Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

BG ve Dragon Age 1'i köpekler gibi oynamış biri olarak şu elder scrolls serisini sevemedim bir türlü ya.
2 saat download kastım yarım saat install, oyundan çıkmam 30dk sürdü. Niye içine çekemiyor bilmiyorum. Devam etsem mi onu da bilmiyorum

Imperial açtım bu arada 1 hand sword falan 2-3 adamın kafasına vurdum. Mage oluyor mu bu race, büyüler nerede
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

var. fast travel. :p

of enchanting tes serisinde hep kırıktı, hem imbaydı ama cılkı çıkmış bu sefer, troll science resmen:

dragonsbane 300, ebony bow 150 vuruyor ve one-handed/archery sadece 69-67 ahah. %66 magic resistance, (lord sign alırsam %91 olacak heh, en imba race breton açsaydım o da lazım değil) 570hp, 390 stam, 170 magic. 2h warhammer gitsem 600'e vardıracakmışım. %162 smithing bonus sağolsun. tek ata ata gidicem herhalde bari kökleyeyim zorluğu.

siz siz olun smithing'e perk harcamayın dragon veya daedric istemiyorsanız estetik için, enchanting'i 100'e vurdurunca herşeyi legendary yapabiliyorsunuz zaten ve vendorlar diğer her base eşyayı satıyor.

enchanting olunca nasıl legendary yapılıyor ya itemlar?

spell resistance yaparsak spell attıkları shock damagelerine, fire damagelerine felan ayrı ayrı resistance da geliyor mu?

bi de enhanting nasıl iyi kasılır? soul capture edecek büyüyü yapıp yaratık öldürerek petty gemleri doldurarak sonra köye gidip iron daggerların üstüne enchanting basarak hızlı yükselir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

masterdada oynanıyo oyun ama anlamsız. masterda warrior oynuyodum, baktım bandit kallavi bile cıkınca ,deil dugar deathlordlar dragonlar falan, direk ok yaya gecmeye başladım refleks olarak. öle meleeye girmek gibi bir olay yok yanı masterda.

yarım fps oynıycak olsam skyrim oynamam yanı experte aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

masterdada oynanıyo oyun ama anlamsız. masterda warrior oynuyodum, baktım bandit kallavi bile cıkınca ,deil dugar deathlordlar dragonlar falan, direk ok yaya gecmeye başladım refleks olarak. öle meleeye girmek gibi bir olay yok yanı masterda.

yarım fps oynıycak olsam skyrim oynamam yanı experte aldım.

warrior normalde de zor. hani mobları kağıt gibi biçiyorsun da, boss veya minibosslara geldiğinde paso potion spam yapman gerekiyor. lootladığın potionlar yetersiz kalıyor. eğer hızlı davranıp bossu çabuk öldürmezsen aldığın damagelere potion yetmiyor.
sırf potion üretebilmek için alchemy tezgahı açtım ama henüz 75-100'lük potionlar üretemiyorum.

öte yandan spellcaster + tank companionla oynamak en zor ayarda bile kolay olur tabii. tankı yolla, o azar azar da olsa damage versin, sen uzaktan birkaç fire spell at yansın. companion düşçeği sırada onu healle. felan fıstık güzel gider.

aslında healer bi companion bulabilsem onu kullanırım direk. heal potion yerine onu kullanmış olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

weapon specleri deneyen oldu mu sword dışındaki, rogueuma mace spec düşünüyorum şu an

2 handed warriorıma mace spec yaptım, fena diil gelen damage artışı. Yalnız armorda softcap varsa (550) ve bizim armor gibi düşmanlarında armor 1100 e çıkabiliyorsa çok gereksiz olur, her türlü o damage ı reducelayacak zaten.

Letsgetthesunshine said:

Beyler, şu malaka oyunda biri dual weaponda sol ele silahı nasıl alırız söylesin kanser etti beni? Hotkeye koyuyorum daggeri ama büyü yaptığımda sadece sol elime kılıcı alabiliyorum, bi yardım pls.

