Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ÖSYM başkanıda kopyacıysa biz napalım

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

"faith altayli" said:

Birisi şu Ali Demir’i kurtarsın

ÖSYM özerk bir kurum haline getirilmişti.
Kendi işini kendi görsün, bağımsız hareket etsin diye.
Ama bağımsız olup bağımsız hareket edebilmek bir cesaret, bir bilgi, bir birikim işidir. Zaten o cesaret, bilgi ve birikimden gelir.
ÖSYM Başkanı Ali Demir’de ise anladığım kadarıyla bunlardan hiçbiri yok.
Savcıya soruyor, “İptal gerekir mi?” diye.
Yahu savcının işi başka, senin işin başka be adam.
Sen gerekiyorsa iptal edersin, savcı soruşturmasını sürdürür.
1999’da Polis Akademisi sınavının sorularının benzerleri bir dershanede bulununca sınav iptal edilmişti. Soruşturması yıllarca sürdü.
Yine aynı yıl ÖSS iptal edilmiş, yenisi yapılmıştı. Davası yıllarca sürdü. Hâlâ sürüyor.
Hadi onlar eski.
Yahu 10 ay önce KPSS iptal edildi. Yenisi yapıldı. Savcılık soruşturması hâlâ devam ediyor.
O başka iş, soruşturma başka iş.
Ama Ali Demir bütün yetersizliğiyle siyasetin alacağı kararı bekliyor.
Ona “İptal et” diyecekler, edecek. Veya “Etme” diyecekler, etmeyecek.
Öyle bekliyor.
Allah aşkına böyle birinden ne kuruma fayda gelir, ne memlekete.
Alın adamı o görevden, başarıyla yaptığı öğretim üyeliğine geri dönsün.
Ona da yazık, bu milletin çocuklarına da!

Fatura METEKSAN’a çıkar
YGS ve ardından gelen LYS skandallarıyla ilgili yapılan açıklamalardan anladığım şu:
Bu işin faturasını METEKSAN’a kesmeye hazırlanıyorlar.
Ne de olsa yılda 500 milyon TL’yi bulan bir pasta var.
Bunu da “uygun” birilerine yedirmek lazım.
Şimdi bütün hata METEKSAN’a yüklenecek. Olaylar kapatılacak ve önümüzdeki yıl yeni bir matbaayla anlaşılacak.
Sanki bu sınavlara bunca yıldır başarıyla hizmet veren METEKSAN değilmiş gibi. ÖSYM kendi yetersizliğinin faturasını METEKSAN’a kesmiyormuş gibi.
Bakın izleyin, göreceksiniz.
METEKSAN’dan alınacak iş kimlere verilecek.
Demişti dersiniz.

yazı sağlammış..
meteksanı da severdim sağlam kurumdu bakalım nolcak..
Sosyal ağlarda paylaş

balon koş hadi bunu da savun:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&Date=30.4.2011&ArticleID=1047813&CategoryID=77

said:
ÖSYM Başkanı Ali Demir'in Alman Peter Latzke'nin kaleme aldığı makaleleri 1990'da Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölümlük dizi halinde kendi yazmış gibi gösterdiğini ortaya çıkaran TV8, yeni bir iddia daha ortaya attı.

ANKARA - TV8’e göre, Demir’in profesörlük dosyasındaki 40 eserden 34’ü doktora çalışmasından kes-yapıştır yöntemiyle birbirinin aynısı olarak hazırlandı. Demir’in profesörlüğü için 5 akademisyenden 4’ünün olumsuz görüş bildirdiği belirtilen haberde, eserlerini değerlendiren bir raportörün, “Bırakın profesörlüğü teknisyen bile olamaz” notu düştüğü öne sürüldü.

...

Eh, raportör sonuna kadar haklıymış zaten belli.
Sosyal ağlarda paylaş

yazik milleti bu kadarda gerizekali yerine koymayalim demistir

OSYM baskani bile cikip sifre var ama kullanan yok derken savci dosyayi kapatiyor lol, referandumda HSYK BAGIMSIZ OLCAK ARTIKH diye YETMEZ AMA EVET cigliklari atanlara monte olsun buda, sifreyi aciklayan hocayida ergenekondan atarlar iceri artik

engizisyon gibi gezen ozel yetkili mahkemelerde bonusunuz olsun, hersey referandumdan once dedigimiz gibi oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

balon koş hadi bunu da savun:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&Date=30.4.2011&ArticleID=1047813&CategoryID=77

said:
ÖSYM Başkanı Ali Demir'in Alman Peter Latzke'nin kaleme aldığı makaleleri 1990'da Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölümlük dizi halinde kendi yazmış gibi gösterdiğini ortaya çıkaran TV8, yeni bir iddia daha ortaya attı.

