Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acaba AB'den Tarih alabilecek miyiz?

Pascal

Öne çıkan mesajlar

Ya şimdi kıbrıs konusunda, Dünya barışına hizmet için Türkiye ve Kıbrıs Türkleri üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Elde edilen başarı gerçeten çok büyük bir başarı. Yıllardır uyumsuz Türk imajı vardır avrupada şimdi onu yıkmak için ilk adımı attık. Gerçekten bu çok önemli bir adım bence. Ama hala yanlışlarımız var. Mesela Leyla Zana olayı. Bu gibi düşünce suçundan dolayı bir kişiyi hapiste tutmak yanlıştır. Eğer elimizde o kadının PKK terörüne fiili katkısı olduğunu gösteren en küçük bir kanıt varsa hapiste tutulması doğruydu ama elimizde öyle bir şey yok ki. Bu bizi Uluslararası arenada baskıcı gösteriyor. Sıra şimdi Baskıcı imajını yıkmakta bence...[signature][hline]PASCAL ERA QUA
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında herkes bizim baskıcı olmadığımızı biliyor.Ama baskıcı olarak gösterek bizi bir uçuruma doğru sürüklüyorlar.Bide Uluslararası arenada deil.Amaç AB arenasında imajımzımı zedelemek.Kısacası içten içe sömürülüyoruz.AB'den tarih alabilirmiyiz bunu zmn göstericek.[signature][hline] =Nothing For Everything=
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar tarih marih zor, verselerde tam üyelik çok zor...
bunlar bizi her şeyle oyalamaya çalışıyorlar.. kıbrısa yüklenince azıcık kapıyı aralar gibi görünüyorlar sonra yine kapatıyolar...[signature][hline]Design is not a life! I'm not a designer. So, am i mydonose? .::. mydonose® :hrr:
Ben:Büyücü abartma bu güzel patikada başımıza ne gelebilirki?..
DM: Dragonmax üstünde bir geçit açıldı
Ben:Höyk!?
DM: Dragonmax kafana ejderha zıçtı öldün...
Sosyal ağlarda paylaş

Baskıcı imajını yıkmak yerine baskıcı sistemi değiştirmek daha akıl karı değil mi? Zira demokrasi zannettiğiniz mevcut sistemin gerçekte demlenmiş teokrasi olduğunu kimden nasıl saklayarak neyi varmış gibi göstereceksiniz. Ah bir avrupaya gitsenizde gerçekte demokrasinin ne olduğunu görme fırsatını olsa. Aslında demokrasi bir kültür meselesi. Ayrıca sadece devletin bireylere yaptıkları ile sınırlı değil, bireyler arası ilişkilerde buna dahil. Daha bizim insanımız ne yazıkki demokrasi nedir onu bilmiyor, 5 yılda bir oy vermeyi demokrasi zannediyor.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Teokrasi'den kasıt demokratik bir rejimin olmaması. Demlenmişteokrasi lafını seçmememin sebebide biraz Türkçenin güzelliklerini kullanmak, yazılış olarak demokrasiye benzeyen ama anlam olarak taban taban zıt bir şeyi kullanmak. Onun yerine demokrasi'de diyebilirdim. Kısaca çok üstünde durulması gereken bir şey değil.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

-asker=sistem sigortası anlayışı gücünü yitirmeden türkiye'de demokrasi hayal. hele bu anlayışı ultra demokrasi sananlar etkin oldukça iyice hayal,

-türkiye, dünyanın en ideal demokrasisine sahip olsa bile, türkiye gibi "doğal düşmanlara" karşı kurulmuş bir birliğe türkiye'nin girmesi hayal.

son açıklamalarıyla avrupa birliği yüzündeki maskeyi araladı: türkiye; rum kesimini tanımalı, hava sahasını ve limanlarını rumların kullanımına açmalı... ancak o taktirde türkiye, kıbrıs konusunda üzerine düşeni yaptı denebilirmiş...

