Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Dekolte giyene tecavüz ederler'

mokoko

Öne çıkan mesajlar

ntv said:

İSTANBUL - AK Parti'li milletvekilleri tarafından TBMM'ye sunulan ve "hadım yasası" olarak nitelendirilen "cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini" öngören tasarıya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker'den tartışılacak bir yorum geldi.

Habertürk gazetesinin haberine göre, her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de tacizcilerin olduğunu belirten Prof. Orhan Çeker, sorunun kökenine inilmesi gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşim sen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Tahrik ettikten sonra sonucundan şikayet etmen makul değildir.

Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur ama kadının da suçu gözardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur."

Prof. Çeker, "Öncelikle belirtmeliyim ki dinimizde böyle bir ceza yok. Bu siyasi otoritenin kararı ile uygulanan bir ceza yöntemidir" dedi.

NTV'ye de konuşan Prof. Çeker, "Kadın tahrik edici şekilde giyinmişse, erkek de kendini tutamadıysa suç ortaktır" dedi.

"Kadın normal giyinmiş ve vakur davranmış, buna karşın tacize uğramışsa erkek yüzde 100 suçludur" diyen Çeker, diğer durumda suçun ortak olduğunu bir kez daha vurguladı.

Erkeklerin hadım edilmesinin ne Kuran'da ne de Hz. Muhammed'in sünnetlerinde olmadığını anlatan Prof. Çeker, "Yaygın bir ahlak anlayışı olmadan ve çıplaklık engellenmeden bunun önüne geçmek imkansızdır" yorumunu yaptı.

Çeker, hangi kıyafetlerin tahrik edici olacağına ise bir komisyonun karar vermesi gerektiğini belirtti.

İlahiyat Profesörü Orhan Çeker, ayrıca çıplaklığı özendiren görsel yayınların da yasaklanması gerektiğini söyledi.

Çeker, son olarak namus cinayetlerinin de dinle ilgisinin olmadığını ve dinde bu durumun yeri olmadığını ifade etti.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25182961/

adam profesör

http://media.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/110216proforhanceker.widec.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bu arkadaşlara hakaret etmiyoruz ama.. ok?
boşu boşuna edit medit kasmayalım hiç..

cinsel devrim şart ülkeye. dekolte ve tecavüz... bu ne abi, switch mi var beyninde Order 66 gibi emir mi geliyor

The time has come. Execute Order 69!!! OH BABY! diye bişi mi dönüyor beynin içinde..
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Ne alakası var abi islamla bu herifin? Tamam trend falan var, ne bileyim düşünce yapınız o yönde de falan filan da. Çok saçma lan o 'yapı'. Bazen ciddi ciddi espri 'düzey'inizle sinirlendiriyorsunuz insanları sonra laf edince hede hödö.

Norak said:

islamfuckyeah.png

(*.jpg is so 2000)

said:
Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı

problem?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
1953’te Haymana / Ankara’da doğdu. 1972 Yozgat İmam Hatip Okulunu, 1976 Konya Yüksek İslam Enstitüsü ve 1980 Bağdat, Mustansıriye Üniversitesi Arap Dili Enstitüsünü bitirdi.
Kısa bir süre Batman Kız Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. 1977’de Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nde Fıkıh Asistanı oldu. 1986’da Konya İlahiyat Fakültesi’nde İslam Hukuku Doktoru, 1988’de Doçenti ve 1996’da Profesörü oldu. Halen Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve beş çocuk babasıdır.

abi. adam kız lisesinde öğretmenlik yapmış bir de, böyle düşünen biri o kızlara nasıl baktı acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim islam sabit bişi abi. Ben islamın kitabı tevrattır dersem o tevrat olmaz. Bu dallama adam bişi diyince bunu islam diyor mu oluyor? Ona bakarsan fetoda müslüman di mi? Fason mesih olduğu için arap ülkelerine giremiyor biliyorum görüldüğü yerde tutup bi daha bırakmazlar diye.. Anlatabildim di mi?

stimpak said:

blabla

wastyrx said:

Ne alakası var abi islamla bu herifin? Tamam trend falan var, ne bileyim düşünce yapınız o yönde de falan filan da. Çok saçma lan o 'yapı'. Bazen ciddi ciddi espri 'düzey'inizle sinirlendiriyorsunuz insanları sonra laf edince hede hödö.

Norak said:

islamfuckyeah.png

(*.jpg is so 2000)

said:
Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı

problem?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...