Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Capcom Tease New Mystery Title

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

pawn sistemi hoşuma gitti baya. skyrimde falan olsa vay anasını denilecek detaylar var. day and night cycle, gerçekçi lightning, özellikle dungeonlarda falan harika olmuş. onun dışında seslendirme biraz vasat. hikaye fena değil. boss ve mob tasarımları skyrim'den iyi. özellikle boss ve mini bosslara shadow of colossus tarzı tırmanıp, birçok yerine tutunup, yakalayabiliyorsunuz.

ama burdan oyunu oynayacak arkadaşlara bir uyarı yapayım.

başlarda "Lost and Found" diye bir quest koymuşlar, witch hunt kafasında olduğu için baya ilgimi çekmişti, devamında 4-5 tane quest olan bir quest serisiymiş. önce noktasına doğru yola çıktım, yolda indiana jones tarzı kaya yuvarlanıyor kenara kaçılıyorsun falan, banditler pusu kurmuş. banditleri kesiyorsun ama bir tane high level bandit var bana 2-3 atıyor, pawnlara tek. 10 dk uğraştım, canı milim milim gidiyor bir hata da geberdim birde save sistemi boktan olduğu için 15-20 dk geriye atıyor. ben dedim herhalde öteki story questini yapıp buraya gelmeliyiz çünkü bu kesim daha zor.

asıl bomba şu, diğer story questini yapayım da level kasıp geri geleyim şuraya derken, bu quest iptal oldu ve araştırdığım kadarıyla sadece bir side questmiş.

sanıyorum ki son sürat kaçıp, o banditi skip edip geçmemizi bekliyorlar anlamadım değişik bir mentalite var arkasında. ulan böyle bir mekanik düşünmüşsün, niye iptal ettiriyorsun questi dingil diyesim geldi. şimdi ya baştan başlayacam saatler gidecek yada oyunu bitirince new game+ ile tekrar gidecem ki böyle yapmayı düşünüyorum.

oyunu sevmeye çalışıyorum, capcom gene şaşırtmıyor beni

zaten level kasmak istediğim öteki yerde de enteresan olaylar yaşadım. dişi pawnlarımı görünce kuduran, sadece onlara saldıran duran sapık bir ogre (bunu da katın köşesinde durup, charge yaparken kaçılıp, 3 kat aşağı düşürüp, gebermesiyle öldürebiliyorsunuz)

devamında ise 30 dakika uğraştığım, ben mnskym capcom derken ama meğer sonsuza dek sürdüğü için kaçmam gerektiğini anladığım tentacle rape canavarı çıkıyor

http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Tentacle

aslında kesilemeyen, son surat kaçılması gereken mobların oyuna koyulması da hoşuma gitmedi değil.

tl;dr: oyun başarılı bir wrpg'emtırak aksiyon jrpg olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

eğer aksiyon mmorpg yapılacaksa kesinlikle burdaki dinamikler kullanılmalı artık

mesela bir öküze çıkıp, tutunarak 360 derece her yerinde gezinebiliyorsunuz yani öyle scripted bir olay bir path yok, değişik bölgelere hasar verebiliyorsunuz böylece. o sırada rodeo yapıp tepesinden atıyor sizi bir süre sonra tabi ehueuh.

miniboss, boss dinamikleri çok iyi. klasik shot him in the eye dışında, bir cyclops'a çıkıp, arkasına geç önce kaskını çıkart, hasar veremesin diye tusklarını kes, elinede hasar ver tokmağını düşür, yok legolasvari dizleri kes yere düşür yada direk beyni okla, kılıcını sok. kafası çalışan pawnlar aynı anda çıkabiliyor hemde. fightlar sırasında o mob hakkında tecrübe kazanıyorlar. tabi siz arkasına çıkınca, geriye sırt üstü atlayıp sizi ezebiliyor.

oil, blast, petrifying, poison, sleeper, blinder, silencer gibi arrow çesitleri var. duruma göre kullanıyorsunuz yok ogre'yi önce oil arrowla bir güzel yağla sonra bir spell yada blast arrow veya elle fırlatmalı ateş kaynağı (incendiary birşey) ile yak. fazla oynamama rağmen dark souls gibi düşünülmüş fightlar ama open world bir oyun. skyrim'e göre gayet zorlu ama eğlenceli. milim canı kalmışken sizi bir salvo ile uçurumdan aşağı atıyor boss, instakill yiyebiliyorsunuz.

ogre de bir ayrı, partide hatun varsa ogre frenzy moduna giriyor, bu mmolardaki enrage timer gibi birşey. o zaman deli gibi üzerinize koşturuyor durmadan kaçıyorsun yakalarsa kırıyor, fena aksiyon var.

birde Dragon's Dogma olsun başlık
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

ileride bandit görevi var bir tane. Grubunda erkek varsa kadın banditlerin arasında dolaşamıyorsun saldırıyorlar sana :)

Erkeklerden nefret eden banditler var falan ahhaah

çözümü var ahahah

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120622230856/dragonsdogma/images/7/70/Ladys-garb.jpg

http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Set_of_Lady%27s_Garb

"To safely complete the quest Thick as Thieves, it is recommended that all male characters, male pawns included, be wearing this dress. Doing so will trick Ophis into assuming you are women, and she will speak to you. Note that any large beards or quantities of facial hair will also give away a character's gender, even if the Lady's Garbs are equipped, so it may be necessary to visit Devyn's Barber Shop in Gran Soren for a shave, if Ophis isn't fooled by the dress."