şeyini şey ettiğimin şeyini ne zaman isteyecekler merak ediyorum. apo köpeğini meclise sokmamızı istedikten sonra mı?[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye hükümetinin başındakiler ve KKTC'de Mehmet Ali Talat ve yandaşları farkında olmadan, çok büyük bir risk alarak, büyük bir kumar oynayarak, iyi birşey yaptılar aslında. "Evet" demeye ne kadar karşı olduğumu daha öncede burda çoğu kez yazmıştım; ama şimdi ne oldu, biz evet dedik onlar hayır dedi. Hadi şimdi AB sözünü tutsun; ambargo kalksın, KKTC tanınsın.
Hadi şimdi Papa de Pulos'un sözlerine kulak asmasın AB. Bu en büyük isteğimizdir. Ama ne zaman sözlerinde durdularki? Nasıl güvenebiliriz sizce? Neyse...
Amerika BOP projesini sağlama almak için biraz daha uğraşacağa benziyor.
Başımızdaki kişilerde AB için daha neler feda etmeye hazırlar acaba...[signature][hline];;suitfly icq
Sosyal ağlarda paylaş

Canım paticiklerim, öncelikle bir uluslar arası ilişkiler öğrencisi olaraktan şunu kısaca söylemek isterim Türk'ün Türk'ten başka dostu olmaz, s.keni olur...

Arkadaşlar sizlere Prof. Dr Oktay Sinanoğlunun tüm kitaplarını şiddetle tavsiye ediyorum..

Bakın avrupanın insanı da aslında adam değil ama demokrasi olayında devletle el ele verip aşmışlar.. Orda kişisel sorunlar toplu tepkilere dönüşebiliyor ve bu ülke siyasetinde önemli rol oynuyori halbuki türkiyede böyle birşey henüz olamadı.. Bunun yanı sıra her batılı devletin halkı bizden daha üstündür de efendim daha demokratiktir de vsvs bu yanlış.. Yapılan araştırmalara göre (ki bu amerikalı profların araştırmaları) dünyanın en cahil halkı amerikan halkı olduğu ortaya çıkmıştır.. Adamlar ne genel kültür biliyorlar ne de genel ahlak.. Sonuç olarak avrupaya yetişmek yada avrupayı geçmek istiyorsak önce şu üzerimizdeki ezilmişlik havasını atmalıyız, kendimize saygımızı tekrara kazanmalıyız, kendimizi başkalarının altında görmekten ve küçümsemekten kurtulmalıyız.. Unutulmamalıdır ki kendine itimadı olmayana kimse itimad etmez...

Bunların yanı sıra avrupa bilirki, türkler (asyadaki kardeşlerimiz dahil) kendini bir toparlarsa hepsinin burnunda fitil fitir getirecez yaptıklarını... Avrupa bir kara kuru toprak parçasıdır.. Ne yer altı madeni var, ne petrolü var, ne de kendi içinde pazarı.. Bizi, asyadaki türkleri ve orta doğu müslümanlarını kandırıp, birbirine düşürüp oyalayıp elindeki tüm zenginliği kullanma çabası içindedirleri.. Bu da yapmak zorundalar zaten.. Bizleri AB girişi oyunuyla oyalaya oyalaya bi jhal ettiler.. Yav ne isteseler yapıyoruz, adamların 5-6 yılda çıkmaz dedii yasalar 1 gecede çıktı! Kıbrıs dediler erdoğan sağ olsun az daha veriyoduk, yine rumlar sağ olsun kurtardık..

Yni dicem o ki AB yi herzaman en iyi ihtimal olarak düşünmeyin.. Bir söz vardır ayıdan post or.spudan dost olmaz diye.. İnanmayın canm paticikjlerim, AB işi elimizde hatta içimizde patlar..

Erdoğana da sonra ayrıca gelicem ama neyse uzatmiimm.... Hade mucuk...[signature][hline]Design is not a life! I'm not a designer. So, am i mydonose? .::. mydonose® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

dragonmaxin sölediklerinde Türklere verilmiş bir "seçilmiş kişi" havası sezmedim ben. Türkler zaten üstün bir millet olduğunu daha öncede göstermiştir ve gösterecektir. Ve bunları anlatırken abartmamış, çarpıtmamış dragonmaxe katılıyorum.[signature][hline];;suitfly icq
Sosyal ağlarda paylaş

fakat uluslararası ilişkiler okuyan birinin yaklaşımı bul olamamalı bence

türkler toparlanınca fitil fitil getiricek ne demek anlamadım ?
savaş mı açıcaz, komşularımıza muhtacız bunu unutma onlarda bize muhtaç,
uluslararası ilişkiler okuyan biri türkiye dünyadan soyutlanmalı,kendi kendini kurtarır tarzında konuşmamalı

zaten milli menfaatler söz konusu oldumu hiçbir ülke diğerinin dostu değildir ki,menfaatleri kesiştiği noktada dostturlar.[signature][hline]Minsc and boo and i hamsters and rangers everywhere!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Mandrake-, 27 Nisan 2004 18:24 tarihinde demiş ki:
fakat uluslararası ilişkiler okuyan birinin yaklaşımı bul olamamalı bence

