Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzin 4,5 liraya yaklaştı

Loxias

Öne çıkan mesajlar

said:
Babacan'dan 'benzine zam' açıklaması

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, benzin zammıyla ilgili, "Şu anda dağıtıcılar ile bayilerin karını toplayıp baktığımızda Avrupa’nın çok üzerinde bir kar haddi görüyoruz" dedi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/babacan-dan-benzine-zam-aciklamasi/ekonomi/ekonomidetay/05.05.2011/1386428/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Evr said:

bir de utanmadan avrupada vs petrol şirketlerinin karı %6 bizde %9 kesinlikle vergi indirimi olmayacak diyorlar, sanki ordaki gelir düzeyine sahibizde %3 ü dert ediyor akepö.
Hala bunu savunanlar var, yok toplu taşıma destekleniyor, yok arabası olmayan konuşmasın ve en süper lafda "tüketimi azaltmak için fiyatlar böyle" gibisinden bir mesaj gördüm direk error verdim tebrik ediyorum onu yazanı.

ilk paragraf

abi akepö harbi çok yetersiz insanlardan oluşuyor tabi bunun sebebi karşılarındaki insanların kendilerinden de yetersiz olmasından kaynaklıyor ve bu sebeple %40 la geliyor bu herifler.

2005de geçirdikleri yasa ile piyasada serbestliği ortadan kaldırdılar sonra sabit benzine 1.69 tl ötv fiyat koydular ve ötv eklenmiş haline kdv de koyunca(verginin vergisi wtf) bu fiyat ortaya çıkıyor
Yani varil fiyatı 200 dolarda olsa 2 dolarda olsa ülkemizde petrol ürünlerine ÖTV sabit tutuyor hükümet "1.69" gibi bir rakamdı belki artmıştır sonra gidip ÖTV eklenmiş haline %18 kdv ekliyor vergininde vergisini alıyor sonra kalkmış

AVRUPDA kar oranı daha düşük diye lagaluga yapıyor bu adamlar aradaki fark da kar oranında %3 !! ama vergiler sayesinde 3-4 katı fiyata almamıza laf söyleyemiyorlar çünkü bütçede ÖTV nin %20-25 kadarı petrol ürünlerinden geliyor.

Şimdi bu verilere dayanıp konuşsun şakirtler hala akepö haklımı değilmi ama ben tahmin edebiliyorum getirebilecekleri tartışma şekillerini,
Önceki hükümetler blablablablablabla
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Masquerade said:

5 lira da olsa milletin umrunda olmaz. trafikde gram eksilme yok. çok zenginiz demek ki.

şu bayağı dar bir bakış açısı yalnız. Maalesef çoğu kişide var bir de. Düz mantıkla "araba var, trafik var demek ki sorun yok" diyip sıyrılıyorlar ötesini düşünmeden.

keyfinden değil zorunluluktan orada o araçlar. benzini 100 lira da yapsan adam işe anca öyle gidebiliyorsa mecbur öyle gidecek. Planlaması bu kadar kötü, altyapısı bu kadar zayıf, toplu taşıması bu kadar sınırlı ve buna rağmen kontrolsüz büyümesi bu kadar fazla bir şehirde gayet normal. Araç keyif değil zorunluluk. Üstüne vergiyi yükledikçe yüklüyor haysiyetsizler.
Sosyal ağlarda paylaş

12'mi kac milyonluk sehirse iste metrobüs yapan geri zihniyetle o trafik düzelmez zaten. Metropol sehirleri ancak yeralti metrosu adam eder. Sehre kanal acacagin paraya metro yap herkesin duasini alirsin yahu. Suan istanbulun önceligi kanal acmakdan cok trafigi düzeltmek olmali.
Gereksiz islerle ugrasip tribüne oynuyo desem onu da yapmayi beceremiyor herif.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...