Yardım için şimdiden teşekkür ederim.

Sol tuşla bi silahı sol eline alacaksın, sağ tuşla sağ eline. Sonra fav. sonra quick menüden kısayol. Aynı kısayol tuşuna iki kere basınca dual wielda geçmesi lazım.

Sam smithing gereksiz demiş ama düşük lvllarda bulduğunuz, lootladığınız hiç bir item upgradeli smithing itemları kadar iyi olmuyor. Ben warriorla oynarken upgradeli setler olmasa heralde yetemezdim çoğu yere. Çünkü 500 armora 100 damage veren okçular var.
Sosyal ağlarda paylaş

Lydia ne ya. Aela the Huntress varken.

-Is that it? Is that all you got?
-I'm just itching for a fight.
-How weak.

Dremora Lord summon'ın replikler de süper.

-I sense weakness.
-There would be no other end.
I'll destroy you to honor my Lord.

etc etc, çok kral herif.

Mage companionsız yapamaz, salak kurtlardan hastalık kapmamanın en iyi yolu Werewolf yada Vampir olmak.

Erkekler werewolf oluyor tabi.

Mage'in combatı kolay, crowd control çok abartı. Herkes donduran dragonborn shoutunu geçtim, paralyze yeter. Çünkü single target değil. Bugün lolololo diye koşarak 7 tane death lord kiteladım.

dragon priestler de immune olmasa iyice cıgırından cıkacakmış olay.

Bu arada main quest kaldı bi, onu yaparken aldıgım 2 maske sonra 8 maskeyi birleştirim God King'iniz oluyorum, lvl 40 saygılar.

BF3'e bakın bu arada, acayip özlemişim diyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

@axedice @bone dediğiniz şekilde denedim ama hala almıyor kısayol tusuna iki kere basınca direk büyü veriyor eline niyedir anlamadım.

@xenocide olm tek başına da o kadar yol tepmek çok sıkıcı hoş at üstünde olduğunda hatun kilometrelerce geride kalıyor ayrı konu.

Silahları tekrar charge etmek için ruhları nasıl topluyorsunuz gemlere?

Dünyanın madenini topladım ama hala set yapamıyorum neden anlamadım.

Enc. silahları nasıl yapıyorsunuz, ben bulduğum silahları parçalayıp öğrendim başka bir yolu var mı?

Ve ev satın alamadım daha hoş lvl 11 deyim ama üzerimde çok fazla item tasıyorum bırakmam lazım ve yük taşıma kapasitesini de nasıl arttırıyoruz dayanıklılık yeteğeni ben göremedim oyunda.

Ya Neverwinter gibi kolay çözülür olsa adamı yormasa ne güzel olurdu şu oyun =/
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Ya Neverwinter gibi kolay çözülür olsa adamı yormasa ne güzel olurdu şu oyun =/

Sun cümle nedir :S aha..

Madenleri erittin mi ? Klasik uo style.
İşine yaramayan itemları sat ev alınca depolarsın,hayır başka enchant öğrenme yolu yok.Parçalayıp çözüceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Mage companionsız yapamaz, salak kurtlardan hastalık kapmamanın en iyi yolu Werewolf yada Vampir olmak.

pure mage takılıyorum, companionsuzum. aptal aptal sağdan soldan ok yemezsen gayet yaşıyosun ve yargılıyorsun. sorun çıkarsa veriyosun frost atronach'ı bellerine, kendilerine geliyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Neverwinter Nights manyağı olduğum için oyunu oynaya oynaya işleyişi arar oldum Skyrim de de, şimdi bir dünya yetenek/ustalık/zanaat ve ayrıntıları girince işin işine arada açıkçası sıkılıyorum, bu nasıl olacak, bunu nasıl hallederiz falan fişman gibi.

Bilgiler için saolasın denerim oyuna girince, yalnız ev alma olayını da söyleyeydin iyiydi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...