Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

abi biz internetin başlangıcını gördük.bilgisayarın yaratılışını gördük nesil olarak.bu yuzden oyunlara baştan sona hakimiz.görmeyebilirdik yani.bundan sonraki nesil oturup quake mi oynaması lzm oyun beğenmesi beğenmemesi için

yok battlefield 3 te şunu yapamaz bunu yapamaz.sonuçta herkes pro olmak zorunda diye birşey yok nasıl mantık lan bu ?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Red said:

abi biz internetin başlangıcını gördük.bilgisayarın yaratılışını gördük nesil olarak.bu yuzden oyunlara baştan sona hakimiz.görmeyebilirdik yani.bundan sonraki nesil oturup quake mi oynaması lzm oyun beğenmesi beğenmemesi için

1930lu filan misin?

abi internet dediğin şey 15 sene oldu.bilgisayar ne zaman icat edildi bilmem ama sonuçta bilgisayar 90larda bilgisayar oldu adam gibi sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

MW3 yapımcılarından bir kaç röportaj dinlemiştim MW3 MW2'ye oranla cok daha iyi olacak. Başta dedicated server geliyor artık şu lobby bulma ızdırabından kurtuluyoruz.

İkinci şeyse artık sadece adam vurmak puan getirmeyecek. MW2'de benim gibi sürekli ground war, domination, search and destroy gibi oyunları oynayanlar artık sadece puan yerine kill strike da alacak. Yani kill strike'lar sadece adam vurunca gelmeyecek. Bu gerçekten cok başarılı bi hamle olmuş çünkü domination gibi bir oyunda dahi adamlar frag kasıyordu biz point capture yapmaya çalışırken.

Ayrıca 3 farklı class gelmiş. Support aklımda kalan, ve diğer 2 tane daha. Kısaca güzel olacak gibime geliyor MW3'ün multisi. Bir liste cıkaralım ruscu için. Almayı düşünenler bu başlığın altına yazsın bir görelim ortamı. Bi 15'i geçersek tamamdır.

bf3'ün mw serisine göre çok daha sevdiğim bazı özellikleri var.

mesela mw3'te aynı yerde dolanıp duruyor bi adam, bilmemkaç kill yapınca helikopter kullanımı çıkıyor, hava destek şeysi felan çıkıyor. ondan sonra durdurmak imkansız adamı. helikopterle havada dolaşırken cayır cayır reskill çekiyor millete. bi de haritada herkesi otomatik olarak görmesi cabası.

bf3'te bunun engeli var. illa bilmemkaç kill çekmene gerek yok helikopteri kullanmak için, isteyen çıkıp kullanabiliyor. ayrıca kullanması daha da zor, yetenek ve deneyim istiyor. mw3'te otomatik giden bir helikopterdesin, bf3'te o helikopteri kendin kullanıyorsun. mw3'te helikopterde gunner olarak başlayıp x ile işaretli insanlara ateş ediyorsun. bf3'te gunnerken bile zorlanarak ateş ediyorsun, ateş edeceğin kişileri senin seçmen gerekiyor.

bu hadiseler bf3'ü daha zorlayıcı yaptığı için daha fazla zevk veriyor ve challenging hissi oluyor.

mw3'te respawn olduğun an helikopter seni görüp öldürebiliyor. sevmiyorum bunu.
"eh tamam bırak oyunu gidelim" hesabı...
bir kere helikopteri alan yenilmez gibi oluyor, sırf o helikopter uğruna kasmadığın bazukacı classına geçesi olmuyor kimsenin.
bf3'te zaten dediğim gibi helikopter kullanmak veya gunner olmak yetenek istediği için ownage modunda değilsin. ayrıca helikopteri patlatabilecek farklı teknikler mevcut. işte tank, uçak, engineer roketi, diğer helikopterler vs. rakip bol.

mw3'te de aynı sistemi kullanıyorlar mı bilmiyorum,
ama araç sistemi çok rahatsızlık verici.ydi.
elbette bf serisi gibi yapamazlar, minicik harita var.
ama bir şekilde reskill'i özendirici oyun yapısını değiştirmeleri lazım.

