Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başbakanın gençleri

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

olayı hemen muhalefet dozuna çekiyorsunuz, kaç gencin umudunu ellerinden aldılar, hala çalışmakta kararsızlar.

chpli gençlerimizin önüne nası adam çıkarırlar vay adiler diyoruz sanki.

yani hükümete laf söylüyorsa mutlaka ve mutlaka chpli ve mhpli olmak zorundadır, kesinlikle hükümetin kötü icraatı yoktur mantalitesi
Sosyal ağlarda paylaş

biz haklı bir davada "tiranlığa" karşı yürüdük

kaldı ki bugün "ergenekon" kisvesi altında sebepsiz yere tutuklanan gazetecilerin ortak noktasına bakrsak o mitingleri neden yaptığımız daha belli olur

bu adamlar ne diyerek miting yapacak karlşımıza adam çıakracak? "insan haklrına karşı çıkma konusundaki hakl ıdvamızdan dönmeyeceğiz" "yaşasın faşist yönetim" "özgür basına geçit yok" diye mi döviz açacaklar? "ğeşkeşler bizimdir bizim kalacak" diye slogan m ıatacakalr?

hangi yüzle miting yapacaklar? tayyip gençliği ne diye bağıracak?
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Bu ülkü ocakları mhp'ye mi bağlı yoksa özerk mi
Hep mhp diye bilridik ama referandum sırasında kimi hayır oyunu desteklerken kimi mhp'nin politikasına aykırı bir şekilde eveti desteklerini belirten ilanlar falan asmıştı, kafam karıştı.

kafasına göre onlar. sadece kücük caplı capulcu mafya örgütlenmelerinin bir "ofis"leri olsun diye ocağı kullanıyorlar. yani asıl amaçları partinin vizyonu ve misyonunu benimsemekten ziyade serserilik yapmak.

zamanında cok bastık ülkü ocagı ordan biliyorum^^
Sosyal ağlarda paylaş

Halil Nebilerin yazısı

Ben çok korktum. Betim benzim attı. Elim ayağım titredi birdenbire. Başbakan'ı gördüğümde böyle oluyorum artık. Nutkum tutuluyor korkudan. Kim olsa korkar. Şuraya bakar mısınız:

"Taksim'de 2 bin genci yürütmek problem değil. Biz de kalkarız onların karşısına 5-10 bin tane genci koyarız."

Hadi gelin de korkmayın.

Neden korkuyorum biliyor musunuz? Yaparlar bunlar.

"Bu kişi", "Şu kişi" demiyorum ama bu fikriyat yapar. Yaptılar çünkü. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Çok yaptılar. Bu fikriyat bu işe "iti ite kırdırma projesi" adını koymuştur. Bu ülkenin insanlarını bu ülkenin insanlarına çok kırdırdılar.

16 Şubat 1969'da Taksim'de yaptılar. ABD'nin 6. Filo'sunu protesto eden binlerce devrimcinin karşısına, eli bıçaklı, sopalı binlerce yobazı, faşisti koydular. Endonezya'da yarım milyon komünistin 1 haftada nasıl "temizlendiği" gerici yayın organlarında ballandıra ballandıra anlatıldı. Hazırlıklar yapıldı. Adapazarı'ndan, Bolu'dan otobüslerle adamlar taşındı. Sopalar yaptırıldı, bıçaklar bilendi. Şimdilerde "gönül adamı" pozlarında ortalıklarda gezen Nur cemaati liderlerinden Mehmet Şevki Eygi, 15 Şubat'ta Bugün Gazetesi'nde, "Cihada hazır olunuz" diye fetvalar verdi. Saldırdılar. Duran Erdoğan ve Ali Turgut Aytaç'ı öldürdüler.

1 Mayıs 1977 günü, İşçi Bayramı'nı kutlamak üzere çeşitli illerden İstanbul'a gelen yaklaşık 500 bin kişi, DİSK'in organizasyonu önderliğinde Taksim Meydanı'nı doldurdu. Saat 19.00 sularında dönemin DİSK Başkanı Kemal Türkler konuşmasının sonuna geldiğinde etraftan silah sesleri duyulmaya başlandı. Sular İdaresi binasının üstünden ve meydandaki otelin çeşitli katlarından açılan bu ateş sonucu insanlar panik halde kaçmaya başladı, kısa bir süre içinde Intercontinental Oteli'nin üst katlarından da ateş açıldı. 28 kişi ezilme ya da boğulma nedeniyle, 5 kişi vurularak, 1 kişi de panzer altında kalarak yaşamını yitirdi, yaklaşık 130 kişi de yaralandı.

Kahramanmaraş'ta, 22 Aralık günü cuma namazında Bağlarbaşı İmamı Mustafa Yıldız, cuma vaazında "Oruç ve namazla hacı olunmaz, 1 Alevi öldüren 5 sefer hacca gitmiş gibi sevap kazanır" dedi. Halkı tahrik etmeye çalışan diğer faşist ve yobazlar ise "Allah için Alevileri, gavurları vurun, evlerini yakın. Solcuları öldürün. Polis ve asker durdurursa dönün onları da vurun" diyorlardı. Maraş'ta, bu tahrik ve propagandalar, tertipler, katliam, yakma yıkmalar, 23-24 Aralık 1978 tarihinde yaşandı. 25 Aralık gecesi ancak durdurulabildi. Olaylarda 111 kişi yaşamını yitirdi, binin üzerinde kişi de yaralandı. 552 ev ve 289 işyeri yakılıp yıkılarak tahrip edildi. *** Daha bunun Sivas'ı var, Çorum'u var, Gazi Mahallesi var. Tarihimizi unutmadı.

Korktum. Çok korktum.

Halil Nebiler
Aydınlık

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...