türkler toparlanınca fitil fitil getiricek ne demek anlamadım ?
savaş mı açıcaz, komşularımıza muhtacız bunu unutma onlarda bize muhtaç,
uluslararası ilişkiler okuyan biri türkiye dünyadan soyutlanmalı,kendi kendini kurtarır tarzında konuşmamalı

zaten milli menfaatler söz konusu oldumu hiçbir ülke diğerinin dostu değildir ki,menfaatleri kesiştiği noktada dostturlar.
Mandrakecim.. Sanırım dediğim şeyleri birazcık yanlış anlamışsın kardeş.. Öncelikle uluslar arası okumak demek bir milli görüş sahibi olmamak demek değildir (bu millgi görüş herhangi bir siyasi parti değildir, saf milliyetçilikten bahsediyorum aman yanlış anlamayın!!).. Şu an AB bizim burnumuzdan fitil fitil getirmiyormu canım kardeşim.. E seni yok etmek isteyene de sen kucak açamazsın (hoş şu an bu böyle ama..) Bizim kimseye düşmanlığımız yok, ne yunanlıların helen toprakları hayali gibi bizim de son milli sınır teşkil edilen osmalı toprakları hayalimiz vardır nede bir ülkeyi sömürge haline sokma düşüncemiz..

Eğer benim güney doğumu benden koparıp almak isteyen teröristlere bu AB ve ABD yardım ediyorsa, bende gücüme kavuştuğum zman bunların burnundan fitil fitil getiririm.. Ve bunu yapmayı istemek için de öyle çok koyu bir milliyetçi olmaya da gerek yoktur.. Ayrıca bu savaşla olucak anlamına da gelmesin, kaynak bende, toprak bende, e para da bende, e şimdi eğilme sırası da sende demek çok da zor değil kardeş...[signature][hline]Design is not a life! I'm not a designer. So, am i mydonose? .::. mydonose® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

bence uluslararası ilişkilerde okuyan birisi daha diplomatik olmalıdır onu anlatmaya çalışıyor. evet sonunda burnundan fitil fitil getirirsin ama bunu da daha nazik bir şekilde söylersin açık açık değil :-)[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

canım uluslararası arenada değiliz ki, biz bizeyiz şurada ehihehe[signature][hline]Design is not a life! I'm not a designer. So, am i mydonose? .::. mydonose® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak size milletlerin dostu olmaz çıkar ortakları olur diyim. Ayrıca Sinanoğlunu okumamanızı tavsiye ediyim. Bugün bir siyaset bilimci bir prof. fizik kitabı yazsa nasıl olursa bu adamın kitaplarıda böyledir[signature][hline]PASCAL ERA QUA
Bana Luce'nin kellesini getirine tam 100bin lira vereceğim!

[Bu mesaj Pascal tarafından 27 Nisan 2004 23:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yani şimdi Erdal İnönü'ye laf mı ediyorsun sen, malum o da hem siyasatçi hemde fizik profosörüydü :-P Şaka bir yana ben henüz Oktay Sinanoğlunun bir kitabını okumadım ama okuduğumn kimi makaleleri son derece mantıklı geldi. ayrıca bir toplumun yokolmasının birinci aşaması olarakda dilinin yokolmasını görürüm. O sebepten Oktay Sinanoğlu ile benzer görüşleri paylaştığımı varsayıyorum. Hep en kısa zamanda diyorumda, cidden en kısa zamanda onun kitapğlarını da okumak gerek, tabii ki Fizik ile ilgili olanlar değil :-P[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Oktay Sinanoğlu ilginç bir insandır.
Kitapları neredeyse birbirinin aynıdır.
Hatta tek bir kitabın içinde bile tıpatıp aynı örnekler ve aynı pasajlar farklı bölümlerde bulunabilir.

O yüzden alın bi sinanoğlu kitabını, ilk 50 sayfayı okuyun. Kâfi.

Haklı olduğu taraflar var adamcağızın. Lafım yok. Ama düşüncesini fanatikçe savunan adama karşı da tavrım var[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

diyolarki türkiye 2010-2012 civarı ab ye üye olur bazıları 2015 den önce tam üyelik söz konusu değil.
bizde ab peşinde koşuyoruz.
kimse düşünmüyo ki o tarihte avrupa birliğinin durumu ne olur? bize yarar sağlar mı?
Görüyosunuz ingiltere euro'ya geçmedi, almanya ile fransa ikili görüşmeler yapıp duruyor yok birleşecez,yok artık tek ülke gibi davranacaz gibi sözler duyulup biliniyor.O yüzden bize tarih verseler ne vermeseler ne.
ben onlara tarih veriyim 2015 te gelsin tam üye olsunlar.
***imin Birliğine[signature][hline]i love this game!

