Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Haziran 2011 Genel Seçimler var [ANKET]

mawiman

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

oy vermek elbette ki vatandaşlık görevi, hem de vergi vermek ile beraber en temel olan. askerlik vs bile çok daha önemsiz. ülkenin yönetimini belirlemede herkesin üzerine düşen bir sorumluluk var..

Oy verirken bunu kendi geleceğin için yaparsın

Askere giderken bunu ülkenin geleceği için yaparsın.

2sini önemine göre kıyaslamak yanlış bence.

Ha oy vermeyenler ölsün tabi açık ve net. Bana göre oy vermeyen adamın iktidarda olan partiden şikayetci olma hakkı yok.

edit: typ
Sosyal ağlarda paylaş

esas oy vermek ülkenin geleceğini en net olarak belirleyen olay, ülkenin yönetimi doğrudan etkiliyor ne yönde hareket edeceğini, nasıl gelişeceğini. zorunlu askerlik son 100 yılın ürünü, geçici bir kavram. bizde halen var diye norm değil yoksa.

mesele ülkenin yaptığı doğrunun da, yanlışın da altına elini koymak. işler yanlış gidince kabahati başkasının üzerine atmak yerine onun bir parçası olduğunu kabullenmeli her vatandaş ki oyunu kullanırken bir sorumluluk hissetsin, laf olsun torba dolsun diye kullanmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Verin olm oy, taraf tutun bi kerede,
çünkü siz tutmasanızda birileri tutacak. Hoş birşey değişmeyecek genel anlamda, ama en azından olayın içinde olacaksınız.

İlerde velediniz sorduğunda "baba sen n'aptın ulke bu hale gelıoken" yan gelıp yattım olm nördüm ben dememek için,
" olm ne var ulkenın halınde negzel işte " veya " ben cok calıstım cabaladım ama olmadı " demek için, gidip oy vermek lazım. Sorumlusun sonuçta ülkenden,

bide şeyi anlamam ben,
oy vermeyip gidip herşeye muhalefet olan, askere gitmek neden zorunlu ühee diye konuşan tipleri anlamam. Ulen eline fırsat geldiğinde davranmıosun, sonra ağlıosun
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Yerel seçimde kullanacam. Ayrıca gidip iptal oy atmakta enteresan. Hiç atmamaktan farkı nedir?

Cezası var çünkü oy kullanmamanın.

Absolut@ Kesin bir bilgim yok ama cezası olduğuna göre vardır resmiyette vardır bir ibaresi.

Oy kullanarak vatan kurtardığını düşünmekte çok komik.

-Baba ülkeyi işgal ederlerken naptın
-Olum senin için her seferinde oy kullandım.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar oy kullanmak size tanınan bir hakkı kullanmaktır ve görevdir.Sana tanınan hakka göre istediğin partiyi veya kişiyi başa geçirmek için birey olarak yapabileceğin bir katkıdır. 1 bireyden ne olcak len benmi kazandırıcam mantığı tamamen bencilde ve usengeçliktir. Toplamda yarım saatinizi almayacak bir işlem oy vermek. Eğerki oy verecek değerde parti yok diyorsanızda gidip boş oy kullanın, o dahi bir tepkidir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Ben tek başına ne yapabilirim
Diye düşündü biri
Ve hiçbirşey yapmamaya karar verdi

Diye düşündü bir öteki
Ve yalnızlığının kuytuluğuna çekildi

Diye düşündü bir üçüncü
Ve tek başına düşünmeyi sürdürdü

Diye düşündü yüzbinler
Ve tek başınalıklarını sürdürdüler

Diye düşündü milyonlar
Milyonlarcaydılar
Ve tek başınaydılar

Bu arada birileri
Onlar adına Karar vermekteydi

Tek başına olduklarını sananlar
Topluca ortadan kaldırıldılar....

Ataol Behramoğlu

Kendi geleceğiniz için, size dayatılanlara bi nebze de olsa boyun eğmemiş olmak için oy kullanmalı bence insan.. Ha hiç bir parti benim görüşüme uymuyor dersen, bağımsız aday olursun. Yeni parti kurarsın (7 kişi yeterli parti kurabilmek için diye biliyorum ) ...

ama asıl soru ayrı saçmaymış cidden.. "hangi partilere asla oy vermezsiniz?" .. Diğer partilere oy vermek istemeidğimiz için tek partiye oy veriyoruz zaten ?!

Ayrıca asla oy vermek istememek saçma.. Eğer parti düşünce tarzını değiştirirse, yapacağı şeyleri değiştirir, ne biliyim senin görüşüne yakın, senin istediğin şeylere cevap verebilcek nitelikte şeyler yapmaya başlarsa , her partiye oy verilebilir. Bu tamamen insanın bireysel beklentisi ve görüşüyle alakalı. Partinin ismiyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

o yedi kişiyle kurulma mevzusu yalan. bu partilerin bile çoğu katılamayacak seçimlere. bi partinin seçimlere katılabilmesi için illerin yarısında (40 ilde) şubesi olmalı. ve mesela numan kurtulmuş'un partisi de seçime 6 ay kala bu teşkilatlanmayı tamamlayamadığı için katılamayacak. yeşiller partisi falan zaten mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...