Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acaba AB'den Tarih alabilecek miyiz?

Pascal

Öne çıkan mesajlar

militarizmin demokrasiyi engellediğini düşenenlere katılmıyoruym arkadaşlar.. ayrıca avrupa konusunda da şöyle bir baktığımızda IMF nin özellikle tarıma yönelik yaptırımları içler acısı.. Çiftçi göçmüş durumda, dünyanın en kaliteli tütünü olan türk tütününe engel geldi.. AB de müzakereler başlatılsa şimdiye kadar gelişme aşamasında AB den alınması gereken en büyük miktarlar türkiyeye gelicek çünkü henüz tarımımız kendini kurtaramadı ve müzakereler başladığında tarıma destek fonu neredeyse türk tarımına destek fonu olacak, türkiyeye burdan para akacak. E tabi bu tek bir örnek değil.. Müzakere başlşadımı AB den istediğimiz kadar kalkınma için karşılıksız para alabiliriz, tarım dı sanayiydi vs.. Kredi veririm ama tütün yetiştirme, bide buğday da üretme bizden alırsın diyen avrupa bize bu denli büyük bir fonun kapısını öyle kolay kolay açarmı, hatta hiç açarmı!!![signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Üniversitelerin araştırma fonlarına el koyan hükümeti protesto ediyorum. Her kuruluşu, toprağı yok pahasına sattıkları yetmediği gibi, bir de ülkenin araştırma kolunu tümden kesiyorlar!
AB görüşüm: Ayıdan Post, O.spudan Dost Olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

"Çocuklarımıza ve gençlerimize görecekleri eğitimin
seviyesi ne olursa olsun, herşeyden evvel ve en evvel
vatan ve millet düşmanları ile savaşmanın gerekliliği
öğretilmelidir."

Mustafa Kemal ATATÜRK[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Üniversitelerin araştırma fonlarına el koyan hükümeti protesto ediyorum. Her kuruluşu, toprağı yok pahasına sattıkları yetmediği gibi, bir de ülkenin araştırma kolunu tümden kesiyorlar!
Sosyal ağlarda paylaş

ABD’nin ortadoğuyu demokratikleştirme ve özgürleştirme çabasının terörizmi besleyen damarların kesilmesine hizmet edeceği ifade edilmekle beraber, madalyonun diğer yüzünde de terörizmin demokratik ve özgür ortamlardan beslendikleri gerçeği vardır. BU NOKTADA, ABD’NİN, KENDİSİ İÇİN TERÖRİZMLE MÜCADELEDE ÖZGÜRLÜKLERİ KISITLAMA YOLUNA GİDERKEN, KENDİSİ DIŞINDAKİLERİ TERÖRİZMLE MÜCADELE ADINA DEMOKRATİKLEŞTİRME VE ÖZGÜRLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIĞINI GÖRMEK VE BUNU ANLAMLANDIRMAK GEREKİR. Gerçekten de, 11 Eylül’deki saldırı sonrasında, “özgürlükler ülkesi” ABD, ülkesinde temel hak ve özgürlükleri önemli ölçüde kısıtlama yoluna gitmiştir.

Prof. DR Osman Metin öztürk - Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye başlıklı araştırmasından..

Bizim demokratik olmadığımızı söyleyip kendi halkını yerden yere vuranlar, o çok özendikleri büyük devletlerin neler yaptıklarını biraz araştırsınlar...[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

En son yazlına deilde konu ile genel bi yorum yapmak istiyorum, konu biraz dağılabilir ama... Ben nolucağını söliyim Kıbrısa ABD yerleşçek rumlarda bizde yalan olcaz ondan sona Bush denen insan ( daha haritada en yakın müttefiki olan ingilterenin yerini gösteremiyo ) tekrar başkan seçilrse İrana girmeye çalışıcak beceremiyince kitle imha olayına girecek ve dünya savaşı patlayacak!
Sosyal ağlarda paylaş

:-P oldu, gözlerim doldu :-P

Korkmayın bush bi daha seçilmez + Amerikan üstlerinin kullanımı kabul eden ülkenin iznine tabidir. Kıbrısta Amerikan üstü Türkiye'nin ve KKTC'nin hayrınadır. Tabi kullanmayı bilirsek...[signature][hline]PASCAL ERA QUA
Bana Luce'nin kellesini getirine tam 100bin lira vereceğim!
Sosyal ağlarda paylaş

hee de geç..[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pascal, 30 Nisan 2004 01:04 tarihinde demiş ki:
:-P oldu, gözlerim doldu :-P