[Bu mesaj Fistan tarafından 28 Nisan 2004 16:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

muhahaha çok güsell...

Bu arada pascal, oktay sinanoğluna neden bukadar önyargılı yaklaşıyorsun anlam veremedim.. Bu adam gerçekten dil ve tarihle ilgileniyor ve birşeyler de biliyor.. Fizik profesörü olunca tarihinle dilinle milliyetinle ilgilenemezmisin, bunlar hakkında çok geniş bilgi sahibi olmazmısın.. Bu insan son 300 yılın en genç profesörü seçildi yani bir dahi, e dahi bir insanın da birden fazla konuda bilgi sahibi olması da normal karşılanmalı.. İlkokul mezunları meclise girip bizi yönetiyor da, dünyanın en genç profesörü ünvanına sahipo bir dahi bizim dilimizi tarihimizi savunamaz mı!!!

Avrupanın insanını kendinden üstün görene, herşeyini, kurtuluşunu avrupaya bağlayan ve hala da ben türküm diyenden korkacaksın, atatürk bize çağdaş mı olun demiş avrupalı mı olun demiş.. Biz 86 sene evvel kimle savaştık, bizi kimlerin elinden kurtardılar, ne avrupa değişti nede biz.. İstemeyen gitsin.. E tabi vize alabilirse muhahahaha...[signature][hline]Design is not a life! I'm not a designer. So, am i mydonose? .::. mydonose® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

önyargı diil abi ben adamın bir kitabını okudum Bye BYe türkçe die bi kitaptı adam kasmış 430 sayfa yazmış abartmıyorum 30 sayfalık şeyi tekrar tekrar yazmış. Madem bu kadar milliyetçiydi neden yurt dışında bilim yaptı? felan... Ama hayatımda sıkıldığım sayılı kitaptan biri alışkanlık yapar die yarıda bırakmadım yani. Aşırı paranoyak bi adam sıktı.[signature][hline]PASCAL ERA QUA
Sosyal ağlarda paylaş

80 küsür yıl evvel kiminle savaştığımız önemli deildir siyasette. hatta dün kiminle savaştığımızında önemi yoktur. Atatürk'ü ele alın. Adam Egede Yunanlara karşı verdiğimiz kurtuluş savaşının baş komutanıydı. Ama bu savaştan bir kaç yıl sonra hemen Yunanistanla iyi ilişkiler kurdu ve 60ların başında Kıbrıs sorunu çıkana kadar Türkiye ve Yunanistan çok iyi iki müttefikti. Aralarından su sızmazdı. Siyaset böyle yapılmalıdır. Atatürk bize Avrupalı olun demedi. Muasır medeniyet ( Çağdaş uygarlık ) seviyesine ulaşın dedi. Kendi devrinde ulaştı hatta kadınlara seçme seçilme hakkı verme konusunda geçti de. O günlerde Adamcağızın şapka takmasını, Latin Alfabesine geçmesini de yadırgayanlar oldu. Sen batıdan çok batıcılık yapıyorsun dediler. Tıpkı bugün demokratikleşme sürecinde Batıyı yakalamaya çalışanlara dendiği gibi. Her değişime direnen olur. Eğer değişim yenilik getiriyorsa muhafazakarlar direnir. Ki türkiye'nin muhafazarları hem sağcılardır hem solcular. Sağcılar muhafazakardır. Osmanlı dönemine özenirler, solcular muhafazakardır. Onların çağdaşlığı 20lerde 30 larda kalmıştır. 20lerden 30lardn bir adım öteye gitmek onlar için ölümdür. Tanrıya şükür üç beş liberal var da şu memlekette. Ki onlarada liboş diye kulp takılıyo ya neyse...[signature][hline]PASCAL ERA QUA
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sufi, 26 Nisan 2004 17:19 tarihinde demiş ki:
-asker=sistem sigortası anlayışı gücünü yitirmeden türkiye'de demokrasi hayal. hele bu anlayışı ultra demokrasi sananlar etkin oldukça iyice hayal,

süper katılıyorum[signature][hline]Bir şey biliyorsam; o da hiç bir şey bilmediğimdir.
In the name of the council !
La'unva Solmai @ Eclipse - SWG.
LONG LIVE REBELLION ! | diskavır mi

[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...