Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mahou Shoujo Madoka Magica

Borastus

Öne çıkan mesajlar

yukardkai videoyu 12 icinde kullanabilirsiniz

madoka 12

off be offfffffffff homura icin archer olabilirmi derken madoka giti archer oldu iyimi, heroic spirit emiya ending direk

madoka guardian oldu ve omedetou ending geldi, izleyenlerin yarisi nasil bittigini anlamicak gene, yazik madoka gibi melul melul bakicaklar ekrana eheueh

bittersweet ending iste, ucuda felaket acik her skeidle trolle musait

madoka gercek yasadimi yoksa homura hayalmi gordu
evrenin kurallari cidden degsitimi
madokanin yeni yontem entropiyi durdurma konusunda hangi noktaya kadar etkili olucak
kollektif bilincaltinin yarattigi demonlarin olayi ne, neden rahip gibi duruyorlar ordan bi konu varmi
son sahnede homuranin kanatlarinin espirisi ne
homuranin kalkan nasil ok oldu, magical girller ole isteyince silah degsitiriyorlarmi
homuranin time travel yetenegini kim elinden aldi

ve ehrseyden muhimi

madokanin yeni yontem sadece withleri donguden cikartti, hala soul gemler kirleniyor ve madoka gelip kirip withler dogmadan hallediyro sorunuda bu magical girllik piyasasi hala cok riskli, hala akla yatkin degil

incubatorlar hala wish grant ederse madoka kanunlarinin etkinligini bozmicakmi bu, ya peki yeni bri wish iel madokanin olay overwrite edilirse neler neler olucak

her sekil devamini yaparlar bunun isteseler eheuehu, mmo olamsada online oyun bile cikarabilir adiler ki potansiyel var hani su yeni kanunlarla

Sosyal ağlarda paylaş

Bence çok güzeldi final. Böyle güzel animelerin son bölümde sıçmak gibi bi eğilimi oluyo ve 10. bölümden sonra açık açık korktum bu noktadan sonra, hem de o kadar epik bi bölümün üzerine 2 bölümde toparlayamazlar diye de, güzel toparladılar bence.
Tabi ucu fazla açık oldu ama bu kadar açık bırakmasalar hem bu kadar güzel olmazdı hem de gerçekten toparlamaları imkansızdı.

final

Tabi o demonlar nerden çıktı, neden çıktı onu açıklasalar güzel olurmuş. Hani yine entropi geyiği olduğu kesin, muhtemelen Kyubei sırf mahou shoujolardan değil herkesten filan enerji çekmeye başlamıştır, demonlar da negatif enerjiden filan çıkmıştır ne biliyim işte. Demonlar çıkıp dünyayı yok etmesin diye de Kyubei kızların mahou shoujo yapmak için dilek gerçekleştiriyodur, bunun karşılığında da demonlarla savaştırtıyodur(bu sayede kızları aslında kandırmamış oluyo, witche dönüştüklerini kendisi de bilmiyo yani). Mahou shoujoların pili bitince de madoka gelip boşları topluyo işte:P
Bu kısmının ucunu açık bırakmaları kötü olmuş. Açıklasalarmış keşke.

Veya niye Homura kendi güçlerini kaybetti de Madoka nın gücünü aldı onu açık bırakmaları da kötü oldu. En azından ipucu verselermiş:P
Benim çıkarımım şu: Madoka dileğiyle tüm dengeyi bozup allah olduğunda Homura nın dileği geçersiz hale geldi. Yani sonuçta Homura nın dileği Madoka nın zamanını düzeltmekti(veya Madoka yı geçmişte kurtarmaktı) ama Madoka omnitemporal olunca Homura nın dileğinin gerçekleşmesi imkansız hale geliyo işte. E hazır Madoka tarihten silinmişken ve dileği iptal olmuş bi mahou shoujo varken o karmaşada Madoka nın güçleri Homura ya geçti... sanırım... en azından öyle tahmin ediyorum.

Ama o kanatlar ne ben de anlamadım. Homura güçlerini kaybetti de Madoka yı hatırlayan tek kişi olduğu için ondan güç alıyo filan diye de yorumlanabilir gerçi.

