Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Laorx said:

istanbul'da gene binaları kontrol edip yıkılması gerektiği söylüyolar eğer bina dandikse, ama o binada yaşayan 1 kişi bile yıkılmasın derse yıkamıyolar. Hatta bu konunun geçtiği film bile var, 11'e 10 kala.

Şimdi 99 depreminde Yalovadaydım evmizin altında kolon patladı devletimizin tahsis etiği bilirkişi geldi amcam baktı veee az hasarlı dedi. Şimdi kolon patlıyor doğal olarak ona bağlı olan kirişler ve o kirişlere bağlı olan diğer kirişlerde gerilmeden dolayı milyon tane çatlama var bana sorarsanız direkt yıkılması gerek ama hafif hasarlı. Güçlendirme olayına gelelim güçlendirirken kolon dikiyorlar hasır sağlammı peki? kolonla işi kurtarıyormuyuz peki hasırıda güçlendirmeye kalksak 0 bina daha ucuz. İşte boşa kürek çekmek, göz boyamak, 1 kiişi yıkılmasın değil tüm bina sakinleri yıkılmasın dese bile o binaya yıkım kararı verip gecekondulara nasıl tapu veriyorsan, tapu verdiğin yeri sonradan yıkıp bina yapmak için hayvani para döküyorsan adam gibi projesini yapmış adam gibi vergisini vermiş senin denetim zaafından dolayı çürük olan binanın masrafına katlanıcaksın, ama yok biz boşa kürek çekicek güçlendirdik diye kendimizi kandırmaya devam edicez. Güçlendirme dediğin budur: depremden 4 5 yıl sonra istanbula gitiğimde çoğu viyadüğün temelinin açılıp daha da büyütüldüğünü gördüm, çünkü üstü sağlam temelden oynamaması için mantıklı bir iş yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

istanbul'da gene binaları kontrol edip yıkılması gerektiği söylüyolar eğer bina dandikse, ama o binada yaşayan 1 kişi bile yıkılmasın derse yıkamıyolar. Hatta bu konunun geçtiği film bile var, 11'e 10 kala.
istanbulda öyle evler var ki osursan yıkılcak.şuan istanbulda bırak 8.9 u 7.5 şiddetinde deprem olsa taş üstünde taş kalmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...