Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

ben katılmasamda genel kanı,
Level up varmı? -> aha rpg
2 seçenek bile olsa hikaye çok sonlumu -> aha rpg
...
gibi gidiyo.

axe burda rpg neymiş değilmiş herkez aynı şeyi düşünse düşünmese ne farkedicek.. recettear oynadığım en iyi rpg desem sana zararı ne :/
Sosyal ağlarda paylaş

The Silver Hand (Quest) - Companions quest serisinden underforge'a ilk giriş...

Underforge'a girdim. Eleman dedi "Gel seni de Werewolf yapak". "Saol hacı" demek istiyorum öyle bi seçenek yok. Çıktım dışarı diğer questlere devam ettim. Adamlar 2 gündür orda bekliyo. Kabul etmeyince companion questler orda takılı mı kalıyor?

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

- Rpgde temel öğe "rol yapmak"tır. Rol yapmak da karaktere bir kişilik katıp bunu oyunda uygulayarak olur. Bir savaşın iki tarafından birini seçmek, bir cinayet soruşturmasında kolaya kaçıp büyücüyü suçlamak ya da gerçek suçluyu araştırmak gibi yalnızca 2 farklı yolu olan quest çözümleri rol yapmak için tek başına yeterli değildir, oyunda karakterin bu yolu neden seçtiğine dair kişiliğiyle tutarlı bir açıklama sunulması gerekir. Bu da haliyle diyalogla olur.

tanımın yanlış ve genel olarak kabul edilen birşey değil rpg'leri nitelerken. ne kadar derindir, bazı kısımları ne kadar detaylı işlenmiştir, bunlar işlenir, konuşulur. ancak dialog seçeneği olması veya sayısı tek başına bir oyunun rpg olup olmadığını belirlemez. dialog ağacı denen şeyle doğmadı crpg türü zaten.

aslında bu başlığın bile konusu değil çünkü kendi belirlediğin tanıma göre sınıflandırmaya çalışıyorsun, ne var ki tanımın kendisinde sorun var baştan.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice iyi güzel yazmışsın da,

xp alıp level atlayıp combatlarda "fireball mı atsam kendime heal mi atsam"dan ibaret bir oyun türünden bahsediyoruz.

hani planescape torment, baldur's gate, vtm redemption gibi oyunlar türü birkaç adım ileriye götürmüştü,
ancak oyun firmaları amerikalı nes/xbox gençliğini tatmin etmek için bu yukardaki formülü sürdürmeye devam ediyorlar.

rpg bu yani. yaratık öldür, xp al, level atla, fireball at, yaratık öldür... şeklinde giden bir tür altında,
bloodlines, mask of the betrayer, alpha protocol gibi türü geliştiren oyunların çıkmasından mutlu olmamız gerekiyor, mucize gibi bir şey çünkü.

çok mu pesimist oldu?
hehehe.

Sosyal ağlarda paylaş

niggaknow said:

ZaugnaKhaldun said:

Lydia'dan daha iyi tanklayabilecek biri var mı? Nerede bulurum?

İki vuruyorlar yere düşüyor IIRRRGGHH IRRRGGHH diye inliyor lan bu.

volsrag diye bir herif var. markath daki inn de sanırsam.
isimi yanlış yazmış olabilirim. baya iyi tank.

ps:500 gold

Aslan parçasıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...