Sosyal ağlarda paylaş

demonlar

demonlarin olayi kolektif bilincalti direk, jungien psikolojinin en onemli seysidir buda, kisaca ilk defa karsilasanlar icin yaziyim

freudun calismalarina gore bilinc insanin butu nkisiligien kiyasla icerbergin suyun sutunde kalan kismidir

http://www.kabbalahmeditation.org/Freud%20Iceberg.gif

jung ise bu icerberglerin bri noktada birlestigi ve butun bir insanligin payalstigi bir bilincalti oldugunu soyler, bu pek cok din ve kulturde islenmis bir konudur iste tasavvufta enel hak vardir, insanin tanrinin bir parcasi olup nereden geldigini yasaminda unutmus olmasi hikayesi

simdi bu kolektif bilincalti (veya tam turkcesi ile bilincdisi) tanridir haliyle, insanlar arasinda bastirilan negatif duygular veya paylasilan inanclar gercek olmasa bile gercekmsi gibi vucut bulabilir

en cok islenen temalardan biri bu negatif duygularin bir sekilde vucut bulup hayata gelmesidir zaten cogu dogu temali kurguda, insanlar negatif duygulari bastirdigi ve bastirilmsi duygular cok daha guclu bir bicimde bir noktadan sonra patladigi icin bunun vucut bulmus halide demonlar, cadilar vs vs oluyor, iste tarihi bakinca insanlarin zaten butun kotuluklerin kaynagi olarak siyah birsuru yaratik ve varlik yarattigini, baslarina gelen kotu seylerden hep bunlari sorumlu ttugunuda biliyoruz falan filan

o demonlarin geldigi yer yani insanalrin bilerek veya bilmeyerek besledigi negatif duygular, cadilarda bu negatif duygulardan besleniyordu animede

her buyu kullanildiginda veya cadialrla kapisildiginda kizlarin soul gemlerine bulasiyordu zaten negatif duygular, bunun sebebi insanligin yapisi direk, icubatorlarla alakasi yok

incubatorlar iste en hassa, en duygusal evrelerinde olan kizlari soul gem e ceviriyor, onlarin bu negatif enerjiyi toplamasini bekliyor, sonra kiz gg olup grief seed olunca oda daha fazla negatif enerji topluyor, en sonunda magical girl gelip kesiyor oda kendi topladigi negatif enerjiyi dolana kadar bu gemlere doldurup kyubei ye veriyor, kyubei ise konsantre negatif enerjiyi alip entropi karsisina yolluyro iste

yeni dunyada ise bu enerjiyi gemden direk kup halinde bosaltiyordu homura, kyubei de diyordu iste senin anlattigin yontem daha etkiliymis aslinda diye, bunda ufak ufak topliyorlar cunki

Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

HAYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIR

izledikten sonra ben acicaktim :(((((((

bari bi tanitim yazsaydin be boracan asdf

ahaha yalnız hikayenin tanıtımı da sıradan yaşantısı olan Madokanın hayatı karşılaştıgı sihirli bir yaratık ile tamamen değişecektir olur ancak.

fuuu kyubey

http://i1197.photobucket.com/albums/aa438/Otakutenchi/KyubeyKillscene2.gif

Sosyal ağlarda paylaş

demon + anlamadığım kısım

ya zaten demonların açıklamasını yapıyor son bölümde, diyor ya witchler yok oldu ama hala zetsubou devam ediyor başka formda tekrar ortaya çıkıyor vs diye, asla despair yokolmaz vs vs.

asıl ben şey kısmını anlamadım, sayaka chan neden yok oluyor ya, manita uğruna vs? yine aynı muhabbet mi witch yerine bu sefer demonlarla kapışırken kendnden geçiip yine aynı şekilde yok mu oluo? E böle ise yani tüm herkes tarihteki withc yerine başka bi demonla kapışıo oluup yine aynı sona varması gerekmio mu MAdokanın dileği boşa gitmiş olmuo mu, o kısımları anlayamadım ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Madoka nın dileği mahou shoujoların witch olmasını engellemiyo, tam witch olmadan önce müdahale edip kurtarmayı amaçlıyo.
Pes ettiklerinde, corrupt olduklarında, pilleri bittiğinde filan witche dönüşücekleri sırada Madoka geliyo yokediyo.
Muhtemelen Sayaka da tam witch olucakken kendini yoketmedi, Madoka boşları toplamaya geldi. O sırada ötekiler Madokayı göremedikleri için Sayaka yokoldu filan diyolar işte.

Madoka sayesinde Witchler tarihte hiç var olmadığından witchlerle kapışırken ölen Mami ve Kyoko hala hayatta mesela. Aynı şeyler olmuyo yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...