Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Tyrannus said:

Masquerade said:

deneyen var mi dagger ile assasino takilma oluyor mu.

sneak sokulup arkadan beksıteb vere vere ilerleniyor mu yoksa tatava mi?

degırla asasino 30x vuruyo.dungeon son bosslarına tek atıyor blade of woe yaklaşabilirsen

ama 1v1de sıfırım sdf.

olmaz mı sneak ve archery combosu ile güzelde oluyor ve giriceğim yer var backstab olmayan yer var :) 31 lvl oldum karakterin başı dışında zorlayan yer olmadı pek
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah ya ui o kadar kötü ki health pot recepiesi bulmuştum bone a söylemek için bakayım dedim ama şimdi yok recepielerin arasında. Wikiden bak bone.

Hatta hiç onla da uğraşma, zaten bi alch malzemesinin 4 abilitysi var hepsini keşfetmek için rasgele bişeyleri birleştir paso. Hafif oldukları için bütün mat.ları toplayıp rasgele pot yapıyorum ben lazım oluyor arada.

The_Delucian said:

Charge power strike yok sanırım yada ben beceremedim, hızlı kosma vs var ama power atak a basında karakter durup 3 atak yapıyor ...

Alt ile koşuyorsun, koşarken basılı tutunca koşaradım power attack yapıyor perkini aldığında. En azından 2handerda böyle.

Bide hazır ui demişken, diyelim heal self LR olarak favoriteta, sonra heal otherı da LR olarak favorite a aldım. İkisinden birini atıp diğerine geçince sadece tek el değiştiriyor, dual cast yapabilmek için illa menüye girmek lazım. Bunun bi çözümü var mı?

Şimdiye kadar smithing dışında bi skille power grind yapmadım, o da bulduğum demiri eritip dagger yapmak powergrind sayılırsa. Gerçi çok yüksek değil en yüksek skillimden 10 puan yukarda gidiyor. Zaten rare ingot bulamıyorum craft yapıcak, setimin yarısı orç yarısı dorf kaldı. Ama skill arttıkça upgradelerin superior flawless vs. diye gelişmesi baya iyi olmuş, ciddi armor ve damage farkı oluyor artık upgradeli itemların.
Sosyal ağlarda paylaş

Artifact bow ve dagger bulabilen yok herhalde armor head piece mask buldum merak eden varsa özel mesaj atsın yeri yurdunu yazayım birde firewall atan güzel bir staffda geliyor yanında.

Oyun kıtlığında mutlu ediyor bu oyun pek ciddi gözle bakmazsak...Hp Mana stam görmek yerine stat falan olsa güzel olurdu gerçi Falloutdan sonra birşey beklemek yanlış bu firmadan tek üzen daggerfall gelmesi aklıma başka birşey değil.

Oyunda çok bug var,modellerde felç hataları çok( konsolda nasıl bilmiyorum ) ejderhalar büyük fail ve lvl scale olması bence çok kötü onun dışında sound effectler baya iyi,map güze dungeonları sevdim ama tahmin etmediğim birşey olmadı aynı kurguda hep ama hala gidemediğim yerler var,açmadığım 4 ana şehir kaldı bunlarla bile ciddi levela ulaştım.Açıkcası nasıl oynayacağınızı belirleyip az kurgu ile zevkli oyun bknz ben thief arhcery mutlu mutlu oynuyorum.

Ui ye falan laf etmişizde oyun uo avatar şekli bir oyun konsol mod bunlarda hem fikiriz stat bile yokken ui demek bence gereksiz tartışma :) Oyun belli yani havefun.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

lydia yere düştüğünde vurursanız ancak o zaman ölüyo. moblar kesemiyo yoksa

I have a bad feeling about this diyorsa bi mekanda orası gerçekten zorluyor. Bi yerde bandit leader + bandit 2hander + bandit mage geldi, mal lydia mage i görünce kalkanı bırakıp yayını çekti ve lvlı bizden yüksek olan 2 meleenin arasında öldü. Kıyamadım (aslında pack mule olarak kullandığım için kıyamadım sdf) load ettim yine aynı şekilde öldü :P Ben de dışarda bırakıp öyle kestim elemanları. Bu kadar ölüsevici olmasam bu oyunda yanımda taşımam companion falan da işte value/weight ratiosu 6+ olan itemları taşımak için ihtiyacım oluyor ehue
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

vendorlarda büyüler sizin skillinize göre satışa çıkıyor bu arada, 75 skillde expert büyüler satılmaya başlanıyor

bunu keşfedene kadar kafayı yedim. keşke 1-2 gün önce söyleseydin :D

smithing iron dagger yaparak çok kolay gelişiyor, enchancment olayını bu şekilde geliştirebileceğimiz kolay bir yol var mı? Dark elfim armor kullanmıyorum magical eşyalarımın özelliklerini arttırmak istiyorum napmam gerekir. Mesela magickayı 50 arttırırken 60 arttırsın veya yıkım büyülerinin mana gereksinimini %15 düşürürken %20 düşürsün filan.

