Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kitap istiyorum ama sıkıcı

49

Öne çıkan mesajlar

sorun bende mi bilemem artık ama martin eden gayet güzel bir kitaptı.

suç ve ceza'da da sadece adamların isimlere gıcıktım. random char. generater kullansalar daha güzel isimler çıkabilirdi. ama olay ve durum gayet güzel bir dille anlatılıyordu sıkılmadan okunuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

"hayatımı anlatsam kitap olur" adamlarından birisine git.

inan hayatları bi boka yaramayacak içerikte, dünyadan silinseler tarihi değiştirmeyecek sıradanlıkta ve zavallı ruhlarını tatmin etsin diye zihinlerinden geçirdikler "hayatım roman gibi!" saçmalıkları da seni sıkıntıdan boğacak yavanlıktadır.

git ve sesli kitap olarak dinle
sıkıl.

En güzeli askerlik anıları, dinle dinle bitmiyor arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

benim arkadaşların askerlik anıları gerçekten kısa.

o kadar kısa ki hiçbir bilgim yok askerlik hakkında

hepsi şu şekilde

"abi yurtdışına gitme imkanın varsa git, askere gitme ama."
"benden sana tavsiye. tamamen gereksiz bişi. hiç bulaşma"

fortune cookie içine sığdırırsın..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
SeaGle said:

49 said:

Olay değil de daha çok durum okumak istiyorum. Olay olsa bile 3 sayfada bitsin. Sonra elli sayfa boyunca karakterin fikirlerini okuyalım. Böyle fırlatıp atma isteği gelsin içimize, sıksın. Böyle kitaplar önerebilir misiniz?

tam aradığın kitap

http://images.gittigidiyor.com/2116/MARTIN-EDEN-JACK-LONDON__21161467_0.jpg

tam hem de, cuk oturuyor.

kesinlikle firlatip atma istegi gelmez icine, sikmaz. mukemmel bi kitap bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
df said:

suç ve ceza'da da sadece adamların isimlere gıcıktım. random char. generater kullansalar daha güzel isimler çıkabilirdi. ama olay ve durum gayet güzel bir dille anlatılıyordu sıkılmadan okunuyordu.

ben de tam aksine içinde rus isimleri geçmeyene roman demem.

49 said:

Olay değil de daha çok durum okumak istiyorum. Olay olsa bile 3 sayfada bitsin. Sonra elli sayfa boyunca karakterin fikirlerini okuyalım. Böyle fırlatıp atma isteği gelsin içimize, sıksın. Böyle kitaplar önerebilir misiniz?

senin ilacın thomas bernhard, anlatıcıları bir kitapta sadece berjer koltukta oturuyor diğerinde ise yalnızca "diye düşündüm" diyor, ama hepsinde sadece anımsıyor.

kitap olarak da bitik adam'ı öneririm, konusunu da klasik müzik ve piyano eksenli dahilik ve başarı-başarısızlık romanı olarak özetleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
49 said:

Tanrılar Okulu

güzel güzel okuyorsun böyle olayları derken yazar bir saniyelik hissini anlatmak için 3 pagaragra gereksiz betimlemeler okuyorsun böyle o kadar abartı lüzumsuz betimlemeler yapıyor ki kitabı yakıp üstünde zıplayasın geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...