Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CryEngine 3 vs Unreal Engine 3

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

ikisi de GDC 11'de videolarıyla çıkartma yaptı. Epic, UE3'ü daha kullanacak gibi görünüyor videoya bakılırsa. Bağımsız ve amatör yapımcılara verdikleri destekler de cabası.

CryTek ise kendi community'sine baya bi yamuk yapmış sanırım. Görseller güzel ama yeni nesil bir motora göre fazla etkileyici gelmedi bana. Ayrıca öyle ekonomik bir motor da değil hani. yine de gerçekçilik açısından çok kaliteli (özellikle doğa sahnelerinde).

http://www.youtube.com/watch?v=YHNWj8HmWwQ
http://www.youtube.com/watch?v=PUWyozQPFCU
Sosyal ağlarda paylaş

cry hayvani donanım, oyun üreticisi çok fazla satmak istediği sürece unreal daha bol kullanılacaktur gibi geliyır bana

lafımı geri aldım
ue için "hahaha its running off 3 gtx 580 cards.....thats beyond high end" demişler.. 8-)
tabii ötekisi realtime dediğinde ne istiyor.. bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

cryengine 3 ikincisinin aksine sadece pc'ler değil, konsollar için de geliştirildiğinden muhtemelen daha rahat çalışacaktır. buradaki esas sıkıntı motorların yapabildiğinden ziyade ps3 & x-box360'ın yapabildikleri. pc'ye çıkan kalburüstü grafikli oyunların neredeyse hepsi multi-platform olduğundan total war oyunu hariç birşey kalmadı gibi "one gear, go!"luk durum.

ue3 zamanının ötesindeydi, hatta ilk gösterildiğinde sanırım burada başlığını açmıştım yıllar önce. hala da yeterli görünüyor şu demoya bakınca. şikayetçi olduğum iki sıkıntısı aa desteği ve dokuların geç kaplanma olayı, halledebilseler iyi olacak artık.

cryengine 2 fazla ağırdı zamanı için, ayarı tuttururlarsa rakip gelmesi oyuncular açısından iyi olur çünkü id yarıştan düştü artık.
Sosyal ağlarda paylaş

valla o real time demolar pek bşi ifade etmiyo.

eyallah o toollarla real time renderlarmış toolboxta calışıyoruz ama crtengine ile
alpha protocol gibi bir oyun yapmak mümkün olucakmı mesela.
mevzu sadece level design değil cünkü

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unreal_Engine_games#Unreal_Engine_3

al burda yazıyo unreal engine kullanan oyunlar. böle bi özgürlük sağlıyacağına dair bir bilgi yok daha önümüzde. 3. motorları bu kendilerinden başka kullanan oyun sayısı 1 elin parmaklarını gecmedi

unreal motoru bildiğin 2008 den beri bilgisaya royunlarnın görsel uslubunu belirlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

real-time olayı çok iyi. sinema sektörü için cidden kullanılabilir. zamanla yaygınlaşacağını da düşünüyorum. sinema sektöründe zaten onlarca quadro fx5800 ayarında kart paralel olarak kullanıldığı için motorun kasıntı olması sıkıntı yaratmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

teknik olarak cryengine 3 ue3 den daha iyi ama totalde ue 3 daha iyi sebebi adamlar bütün herşeyi bedava dağıtıyorlar ve unreal development kit ile iphone ve pc ye 0 dan stand alone bi oyun yapabiliyorsunuz.

cryenginede ise en fazla kapsamlı bir mod yapabiliyorsunuz.

Aralarında böle bir fark var şu an.

crytek udk gibin bir kit çıkartıp beleşe dağıtırsa. o zaman bir anda ibre cryengine e döner.

bir de frostbite 2.0 var tabi onu saymadınız adamlar bf3 için efsane bişey yapmışlar.

tabi idtech 5 dan da ümitliyiz carmack idtech 5 çıkınca doom 3 kodlarını beleşe de çıkartır umarız :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...