Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

God did not create the universe

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Hastadam said:

@cuce
eğer allahın klonu olduğunu iddiaa ediyosan baştan kaybettin. bu ilk önce allaha inandığını kanıtlar nitelikte, ve allah'a inanıyorsan, allah zaten kendisinin eşi benzeri olmadığını söylemiştir, buda paradox'a sebebiyet veriyor.

Tartışma çok komik olmuş da şu argüman kadar aptalca bir şey görmedim. Allah'ın varlığına inanmak Allah'ın her dediğinin doğru olduğuna inanmak değildir. Belki adam Allah var ama yalan söylüyor, en büyük tek güç o değil diye düşünüyordur. sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Hastadam said:

@cuce
eğer allahın klonu olduğunu iddiaa ediyosan baştan kaybettin. bu ilk önce allaha inandığını kanıtlar nitelikte, ve allah'a inanıyorsan, allah zaten kendisinin eşi benzeri olmadığını söylemiştir, buda paradox'a sebebiyet veriyor.

Tartışma çok komik olmuş da şu argüman kadar aptalca bir şey görmedim. Allah'ın varlığına inanmak Allah'ın her dediğinin doğru olduğuna inanmak değildir. Belki adam Allah var ama yalan söylüyor, en büyük tek güç o değil diye düşünüyordur. sdfsd

bende senin kadar aptal birisini daha önce görmedim. sohbete böyle ortadan girince ( gerçi baştanda okusan anlamamana şaşırmazdım ) anlamaman normal olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Doğrusu şu:

1. Allah ve Resûlünden,kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklere bir ültimatomdur:

2. Yeryüzünde dört ay daha dolaşın. Şunu bilin ki, siz Allah’ı âciz bırakacak değilsiniz; Allah ise, inkârcıları perişan edecektir.

3. Hacc-ı ekber gününde1, Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah’a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah’ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

4. Ancak Allah’a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.

5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Anlam bütünlüğü nerde yok, var sen anlamamışsın :)

Nostradamus'un dizelerine benziyor.Cümle bütünlüğü sıfır nereye çeksen gelir.Ondan sonra yorumla babam yorumla
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Tamam bi anda geçtiler demiyorum zaten. Süreçle yavaş yavaş geçtiler ama zorlama ve baskı olmadı. Abbasiler döneminde türklerden kadrolar vardı mesela yönetimde yanlış hatırlamıyosam.

Türkler önemli yerlere getirildi o dönemde. Zorlama olmadı.

Bunu alıntı yapayım da bu konu sanki muallakta, tam bilinmeyen birşeymiş sanılmasın. Tarihi değiştirecekler ellerinden gelse.

Araplar çok sağlam Türk katilidir. Kuteybe ismini biraz aratın google'da. Çok manidar "sürtüşme, anlaşamama" kelimeleri geçer en yanlı anlatım da bile(Daha iyisi biraz kütüphane gezmekte, onu kim yapacak.) Eliniz değmişken Buhara, Talkan, Curcan katliamını da aratın.

dipnot. Savaşı almanlar kaybettiği için biz de kaybetmiş sayıldık. yoksa biz kazanmış Turk gücünü dünyaya göstermiştik. true story
Sosyal ağlarda paylaş

basbaya kanıtlar ya hu :). Mesela denersin bakarsın olmuosa al sana kanıt.
laptop 20. kattan atılınca kırılmaz
at bakam aşşa, kırılırsa bunun olmadığını kanıtlıosun işte.

@Cüce
Abi ben de Allah var, biliyorum. :)

Hadi kişisel tecrübeler üzerinden kapışalım hehehe.

Bu arada, ulen ben hawkinse laf ediodum konuyu gene din vs bilime getirdiniz helal olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...