Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlkokul'da gebelik testi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

NoTwisT said:

'Hafif zeka geriliği var'
Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, olayın bir dedikodudan ibaret olduğunu savundu. Sandıkçı, 'Öğrenciler kendi aralarında dedikodu yapmış. Bunun üzerine müfettiş incelemesi yapıldı ve dedikodunun asılsız olduğu kanaatine varılarak dosya kapatılmış. Bu öğrencimizin hafif zeka geriliği var. Ben bu öğrenciye sahip çıkıyorum. Onu istediği okula göndereceğim' dedi. Bu arada Valilik psiklojik destek için harekete geçti.

hafif zeka geriliği müdürde var bence bu ne böyle " Ben bu öğrenciye sahip çıkıyorum. istediği okula göndereceğim. " ya abi bu mudur ilçe me müdürünün dedikleri ? bu nası bi şey böyle. müdüre yönelik hiç bir şey söylememiş adam. ben mi yanlış okuyorum yoksa ?

[hr]
hakaret ettiğim kısımları göndermeden sildim, cümlede düşüklükler olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok ağır söveceğim durduk yere... Her türlü insani değerden yoksun müdür, abv.

Bir de şuna bakın. Bu da müdür yardımcısı... Sigara içerken yakalanan ve aynı zamanda erkeklerle dolaşan! kızlara ve dolaştığı erkeklere verdiği ceza resmen ibretlik...

said:
İzmir Kız Lisesi'nde okulda sigara içerken yakalanan 2'si kız 7 öğrenciye kınama, uzaklaştırma gibi disiplin cezası yerine "ders" gibi ceza kesildi. Öğrencilere Ege Üniversitesi Hastanesi'nde sigara nedeniyle sağlıklarını kaybedip tedavi gören hastalarla görüşüp, sigaranın zararları konusunda bir belgesel hazırlama ve bunu okuldaki öğrencilere sunma görevi verildi. Müdür Başyardımcısı Serpil Pullukçu, "İleride kendilerini ne gibi sorunların beklediğini bizzat görmelerini istedik. Etkili olacağına inanıyoruz" dedi.Sigara içme yaşının ilköğretime kadar inmesi, tiryaki öğrencileri bu kötü alışkanlıklarından vazgeçirmek için uygulanan cezaların caydırıcı olamaması, eğitimcileri çağdaş yöntem arayışlarına itti. Nitekim İzmir'de tarihi Kız Lisesi'nde Müdür Pervin Töre, okulda sigara içerken yakalanan öğrencilerin disiplin kuruluna sevk edilerek cezalandırılmaları yerine bu illetin yaratacağı sağlık sorunlarını bizzat görüp vazgeçmeleri önerisinde bulundu.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/16104/17658672/1/izmir-kiz-lisesi-nde-bir-ilk.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

haber ilk böyle duyulunca çok sıradışı geliyor kulağa ama bide şu yandan bakmak lazım. 12 den sonra fizyolojik olarak bebek doğabiliyor sanırım ve eğer böyle bi dedikodu çıktıysa-okul yönetimi de inanılmaz zan altında kalacağı için gizlice bunu bi kontrol etmeye çalışmış ama sonuçta ailesinden izin alınmadığı için tacize giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

haber ilk böyle duyulunca çok sıradışı geliyor kulağa ama bide şu yandan bakmak lazım. 12 den sonra fizyolojik olarak bebek doğabiliyor sanırım ve eğer böyle bi dedikodu çıktıysa-okul yönetimi de inanılmaz zan altında kalacağı için gizlice bunu bi kontrol etmeye çalışmış ama sonuçta ailesinden izin alınmadığı için tacize giriyor.

???
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

ya, cok dogru.hatta en iyisi hic boyle durumlara dusmemek icin her hafta tum kiz ogrencilere test uygulanmali. sonucta okulun namusu soz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

İnşallah senin kızının şeyine çubuk sokup anne olacak mı diye bakarlar da aman okul zan altında kalmaz Napolyon.

abi senin başından geçmiş heralde çünkü ne yazdığımı dinlemeden saçmalamışsın.

şurada önyargılarından dolayı düşünemeyen insanlarla tartışmak gerçekten çok güç kişisel tartışmaya girmicem ama bir paragraf bile okumayan insana ne cevap vericem.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Napolyonn said:

ya, cok dogru.hatta en iyisi hic boyle durumlara dusmemek icin her hafta tum kiz ogrencilere test uygulanmali. sonucta okulun namusu soz konusu.

hatta ve hatta okulun suyuna doğum kontrol ilacı karıştırılmalı, daha temiz hem okul zan altında da kalmaz.

olm o baba iyi dayanmış lan, ben onun yerinde olsam elime körbıçağı alır en küçük etini en küçük parçaya bölene kadar o adamı deşerdim
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Kendinizi ne güzel ele veriyorsunuz :).
Sosyal ağlarda paylaş

benim tepkim o mesaja değil pekaziz gibi adamların bi tane olayı örnek gösterip " işte bu zihniyet " diye hemen bi siyasi propaganda malzemesi haline getirmesine.

ne zihniyeti ya sanki hergün ilkokullarda böyle vakalarla karşıyoruz. kaldı ki türk insanında mantık yürütmeden daha çok olayları kendi görüşüne bağlaması bence çok itici.

bunların dışında okul yönetimini destekleyen bi tane laf söylemedim bu tip olaylara karşı hassasım ve bunun bir taciz olduğunu belirtmeme rağmen hayret ifadeleri yazanlar eminim orada ne yazıldığını anlamaya bile çalışmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

ciddi anlamda siyasi görüşlerinizin şu anda zihninizi örttüğünü düşünüyorum bunun nedenine gelirsek bu olayı zihniyete bağlayıp genelleme yapmak bence ciddi anlamda yaşadığı topluma yabancı birisinin söylemi olabilir başka hiç bir mantıklı açıklaması bulunmuyor bu durumun.

şu konuda sizinle hemfikirim " bu bir tacizdir ve hiç bir davranış bu tacizi haklı çıkartmaz."

şu konuda değilim " bu bir zihniyet sorunu ve bu bizim halkımızın bir kısmında görülüyor "

ben şu konuda düşüncemi belirttim bunlar neden böyle bir şey yapmış olabilirler? kimse kimseye durduk yere gebelik testi yaptırmaz ve genelde liselerde eğer bir erkekle vb. yakalanırsa kız öğrenci ailesine bu durum bildirilir ve ne yapılması gerektiği de açıklanır. okul demek sadece gel türkçe, tarih öğren sonra git değil geleceğin ailelerine şekil veren bir kurumdur.

ancak ilkokul da okuyan bir öğrenciye ailesinin haberi olmadan böyle bir harekette bulunmanın taciz olduğunu ve bunun cezalandırılması gerektiğinde hem fikirim.

zihniyet konusunda değilim gayet lokal bir sorun bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...