ANKARA - TV8’e göre, Demir’in profesörlük dosyasındaki 40 eserden 34’ü doktora çalışmasından kes-yapıştır yöntemiyle birbirinin aynısı olarak hazırlandı. Demir’in profesörlüğü için 5 akademisyenden 4’ünün olumsuz görüş bildirdiği belirtilen haberde, eserlerini değerlendiren bir raportörün, “Bırakın profesörlüğü teknisyen bile olamaz” notu düştüğü öne sürüldü.

...

Eh, raportör sonuna kadar haklıymış zaten belli.

sen bu adamın tekstil dünyasındaki önemini biliyormusun!
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

yazik milleti bu kadarda gerizekali yerine koymayalim demistir

OSYM baskani bile cikip sifre var ama kullanan yok derken savci dosyayi kapatiyor lol, referandumda HSYK BAGIMSIZ OLCAK ARTIKH diye YETMEZ AMA EVET cigliklari atanlara monte olsun buda, sifreyi aciklayan hocayida ergenekondan atarlar iceri artik

engizisyon gibi gezen ozel yetkili mahkemelerde bonusunuz olsun, hersey referandumdan once dedigimiz gibi oldu

öyle deme ama, darbeciler artık anayasayla korunmuyolar, yaptıklarının hesabını mahkemeler önünde verecekler en sonunda.
evrenin maaşa bonus trololol
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ali Demir Makine Mühendisi, Yüksek lisans çalışması ve Londra’da Loughborough Üniversitesi’nden aldığı doktorası makine mühendisliği üzerine, Doktor titrini Aralık 1987′de alıyor. Tezi bir tekstil makinesinin parçası üzerine. Demir’in o tarihe kadar akademik hayatında tekstille tek ilgisi bu.

SİZ BU ADAMIN TÜRK TEKSİLİNİ SIFIRDAN AYAĞA KALDIRDIĞINI BİLMİYORSANIZ BEN NAPAYIM. ben de bu arada THYde koltuk döşemelerinden sorumluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yarın öbürgün, olmaz ama.. oldu da önemli bi adam oldum. bitirme tezi önemli bi akademik şeysi mi? ben direk bi kitabı türkçeye çevirip hocaya veriyorum, çokta süper yutuyor. çok iyi çok iyi falan deyip duruyor. seminerden 80 verdi (en yüksek transkript notum.) bütünleşik projede de devam ediyorum aynı şeye.. zerre ilgim yok ve bölümümü zerre sevmiyorum. bişey olmaz heralde diye düşünüyorum. ama?
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

ya yarın öbürgün, olmaz ama.. oldu da önemli bi adam oldum. bitirme tezi önemli bi akademik şeysi mi? ben direk bi kitabı türkçeye çevirip hocaya veriyorum, çokta süper yutuyor. çok iyi çok iyi falan deyip duruyor. seminerden 80 verdi (en yüksek transkript notum.) bütünleşik projede de devam ediyorum aynı şeye.. zerre ilgim yok ve bölümümü zerre sevmiyorum. bişey olmaz heralde diye düşünüyorum. ama?

sen atla bi köprüden
Sosyal ağlarda paylaş

önemli değildir o kadar yeaa. ilkokul ödevi falan da değil pek tabi. 22 sayfa femtocell teknolojileri hakkında detaylı bilgi verdik, bi 50-60 sayfası daha var. bulduum kitapta toplama bi kitap olduğundan tüm referansları ayrı ayrı gösterebiliyorum. dışardan bakıldığında 25 farklı kaynak varmış gibi gözüküyor. iyi duruyor. neyse. sıkıntı olmaz inandım ben yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

önemli değildir o kadar yeaa. ilkokul ödevi falan da değil pek tabi. 22 sayfa femtocell teknolojileri hakkında detaylı bilgi verdik, bi 50-60 sayfası daha var. bulduum kitapta toplama bi kitap olduğundan tüm referansları ayrı ayrı gösterebiliyorum. dışardan bakıldığında 25 farklı kaynak varmış gibi gözüküyor. iyi duruyor. neyse. sıkıntı olmaz inandım ben yeter.

normal tez ise surunursun direk

yok tez adi altinda hocanin kakaladigi proje ise bisi olmaz

tez ile proje arasinda fark var baya statu olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...