şu detaylar harika. baya oynatıyor
Sosyal ağlarda paylaş

60 saat gameplay oldu, mmo yokluğunda iyi geldi. modsuz bok püsürsüz, default skyrim'den daha iyi olabilir şu oyun. en azından eğlence bakımından

sesi kısın
http://www.youtube.com/watch?v=9d_qwYS1Frs

şu boss mesela random sizi rahatsız edip kaçıyor, eğer çevrede inek varsa kesip, lure edebiliyorsunuz

gece ormanda tırsarak dolaşıyorsunuz, chimera çıkar derken şu çıktı son sürat pawnlar bırakıp kaçtımehuheuh
Sosyal ağlarda paylaş

işte ps3'ü sattığım için pişman olmamın yegane sebebi şu oyun ve fifa streettir... xbox alıcam lan...

pawn sistemi çok iyi. arkadaşınızın yarattığı compları yanınıza alabiliyor ya sa siz başkasına verebiliyorsunuz. siz oyun dışındayken birisi sizin complarla oynarsa baya baya level alıp kendilerini geliştiriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

post game ur dragon fightida baya iyidir, biraz degisik sistem gorunce anlicaksiniz ne demek istedigimi.

birde ng+ dusunuyorsaniz cok level atlamadan gecmeye bakin, monsterlar filan level atlamiyor. ng+ olayi ur dragon portali aslinda heh.

crapcom ikinci oyunu yapacaksa, ustune cok koymasi gerekiyor.bu oyunu yapan takim bildigim kadariyla dragon's dogma quest diye vita oyunu yapiyor suan, o da iphone tier online bisi..
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

GEd said:

ileride bandit görevi var bir tane. Grubunda erkek varsa kadın banditlerin arasında dolaşamıyorsun saldırıyorlar sana :)

Erkeklerden nefret eden banditler var falan ahhaah

çözümü var ahahah

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120622230856/dragonsdogma/images/7/70/Ladys-garb.jpg

http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Set_of_Lady%27s_Garb

"To safely complete the quest Thick as Thieves, it is recommended that all male characters, male pawns included, be wearing this dress. Doing so will trick Ophis into assuming you are women, and she will speak to you. Note that any large beards or quantities of facial hair will also give away a character's gender, even if the Lady's Garbs are equipped, so it may be necessary to visit Devyn's Barber Shop in Gran Soren for a shave, if Ophis isn't fooled by the dress."

şu detaylar harika. baya oynatıyor

hayır sakallardan anlarlar
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bitti dedim adamlar mmo gibi endgame kasmış eh. birde moblara faceroll gidiyordum, son görevde ağzıma sıçıyorlardı.

sene olmuş 2013, pokemondaki kayılan zeminlerin olduğu alanlar gibi bir dungeon yapmışlar. azcık soldan doğru aşağı kayarsan mağaranın başına dönüyorsun falan :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
Leaving PS Plus:
25th September: Assassin’s Creed 3
25th September: Saints Row the Third
25th September: Payday: The Heist
25th September: Urban Trials
25th September: New Little Kings Story

Entering PS Plus:
25th September: Far Cry 3
25th September: Giana Sisters: Twisted Dreams
25th September: Dragons Dogma: Dark Arisen
25th September: Street Fighter X Tekken
25th September: Touch My Katamari

based sony
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
xenus guzel guzel yazmıs
yalnız ben kesilemeyen moblarla karşılaşmadım henüz - bi tek dragon var shadow forta gitmeye çalışırken karşılaşmıştık -.

ogre'yle ilk karşılaştığımda dmg veremediğimi anlayıp
bi yere lure edip orda leverı çekip kısıtırıp yoluma devam etmiştim.
labirent gibi bi mağaraydı
sonra herif sen leverı çek ordan çık ver peşime hehehe

Bu arada fighter başlayıp, mystic knighta geçtim.

süper abi oyun, her fight ayrı bi nane. Hele benim pawn canavar gibi akıllı kapıo hemen
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci oyuna sunlari eklesinler

NG+ monsterlarin hp ve dmglari artsin
Hep ayni tuzaklar ve monsterlar olmasin
Duzgun bir online sistemi co-op vs..
iyi bir storytelling
buyuk bir map ve daha iyi map design. yoksa 'all roads lead to gran soren' saka gibi.
Pc versiyonu.

fena olabilir bunlari yaparlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...