Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

para biriktir..
paranı çarçur etme.
level 10 civarı yapacağın dungeon görevlerinden en az 1000 gold kazanabiliyorsun. pahalı itemları üstünde biriktir. 100-150 gold valuesu olan felan. value/weight değeri yüksek olsun lootluycağın itemların.

ya aynen bunu uyguluyorum, ama College of Winterhold questlerinden ilerliyorum sağolsunlar çok birşey vermiyorlar, ne loot olarak ne reward olarak. anca işte sattım üstümdekileri, 3600 oldu pffs.
Sosyal ağlarda paylaş

toz kondururum, konduruyorum zaten arada ama görmezlikten geliniyor her zamanki gibi belli.

ama paarthunax ile konuşurken seslendirmeye bayıldıysam, alduin'i dinlerken gene etkilendiysem neden "acaba ne derler!!!" diye samimi görüşümü saklı tutayım?
Sosyal ağlarda paylaş

hadi şu tozu biraz kondurayım (kimsenin değinmediği şeylerden de bahsedeceğim, artık düz fanboi muyum değil miyim elini vicdanına koyar biraz insanlar) da oyuna döneyim:

- ui felaket, açalım bunu biraz:

sadece inv'in kasması falan bir yana, hangi faction'a girdik, rankimiz nedir, nerenin thane'iyiz falan bu gibi şeyleri göremiyoruz ki benim canımı hayli sıktı bu.

- attribute'ların olmaması:

evet düzgün stat almak için optimal oynamaya çalışmak gerekiyordu biraz ama tümden kaldırmak yerine modifiye edilmeliydi.

- follower ai:

fo3 gibi "uzaktan ranged takıl" filan diyebilmemiz lazımdı.

- abartı derecede op enchanting:

tes serisinin en büyük gameplay sorunu gene aynı, %180 weapon skill, mana istemeyen büyüler filan nedir? bir cap filan birşey koyun akıl fikir, rica ederim artık bir oyunda da enchant basınca tanrı olmayalım.

birşeyler unutuyorum galiba ama neyse, sonra yazarım gelince aklıma. oyunun bütün bunlara rağmen şahane olduğunu düşünüyorum ama önceki bethesda oyunlarından taşımadıkları birkaç şeyle (morrowind ui, stat sistemi gibi) daha da iyi olacakmış.

öte yandan repair olayının gitmesini ilk duyduğumda kızmıştım ama sonuca bakınca iyi olmuş diyorum. oblivion'da her 2 combattan sonra repair kastırıyordu çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

- abartı derecede op enchanting:

tes serisinin en büyük gameplay sorunu gene aynı, %180 weapon skill, mana istemeyen büyüler filan nedir? bir cap filan birşey koyun akıl fikir, rica ederim artık bir oyunda da enchant basınca tanrı olmayalım.

Şunu yaptım yeni, +100% geliyor smithing enchantlerinden, üstüne de bi +30%'luk pot, 155 base damagelı daedric warhammer craft ettim.

Üstüne +150%'ish Fortify Two-handed enchantleri koydum, ki enchanting 100 değil henüz, giantlara tek atıyorum 365 damage gösteriyor ui'de.

Alchemy de 100'lesem, silahı tekrar kassam herhalde 500'e falan gelir damage
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma olan bu durumdan sonra gördüğüm bütün bosslar-minibosslar dahil hp barımı kımıldatmayı başarabilenlere ki bunlar genelde magic karakterler oluyor kullandığı schooldan (ki setimde full magic enchant var genel) bir pot içiyorsun lay lay lom kesiyorsun.Bunuda geçtim bir çoğunu companion sololuyor aynı kalitede ekipman kullandığı için.Yanımda companion dolandırma amacımda onu banka/carrier gibi kullanmak :P

Kısaca (en azından sneak/archer mekaniğini kullananlar için)
Pickpocket + Thief guilde girip special jobları yapınca tüm şehirlerde neredeyse fence vendorlar açılıyor şuan 4k capleri var speech perk olmadan.Paraya para demiyorsunuz 100k+ yapmak sadece şehirlerde pickpocket yapmakla ulaşılabilir bir durum.
Smith ve enchant kastığınız zaman oyunda god mode olunuyor.Sneak ile ranged öldüremiyeceğiniz mob yok denecek kadar az.
Ya bunlara çok sonradan bakın yada uygulayıp oyunun haz verme işini bayağı bir aşşağıya çekin.