diğer bir bahsetmek istediğim özellik de bıçak kullanma özelliğiydi.
mw'de melee tuşuna bastığında instant kill oluyor. çok rahatsızlık veriyor bu da.
cs'den örnek vereyim, knife war zevkliydi bu oyunda. çünkü önce bıçağı hazırlayacan elinde, adama yaklaşıp iyi ayarlıycan ve bam, vurup canını azaltçan. birkaç kere vurmak gerektiği için de bir kez isabet ettirdim kazandım diyemiyorsun, ikinci üçüncü sefer rakibin başarılı olursa o yenmiş oluyor.

öte yandan mw'de adamın yanına girdiğin an "i win butonu" gibi oluyor.
hayır çok öldürdüm ben de o şekilde ama cheat yapmış gibi hissediyorsun. adam gibi gun fight'da yenmek varken mutlak kazandıracak bir hareketin tadı tuzu yok.

bf3'te onu çok iyi yapmışlar bence. önden yaklaşıp vurursan rakibe birkaç kere daha vurmak gerekiyor.
öte yandan arkasından gizlice yaklaşıp bıçağı saplarsan backstab animasyonu çıkıyor, "ooo" diyorsun felan.

araç olayını yapamazlar tabii mw'de ama böyle bir bıçak sistemi görmek isterdim.

Sosyal ağlarda paylaş

MW2'de nuke vardı. 25 kill'i bulunca nuke basıp tactical victory ile oyunu kazandırabiliyordun takıma, o black ops'da kalktı. Direkt olarak oyunu bitiren bi killstrike yok artık. Killstrike'lar o kadar kötü değil aslında. Dediğin chopper helikopter ya da AC-130 cok kötü gerçekten ama büyük bir coğunlukla bunları değişmişlerdir. Millet Black ops'da bundan cok çekti.

Kill Strike olayında da bf ile mw'yi karıştırmamak çok gereksiz. MW mapleri bf'leri 10'da 1'i neredeyse (sende dedin zaten küçük diye) ve zaten aracı sen kullanamıyorsun o ayrı. Ayrıca 5 farklı class oluşturuyordun. Ben her zaman bir class'ımı roketatarlarla falan döşerdim heavy damage against vehicle perk'yle. Kimse sallamadığı için ben gidip patlatıp ölüyordum mesela. Sinir bozucu.

O stableme olayı da kötü gerçekten ki buna tactical knife'lı pistol + unlimited sprint + lightweight kombosu eklenince adamları durduramıyorsun. Tactical knife bıcağı atmayı hızlandırıyor, unlimited sprint ile düz koşu yapıyorsun, lightweight perk'iyle de fare gibi dolanıyorsun. Bunlar kötü şeyler tabi.

Onun dışında dediğim gibi domination gibi oyunlarda artık sadece puan almak yerine kill strike alma fikri şahane gerçekten ve gerekli. (frag olarak yansıyacak mı bilmiyorum tabi)
Sosyal ağlarda paylaş

elma ile armutu topluyorsunuz ama bu genellikle bf tayfasınız yıllardan beri gelen ezilmişliğinden kaynaklanıyor. cod serisi ile bf ü karşılaştırmak salakça. Bunlar oyun, kim hangisini oynamaktan zevk alıyorsa gitsin onu oynasın. Cod yüz yüze gun fight üzerine, bf camper oyunu, zevkler renkler.
Sosyal ağlarda paylaş

bf3 inanılmaz bi savaş simulasyonu. mw3 ole olmicak ztn. daha çok aksiyon oyunu gibi mw serisi. ama mw2'den aldığım zevki asla ama asla bf: bc2'den alamadım. ben oyuna girip 15 20 dakkada bir oyun atmayı seviyorum. harita değişip yeniden başlama olayını seviyorum daha çok. mw2 ve bc2'yi pc'de oynamıştım ama artık laptopum ne mw2'yi nede bf3'ü çalıştıramayacağı için ps3'e bf3 alıcam sanırım. ps3'te bf3 daha zevkli olucak mw3'e göre bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 yıl PC'de sadece COD 2 oynadım ama serinin yeni oyunlarını ne kadar az kişi oynarsa o kadar mutlu olurum. Paranın suyunu çıkarmak için seriye bağladı adamlar hala NE GÜZEL OYUN YHA kafası yaşayan varsa versin 70$'ını oynasın zaten ilgilendirmez kimseyi, ama mutsuzlaştırabilir.