bow yapacam diye smithing 100 yaptım ama olmuyor sanırım. şöyle kaliteli bir bowu kendim yapamazmıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Undisclosed said:

smith 100 oldu. tabi olana kadar dragon bone ve scale ler ağır olduğu için ve evim olmadığından saklayamadım sattım.. şimdi dragon scale armor yapmak için lazım oldular. random respawnlar dışında dragon nerde bulunur? varmı böyle bir yer ?

greybeard questlerini yapmadıysan 3 voice ogrettikden sonra seni gonderdikleri questin devamında kesin 1 dragonla kapısıyorsun

o kısmı tamamlayıp grey beardlara teslim ettikden sonra daha fazla word u nerden ogrenebilirim dediginde map in uzerine (bende 2 yerde vardı) dragon resmi geliyor oralardada var, mage akademinin ordada esasen random gibi gorunen ama %99 gelen bir dragon var,

Bu arada agırlık yapan seyleri herhangi bir barrel a koyabilirsiniz, (companionların oraya koyduydum ben smithing 100 oluncada aldım)

setin upgradeleride Dragon scale istiyor ...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

bir yerde bir ejderle kapıştım. birkaç potion ile kolayca altettim.
ardından lich gibi bişi çıktı. çok çabuk canımı azaltıyordu, fazla dayanamadım ve öldüm. bu ne lan.

ejderhalarla kapışmadan evvel level kasmak gerekiyor herhalde. hayır ejderhaları kesmek için değil, etraftaki mobları kesebilmek için :P

evet o /Krosis benide bayaa zorladı, melee olarak daldım,bide cok oynak eleman yagdırıyor fire buyulerini, ama cok guzel bir mask (light armor 20 alch 20 lockpick 20 bişi) veriyor, tam anlamadımda olunce essence/dust bıraktı deadra heart yoktu ama bana deadra gibi geldi ...

edit : netten baktım : Fragon Priest mis ...

Edit 2 : oyunda Shadowmere isimli ölümsüz at varmıs ...
Sosyal ağlarda paylaş

Üstümde Morokei ve college questline'ının sonunda gelen reward var, Lydia tanklıyo, ben şu level 15 halimle sağa sola lightning bolt sallayıp steamroll yapıyorum ya. Öncesinde beni ağlatan apprentice ice/fire mage'ler, adept necromancerlar falan artık ölmek için sıraya giriyo.

Bu arada alteration'da 3 seviyeli perk var magic resist veren. Onu da aldım mı gg
Sosyal ağlarda paylaş

of en sonunda invis. büyüsü XD, gerçi farkediyorlar sesten sanırım, perklerden ayar çekmek lazım, ama olsun hiç yoktan iyidir, zaten extra 100 taşıma kapasitesi de aldım iyi oldu, evide dekore ettim, ilerde çıkan evleri almam artık.

shadowmere DB atıydı sanırım ödül olarak verilen, oblivionda da vardı,horse armor koyunca ölümsüzlüğü gidiyordu gerçi lol
Sosyal ağlarda paylaş

The_Delucian said:

Bu arada agırlık yapan seyleri herhangi bir barrel a koyabilirsiniz, (companionların oraya koyduydum ben smithing 100 oluncada aldım)

setin upgradeleride Dragon scale istiyor ...

iki tip konteynir vardir bethesda oyunlarinda safe/unsafe seklinde

her unsafe containerlar acinca genelde chestin levelina ve level scale in duruma gore loot yaratilir

unsafe containerlarin amaci memory den yememek, taaa 50 saat once cehennemin dibinde aicp kullandigin sandukanin hala memeoryde yer isgal etmemesi icin bunlari bi guzel wipelar oyun

chestlerin wipe olma suresi cok dusuk degildir ama, basket idi crate idi bole basit seylerin wipe suresi cok kisa, ozellikle yiyicek filan gibi seyler olanlara konulan itemlara elveda diyebilirsiniz direk :p

morrowindden beri cok esyami kaptirdim oyuna, tecrube konusuyor ehueheu

safe containerlarida sadece player housing icin kullanir bethesda
Sosyal ağlarda paylaş

Undisclosed said:

smith 100 oldu. tabi olana kadar dragon bone ve scale ler ağır olduğu için ve evim olmadığından saklayamadım sattım.. şimdi dragon scale armor yapmak için lazım oldular. random respawnlar dışında dragon nerde bulunur? varmı böyle bir yer ?

Jarl ve Innkeeper verdi bana 3 tane dragon-kill questi. Bir tane doğuya doğru var, Riften kuzeyinde mesela.

Bende 26 dragon bone, 20 civarı dragonscale oldu :p
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...