Geçmiş yorumlara bakaraktan ilk işim warrior bir karakter açmak olacak zor olsun güzel olsun :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

- attribute'ların olmaması:

evet düzgün stat almak için optimal oynamaya çalışmak gerekiyordu biraz ama tümden kaldırmak yerine modifiye edilmeliydi.

Bu olay Fallout 3 gibi olmuş sadece proficiency ile genel olarak açmak istediğin skillin özellikleri mevcut, keza questler de öyle.

Ki oyunda level atlama olayı o kadar saçma ki, geceleri sadece lockpickingle evlerin kilitlerini aç yeter, kaldı ki npc kesmeden sadece bs ile de bu olay yapılabiliyormuş farkedince o.O diyip kaldım.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ilk 10 lvl'dan sonra yavaşlıyor, zaten düşük skill'in artması yüksek skill artmasıyla aynı etkiyi vermiyor. 15'ten 16'ya giden skill ile 90'dan 91'e giden skill arasında bayağı fark var.
Gangren said:

Şunu yaptım yeni, +100% geliyor smithing enchantlerinden, üstüne de bi +30%'luk pot, 155 base damagelı daedric warhammer craft ettim.

Üstüne +150%'ish Fortify Two-handed enchantleri koydum, ki enchanting 100 değil henüz, giantlara tek atıyorum 365 damage gösteriyor ui'de.

Alchemy de 100'lesem, silahı tekrar kassam herhalde 500'e falan gelir damage

%25 enchanting bonus pot satıyor alchemist vendorlar, %108 oluyor o. üstüne gene vendordan %50 smithing bonus pot içiyorsun, kaç yapar? %158! ve mhp'nin kırkıncı yılı!

ve alchemy perk'im yok, 52+108 (smithing setine %108 alchemy bonus da döşedim) skill'le %9 enchant pot çıkıyor. onu 100'leyip perkleri dizsem %50 enchant bonusluk pot yapabilirim sanıyorum. onunla %120 smithing set de yaparım muhtemelen. tam troll physics olmuş craft'ın çoşturduğu craft'ın craft'ı çoşturması.

ha şaşırdım mı? pek şaşırmadım çünkü oblivion'da sigil stone'larla %25 frost/fire/shock shield'leri döşeyip, dilenci paçavrasında bile %85 (cap olduğu için, yoksa %150 filan o) armor, element'lere immunity, artifact aksesuarlarla %66 reflect magic falan böyle traplarda dansediyordum. morrowind'de gene perma hp/stam/magic regen elbiseleri çekip lejyoner setiyle yokediyordum herşeyi çünkü scaling de yoktu.

aslında hoşuma da gidiyor oyunun istediğim eşyayı giymeme izin veriyor olması ama %45 bonus tek parça eşyada çok fazla. alınabilen bonus'lara bir cap veya stacklenmeme olayı filan olması lazımdı.

house rule ile oynamak lazım uzun lafın kısası, ben öyle oynadığım için bana hava hoş aslında ama gene de daha makul bir ayar yapılmasını beklerdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahah hayvan gibi sınavlarım var bende oynuyorum valla :D

Para kazanmak için yürümek yeterli oluyor bence. Börtü böcek dikkatimi çeken şeyleri topluyorum yolda. Maden görürsem girip kazıyorum sağı solu. Çok sıkkın değilsem yolun üzerindeki bandit kalelerine, mağaralara giriyorum. Çoğunda ortamı hazırlayan küçük bir setting dialogu ya da ilginç bir tasarım oluyor zaten. Loot yapıyorum. Sonra gideceğim yere ulaşıp işime bakıyorum. Şehre ilk döndüğümde de topladığım bütün börtü böcekten iksir, silah falan yapıyorum. Lootlarla birlikte hepsini satıyorum. Daha whiterundan başka şehre uğramadım bile ama ejderha ini kadar altınım birikti.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...