Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bana 5 sebep verin

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Opera kötü, hemde çok kötü.

- O kadar yavaş ki nerdeyse 10 sene önce netscape kullanıyor gibiyim.
- Görünüşü o kadar kötü ki, nerdeyse toolbar ve tuşlar bütün ekranı kaplıyor. Resmen görülebilir alan nerdeyse %50
- Hiçbir kısayol yok, mouse ile yapılan hareketler sıfıra indirgenmiş. Elim sürekli klavyede. Ergonomi 0
- Password manager sisteminin salaklığı sayesinde bir sitede 2-3 ayrı şifren varsa ayrı ayrı giremiyorsun. Sadece bir tanesini kaydediyor.
- Geçen bilgisayar format attım. Bütün bookmarklarım gitti. Yedeklemenin mümkanatı yok.

Sakın kullanma.

Not : Yersen.
Sosyal ağlarda paylaş

mousegestures

ff ve chrome'a göre daha az bellek ve işlemci gücü kullanması

opera sync olayı sayesinde bookmarklarım gitti diye ağlamamak

içerik engelleme olayı için addona gerek duymaması, sağ tıklayıp block content diyerek istediğin öğeyi kapatabiliyorsun, reklam olmasa bile.

firefox ile aynı işi yapmak için onlarca addon kurman gerekirken, operanın bunların hepsini default yapabilmesi, ayrıca configden ıvır zıvır birsürü özelliği değiştirebilmen.

ama ben bunlara rağmen firefox4'e geçtim, sırf stumbleupon adam gibi toolbar yapamadığı için. bir de flash içerikli sitelerde biraz sinir edebiliyor opera.

chrome'un ise "hızlıyım beğn, ram yemiyorum " yalanına da uyuz oluyorum. 6-7 tab açıkken arkaplanda 10 tane uygulama çalıştırıp işlemcinin anasını ağlatıyodu. kişiselleştirememek de cabası, nefret ediyorum tepedeki sekmelerden.
Sosyal ağlarda paylaş

1-Yasa dışı olan ve T.C kanunlarına aykırı hiç bir içerik foruma gönder.
2-din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönder
3-piramit yap
4-birden çok hesap aç
5-Forumun herhangi bir yerinde silinen mesajı tekrar gönder veya kitlenen bir konuyu tekrar aç
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

çünkü herkesin operası çok farklı. kız operaları bile kendilerine göre kişiselleştirilmiş oluyo. opera iyi baya.

tek derdim milliyet.com tarzı sitelerde, birisi link falan atınca ne yapacağımı bilemiyorum.

ekşisözlükte mi nerde içerik engelleyicisi için bi cfg dosyası vardı. Onu içerik engelleyicisi eklentisine ekleyince milliyette falan çökme olmuyor. Çökme sebebi reklam muhabbeti.

Ama bulamadım o dosyayı şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...