Korkmayın bush bi daha seçilmez + Amerikan üstlerinin kullanımı kabul eden ülkenin iznine tabidir. Kıbrısta Amerikan üstü Türkiye'nin ve KKTC'nin hayrınadır. Tabi kullanmayı bilirsek...

bushun şuanki rakiplerinin bushtan daha değişik bir niyetlerinin olmadığını düşünüyorum. ayrıca şimdiki hükümetimizin o kapasitede olduğunu düşünüyormusun?[signature][hline];;suitfly icq
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Bir internetten aldığımına göre;

Türkiye süper güç olacak mi?

Dünya'nin genelini ilgilendiren kehanetlerin yanisira Türkiye'yi birebir ilgilendiren kehanetler de var. Mehdi inanci dogrultusunda Türkiye'de birçok cemaat Mehdi'nin Türkiye'den çikacagini ileri sürüyor. Yeni milenyumda çikacak olan Mehdi'nin basta Türkiye olmak üzere tüm dünyayi kurtarmasi bekleniyor. Türkiye kehanetlere göre siyaset, sosyal hayat, spor ve sanat alanlarinda da birtakim degisiklikler yasayacak. Ancak kim tarafindan ortaya atildigi bilinmeyen ve Türkiye'de büyük çogunluga hakim olan bir inanca göre Türkiye 2000'li yillarda süper güç olacak. Ortalikta dolasan kahenetlere göre, Türkiye 2040'li yillarda dünyada kendisinden bahsettirecek, 2050 yilinda ise dünyadaki tek süper güç olarak kabul edilecek. Yine kehanete göre Türkiye'nin süper güç olma asamasinda diger Türk devletlerinin de Türkiye'ye tâbi olmasi sözkonusu olacak. Burada varilmak istenen Osmanli ruhunun tekrar yeserecegi. Yani ayni kaynaga göre Türkiye önümüzdeki 7 yil içinde kendi eksikliklerini tamamladiktan sonra Avrupa Birligine gidebilecek.

tam üyelik: 2011
müzakere tarihi: 2004[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa birliğine alınıcağımız falan yok, kimse kendini kandırmasın. Bütün bunlar bir oyun sadece. Dış güdümlü medyanın ve işbirlikçi politikacıların bütün halkı uyutmasından ibaret. Avrupa'nın amacı Türkiye'yeye tarih vererek yıllarca istediği her türlü ödünü almak ve Türkiye bunları yaptıkça yerine yeni istekler getirmek. Bu da Türkiye çökene kadar gidicek. Biz Avrupa birliğine nedne girmek istiyoruz? Oraya girince refah düzeyimizin artıcağını, tarımın ve sanayinin fonlarla destekleneceğini düşündüğümüzden ve bunun gibi birçok sebep için.Fakat dünya ticaret örgünün aldığı son kararlar bunun hiç böyle olmadığını gösteriyor. Zaten Avrupa Birliği ekonomik açıdan zor bir duruma girdi artık yeni üyeleri Yünanistan'ı ve İspanya'yı yaptığı kadar kalkındırmaya gücü yok. Hatta serbest dolaşım hakkı bile vermiyolar artık. Yeni alınan 10 ülkeye bir sürü kısıtlamalar getirdiler. Ee peki bizim için hiçbir faydası yokken hatta 100lerce zararı varken neden bir AB sevdasının peşinde koşup duruyoruz? Her gün medyada AB'yle ilgili saçma sapan haberler çıkıyor. Yok Verheugen şunu dedi yok Prodi bunu dedi yok müzakeretarihi alıcaz bilmem ne...Yeter artık! Hepimiz bıktık bu saçmalıklardan. Resmen halk olarak aptal yerine koyuluyoruz, Avrupa Birliği'ndeki adamlar halimize gülüyolardır bu salakları böyle oyalıya oyalıya her konuda taviz verdirtmeye zorluyoruz diye. Zaten bir İngiliz diplomat Lozan görüşmelerinde siz şimdi bizden bunları alıyorsunuz ama ileride acısını çok kötü çıakrıcaz demişti. İşte o hale geliyoruz.
Medya ve politikacılar bize bunları empoze ederken dışarıda bir sürü felaket oluyor fakat hepimiz uyuyoruz , duyarsız kalıoruz. Artık uyanmanın vakti geldi de geçiyor bile yoksa çok geç olucak...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konularda Erol Manisalı'nın kitapları kadar iyi kaynak olamaz, lütfen onları okuyun orda herşey açık ve seçik olarak belirtiliyor. Cumhuriyet'teki köşe yazılarını da bulursanız iyi olur. Burda da sitesi var :Erol Manisalı
Burda Oktay Sinanoğlu hakkında birkaç şey söylemek istiyorum; bende birkaç makalesini falan okudum , daha hiç kitaplarına bakmadım ama gördüğüm kadarıyla bazı fikirleri aşılarken gençlerde öyle bir etki yaratıyor ki üstün ırk ve ırkçılık damarlarını fazla kabartıyor insanların. Ha makalelerine bende katıldım ama yanlış yerlerede çekebiliyor insanları o konuda dikkatli olun derim sadece. Birde arkadaşımın verdiği bir bilgiye göre bildirileri ve makaleleri de bazı mhp kongrelerinde okunuyormuş; buda bazı fikirler verebilir.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies

[Bu mesaj Loras tarafından 31 Ağustos 2004 16:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_Diablo_Tyrael_, 28 Ağustos 2004 03:39 tarihinde demiş ki:
Bir internetten aldığımına göre;

Türkiye süper güç olacak mi?

Dünya'nin genelini ilgilendiren kehanetlerin yanisira Türkiye'yi birebir ilgilendiren kehanetler de var. Mehdi inanci dogrultusunda Türkiye'de birçok cemaat Mehdi'nin Türkiye'den çikacagini ileri sürüyor. Yeni milenyumda çikacak olan Mehdi'nin basta Türkiye olmak üzere tüm dünyayi kurtarmasi bekleniyor. Türkiye kehanetlere göre siyaset, sosyal hayat, spor ve sanat alanlarinda da birtakim degisiklikler yasayacak. Ancak kim tarafindan ortaya atildigi bilinmeyen ve Türkiye'de büyük çogunluga hakim olan bir inanca göre Türkiye 2000'li yillarda süper güç olacak. Ortalikta dolasan kahenetlere göre, Türkiye 2040'li yillarda dünyada kendisinden bahsettirecek, 2050 yilinda ise dünyadaki tek süper güç olarak kabul edilecek. Yine kehanete göre Türkiye'nin süper güç olma asamasinda diger Türk devletlerinin de Türkiye'ye tâbi olmasi sözkonusu olacak. Burada varilmak istenen Osmanli ruhunun tekrar yeserecegi. Yani ayni kaynaga göre Türkiye önümüzdeki 7 yil içinde kendi eksikliklerini tamamladiktan sonra Avrupa Birligine gidebilecek.

tam üyelik: 2011
müzakere tarihi: 2004

Kaynak Vestel , Veysel reklamları .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

maxigenous

Hayır bu değil.. Türkiye ve ABD arasındaki siyaseti araştırmak amacıyla google.com da bulmuştum. Siteyi pek hatırlamıyorum galiba sitemynetteydi. Neyse boşver. AB'den pek çok desteği alıyoruz Müzakere tarihi alabileceğiz ancan AB ye giremeyeceğimizi bileceğiz. AB, cabuk dağılabilir. Müakere tarihinden sonra AB nin yardım parası hepsini yiyeceğiz Onların parası kalmayınca sorun çıkabilir ya da dağılabilir. Öyle sanıyorum :) Türkler AByi yedi diyecekler mi..[signature][hline]Daha önce hiç görmediğin aklın sınırlarını yıkacak bir yolculuk için Paranormal sırlara açılan kapı UFO NET
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki hükümetin zaten AB dışında politikası yok. Allahım bir ülke bukadar bağımlı ve haysiyetsiz hale nasıl geitirilebilir. Şu bakanlar kuruluna bir bakın, hepsi bir tarikat üyesi, hiçbirinin doğru dürüst bir dünya görüşüyor. Sadece kendi çıkarları, Türkiye satılığa çıkmış kime ne...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...