Hee bi de COD'da şunları yapıp herkesi ezerken, BF'de yapamıyorum :(

http://www.youtube.com/watch?v=ILiT7ROEIRM

Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

bf3 inanılmaz bi savaş simulasyonu. mw3 ole olmicak ztn. daha çok aksiyon oyunu gibi mw serisi. ama mw2'den aldığım zevki asla ama asla bf: bc2'den alamadım. ben oyuna girip 15 20 dakkada bir oyun atmayı seviyorum. harita değişip yeniden başlama olayını seviyorum daha çok. mw2 ve bc2'yi pc'de oynamıştım ama artık laptopum ne mw2'yi nede bf3'ü çalıştıramayacağı için ps3'e bf3 alıcam sanırım. ps3'te bf3 daha zevkli olucak mw3'e göre bence.

laptopa nolduki?
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

bişi olmadı eskidi artık. black ops'u çalıştıramadı. şu grafiklerle bf3 minimum'a bile yetmiyo. mw3'ü çalıştırabiliceğinide zannetmiyorum artık :D

Tanıtım videolarından gördüğüm kadarıyla görsel bakımdan çok büyük bi gelişme olmayacak MW3 için.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

elma ile armutu topluyorsunuz ama bu genellikle bf tayfasınız yıllardan beri gelen ezilmişliğinden kaynaklanıyor. cod serisi ile bf ü karşılaştırmak salakça. Bunlar oyun, kim hangisini oynamaktan zevk alıyorsa gitsin onu oynasın. Cod yüz yüze gun fight üzerine, bf camper oyunu, zevkler renkler.

yazılanları hiç okumayıp sırf "bf tayfasına" laf sokuşturmak istedin di mi...
Sosyal ağlarda paylaş

mighty ne diyorsun kuzum sen? iyi misin, ateşin felan mı var?

çünkü hiç bir anlamı olmayan laflar ediyorsun.

bak izah edeyim.

Ben diyorum ki: MW'de bilmemkaç kill yapınca çıkan araçları sevmiyorum, çok overpowered, bir kere açınca herkesi öldürüyorsun. BF3'te direk araç kullanıyorsun ama belirli balans ayarları var. hani MW serisinde BF gibi geniş haritalar olmadığı için aynı şekilde araç kullanımı olamaz ama en azından bu kadar da overpowered olmasınlar.
Bıçak kullanımı da overpowered, adımın yanından geçerken melee tuşuna bastığında "i win butonu" oluyor. BF3'te bunu çok iyi ayarlamışlar. Önünden bıçaklamaya çalıştığın zaman birkaç kere bıçaklamak gerekiyor CS gibi, öte yandan arkadan bıçakladığın zaman çok şık bir animasyonla backstab çekiyor.
Bu tip özellikleri MW'de de görebilmeyi isterdim.

Sen diyorsun ki: elma ile armutu topluyorsunuz, siz battlefieldçiler zaten eziksiniz, salaksınız, bişiden de anladığınız yok.

Ben diyorum ki: QQ'lemeye gerek yok yazdıklarımı tekrar oku.

Bu sefer sen diyorsun ki: ortada olan gerçeği açıkladım ama bunu anlamamışsın.

Hayır cidden ya trollüyorsun ya da başka bir problemin var.

Not: bu arada Battlefieldçi değilim ama BF3'ten sonra oyunu oynarken helal olsun adamlara dedim, eğer illa BF'ci olmaya gerek varsa tamam o zaman olurum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...