Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Capcom Tease New Mystery Title

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Dün akşam geç saatlerde Us Psn'de yayınlandı demo.

Demoda iki farklı bölümü oynayabiliyoruz. Bir tanesi grifona benzeyen kanatlı bir boss ile yapılan savaş. Bir tanesi ise zindanlarda aslan keçi karışımı bir bossla yapılan savaş.

Açıklanan 10'a yakın sınıftan sadece iki tanesi oynanabilir karakter olarak görünüyor demoda. Bir tanesi ranger/thief karışımı olan sınıf, bir diğeri ise kalkan/kılıç kombinasyonunun kullanıldığı sınıf. Ne yazık ki büyücü sınıfı yoktu demoda.

Dövüş sistemine gelecek olursak, oldukça çeşitli kombinasyonlara izin veren bir yapısı var. Light ve heavy olmak üzere iki standart atağımız var. L1 ile desteklendiği taktirde özel ataklar gerçekleştiriyoruz. Grubunuzdaki diğer dövüşçüler düşmanı yakalayıp işini bitirmeniz için sizi çağırabiliyor. Aynı şekilde sizde bir düşmanı yakalayıp arkadaşınızı onun işini bitirmesi için çağırabiliyorsunuz. Büyük boyuttaki bossların üstüne tırmanıp onlara hasar verebiliyorsunuz. Grubunuzdaki dövüşçülerinizi bossun üstüne fırlatabiliyorsunuz. Yay kullanımını çok akıcı buldum. Aksiyonun bol olduğu anlarda size hiç zorluk çıkarmıyor. Büyü kullanımı hakkında bilgi edinemedim. Demoda oynanabilir sınıflar arasında yoktu. Genel olarak dövüş sistemini beğendim. Souls serisi ile dövüşlere olan bakış açım değişmişti. Bu oyun şahsen beni etkilemeyi başardı.

Grubunuzdaki arkadaşlarınızla etkileşim oldukça üst düzeyde. Onlardan yardım isteyebiliyor, yardımlarına koşabiliyor, komutlar verebiliyorsunuz.

Oyunda grafikleri oldukça beğendim. Mekan tasarımları gördüğüm kadarıyla oldukça güzel. Karanlık mekanlarda elinizde fenerle önünüzü bazen zor görüyorsunuz.

Diyalog sistemi hakkında pek bilgi edinemedim, çünkü oynanan bölümlerde diyalog seçeneği çok az çıktı önüme.

Pawn sistemi dolukça işlevsel olacak, bunu görebiliyorum. Yanınızdaki dövüşçülerin fiziksel özelliklerini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Yapay zeka hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim. Kısıtlı zamanda çok az düşmanla karşılaştım. İçinde zorlandıklarım da oldu, kolay öldürdüklerim de.

Oyunda karakter oluşturma ekranı inanılmaz detaylı olmuş. Demoda oluşturduğunuz karakterle oynayamıyorsunuz ama kayıt ederek orjinal oyunda oynama şansınız olacak. Karakter oluşturma ekranı basit ve detaylı olmak üzere ikiye ayrılmış. Basit seçenekte karakterinizin genel özelliklerine karar veriyorsunuz. Genel fiziksel yapısı, sınıfı, ismi vs. Ama detaya girdiğinizde işler çok güzelleşiyor. Detaylar en sonuna kadar düşünülmüş. Hobbit yapılı bir tipten, kaslı bir bayana, cılız bir büyücüden, etkileyici bir dövüşçüye, kısaca hayal gücünüzün yettiği ölçüde bir karakter oluşturabilirsiniz.

Karakter oluşturma ekranında ayrıca oyundaki zırhlara bir göz atma şansım oldu. Oldukça güzel zırh tasarımları var oyunda, bunu söylemeliyim.

Sonuç olarak, tam olarak beklediğim kalitede bir oyun geliyor. Yılın en iyi Rpg oyunlarından birisi ile karşı karşıyayız diyebilirim. Capcom iyi iş çıkarmış.

Oyunun çıkmasına 1 ay kaldı. Listeme aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

demoyu beğendim

4 kişilik company ile oyun oynamaya pek alışkın değilim o yüzden yadırgadım.genelde tek tabanca takılmayı severim sdfs

4 kişi işleri biraz kolaylaştırıyor gibi gözüktü demoda.ama tabi çok kısaydı demo

eğer genel olarak mekanlar ve bosslar böyle olucaksa baya sağlam oyun olur bu

yalnız şu hackandslashımsı türlerde saldırırken o anlık durmalar oluyor ya hiç sevmiyorum onu.spartacustaki slow motionlar kadar sinir bozucu
Sosyal ağlarda paylaş

shoptoda bu 3 dlc bedavalı falan diyor ben bastım ztn preorderı

oyun sağlam evet.yalnız mobların ve bizim health bar falan sevmedim pek.birde squadın devamlı bıdı bıdı konuşmaları ekranı çok dolduruyor .az sadeleştirseler güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra ...

dlc gelicek oyuna,orginal oyunu,zorla satiyorlar yani dlc'i ayri satmicaklarmis ahaha.

bunu 3. kez yapiyorlar sanirim,baya rekorlar ya..

isin kotu yani,oyun iyi sdfs ve buyuk ihtimal alacam.dark souls,skyrim,shadow of colossus,monster hunter bu saydiklarimin mix'i olmus oyun.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
yanlislikla orijinal dragons dogmayi ismarladim. Daha dogrusu dark ariseni oynamak icin o lazim sandim.

Dark ariseni sonra ismarlarim saniyordum. Sonra fark ettim ki sadece dark arisen ismarlamak yeterliymis.

DD yi geri yolluyorum simdi amazondan yerine dark arisen aldim. Cok salak bir konsept olmus.

Orjinal DDyi almanin bir anlami yok herhalde bu durumda?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...