlar normalinden daha zor çünkü daha önce de söylediğim gibi oyun multiplayer yani örnek veriyorum seaking'e karşı dota oynayacaksın easymod oynarsan 10 dakikada 6 slot item kasıp kabus olucak normal mod oynarsan 20 dakikada 6 slot item kasıp kabus olucak 2 şartta da seni eğlenceli bi oyun beklemiyor =))
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Casual modda gameplay değişmemeli çok zaten, range indicator olmalı bir kesin. O zaman en pro adam bile oynar yeni hero denemek için zaten. Ölünce para gitmesi dert değil, ben fazla ölmeden ve fazla öldürmeden assistlerle oynayan biriyim zaten.

Şöyle olabilir, ölünce para gitmez ama creepler de daha az para verir. Bir şeyler düşünürler yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Pati nasıl bir yer yarabbim.

-Herkes çok iyi dota oynar, mütamadiyen yılda 3 turnuvaya katılır, 1. seçilir.
-Herkes çok kaliteli müzik dinleyip, çok iyi enstrüman çalar.
-Donanım bilgisi maksimum seviyededir, herkes bir donanım, bir yazılım uzmanıdır.
-Spor konusunda çoğu kişi Mourinho'nun gençken gösterdiği parıltıyı gösterir. Van Gaal, Mourinho falan tırttır bu insanlar yanında.
-Her ne kadar sözel okusa o kadar sayısal'dan, her ne kadar sayısal okusa sözel'den de o kadar anlar. ( 2.önerge geçerlidir yalnız )
-Manyaklar gibi bilim kurgu izler, adeta bir bilim kurgu ustasıdır. Hatta battlestar galactica'ya "o ne yea, bilim kurgu mu o" edasıyla yaklaşır.
-Herkesin Kate Upton kıvamında bir sevgilisi vardır.
-Herkes çılgınca ortamlara akar, günde 3 şişe 70'lik viski içer.

Lan içinizde ki Hıncal Uluç'u bir kenara koyun artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten benim en başta demek istediğim en pro adam bile o özelliği bazı herolarda isteyecektir,o güzel bi özellik ve emin olun oyun seviyesini de genel olarak yükseltir.
Oyunda yandaki shop kapatılsın mesela noob-friendly olmasını istemiyorsanız.
Kuş nerflenmeli yine normal şartlar altında herkes tek tuşla teslimat yapabilir hale geldi.
Ama bunlar yapılmayacak çünkü oyunu yapan adamlar az sayıdaki hardcore playera göre değil daha büyük kitlelere göre yapıyorlar.
Ama bütün oyundaki dinamikler içinde sanırım en az etkileyen range indicator olacaktır.
Ne bileyim quelling blade kaldırılsın mesela oyundan da azıcık eğlenebilelim tekrar,herkes farm yapabilir hale geldi dandik item yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Pati nasıl bir yer yarabbim.

-Herkes çok iyi dota oynar, mütamadiyen yılda 3 turnuvaya katılır, 1. seçilir.
-Herkes çok kaliteli müzik dinleyip, çok iyi enstrüman çalar.
-Donanım bilgisi maksimum seviyededir, herkes bir donanım, bir yazılım uzmanıdır.
-Spor konusunda çoğu kişi Mourinho'nun gençken gösterdiği parıltıyı gösterir. Van Gaal, Mourinho falan tırttır bu insanlar yanında.
-Her ne kadar sözel okusa o kadar sayısal'dan, her ne kadar sayısal okusa sözel'den de o kadar anlar. ( 2.önerge geçerlidir yalnız )
-Manyaklar gibi bilim kurgu izler, adeta bir bilim kurgu ustasıdır. Hatta battlestar galactica'ya "o ne yea, bilim kurgu mu o" edasıyla yaklaşır.
-Herkesin Kate Upton kıvamında bir sevgilisi vardır.
-Herkes çılgınca ortamlara akar, günde 3 şişe 70'lik viski içer.

Lan içinizde ki Hıncal Uluç'u bir kenara koyun artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Fissure F sanırım, ondan olmuş herşey.

yok, daha çok alışkanlıktan, dota'daki heroların hotkeylerine alışınca bırakamadım, ben ne yapsam yeri tabi, bi günde karşımda görmek isterim sizi gençler, wot yazıcak kadar bilginiz var, 1/10'u kadar yeteğiniz var mı görmek isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...