Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

yok yani yeşilli seçeneğe nasıl ulaşıyoruz onu anlamadım
gerçi çok da farketmiyor aman sokarım ya

yukardaki yazı iyiymiş bu arada, oyundaki bilgileri toparlayıp sunmuşlar güzel olmuş

aslında son ana kadar iyiydi her şey ama seçenek koyup da seçim yapmanın bi boka yaramaması moralimi bozdu
yani mantıklı "hmm evet" bi son olmuş ama güzel bi son mu tartışılır

ayrıca oyun bittikten sonra tekrar oyuna sokması felaket kötü olmuş, öldüm lan ben öküz.

ayrıca

oyunun bi yerinde "şu reaper turian'a benzemiyor mu?" gibi bişey demişti birisi doğru hatırlıyorsam
collectorlar da human-reaper inşa ediyorlardı
reaperlar her cycle'daki FAKIR ırkı base alıp yeni reaperlar inşa ediyor olabilirler mi

Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu anlamıyorum oyunda:

>canlılar ve ürettikleri geliştikçe yaratacakları AI de gelişecektir
>yaratılan AI kendinden şüpheye düşecek ve yaratanları düşman olarak görecektir
>robot ırklar üstünlüğünü kurabilmek için gelişmiş ırkları yokedecektir
>bunun olmasını engellemek gerekiyor
>o zaman her 50.000 senede bir uzaya çıkmış ırkları yokedelim.

e iyi de "yokolmanın" çözümü niye "yokolmak" oluyor ki?
Sosyal ağlarda paylaş

kontrollü yokolma veya yoketme reaperlerin amacı,organiklerin yaptığı robotlar pek adil olmayacak,büyük ihtimalle primitive dönemdeki organikleride yok edecekler, genetik materyal ve sonradan gelecek olan genetik mutasyon ebediyen yok olacak

tabi son seçeneğe herkeşi sentetik yapalım çözümü koyunca,kendi argümanlarının içine kendileri etmiş oluyolar lol
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

öyle bir seçenek yok çünkü bariz becrememişsin, ben kurtardım, doggy kurtardı, viktor kurtardı, saeros bile kurtardı. :p sadece paragon & renegade'den ibaret görürsen öyle oluyor işte. önceki oyundan temelini hazırlamamışsın.

save'in yoktuysa save siteleri de vardı ama neyse, eleştirilecek yerler var ama oyunun en güçlü olduğu noktaya saldırıyorsun, olmuyor öyle.

abi ne demek "bariz becerememişsin"?

hem itiraf ediyorsun "önceki oyundan temelini hazırlamak lazım", hem de önceki oyundan başlamadığım için "sen beceremediğin için olmadı".
komik oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

adamlar daha ilk oyunda "SAVELERINIZI SAKLAYIN CUNKI BU BIR UCLEME OLUCAK, ILK OYUNDA VERDIGINIZ KARARLAR 3 OYUNA BIRDEN YAYILICAK" diye BOLD ile yazmisti, hala yok save yoktu bende filan demek oyle boyle fail degil, episode 3 den cikipta "ya konu cok havada kaldi, kesin devamini yaparlar bu filmin" diyen adamdan bi farkiniz olsun yani

priceless comparison.

oldu olacak baldur's gate 2'de de irenicus'u sırf bg1 save'i kullanmadığımız için öldüremeyelim.
ya da assassin's creed revelations oynarken assassins creed 1 yüklü değil diye zıplama tuşu felan çalışmasın.
güzel anekdotlar aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

elmalarla armutlari karistiriyorsun gene

mass effectin save import olayi oyunun en yenilikci oldugu, RPG lere en yeni soluk getirdigi yer, neden daha az etkiliyor, bazi secimlerimiz anlamsiz oluyor diye biz dovunurken sen niye bole bisi var diyorsun

"iyi" bisiler istiyorsan pasa pasa save yukliceksin, oyun sana "save yuklemedin, ziplama yok son bossuda vermiyoruz" gibi sacma sapalak bisey demiyor, eger onceki oyunlari oynamadiysan o oyunda sans eseri belli bir emekle gelisen cesitli eventleri alirim elinden diyor

legioni tanimadiysan veya gemiden attiysan zaten ne diye geth/quarian arasi baris ararsinki? ashley salaginin wrexi oldurmesine engel olamadi isen ne diye wrex yok diye dovunursun? wrex olunce yerine wreaw i koymalari bile ayri fail, sen diyorsun hayir save import olmamali

oyun ucleme, onceki oyunlari hic oynamadi isen serinin 3. oyunundan niye basliyorsun hikayeyi falan bilmeden?

ha yok oynadiysan savelerin vardir zaten, en berbat sekidle bile oynasan hikayeden kitlemiyor seni bioware, ahmet yerine mehmet geliyor iste ama dostun olan ahmet yerine hic tanimadigin mehmete nazin gecmiyor haliyle

ha savelerini saklamayi beceremediysen o apayri bir fail, bg, torment, m&m6, fallout, warcraft savelerim filan bile duruyor benim
Sosyal ağlarda paylaş

çok saçma bir argüman sunuyorsunuz.

sizin mantığınızla şu şekilde olması gerekli:
tıp fakültesini bitiriyorsun, kanser araştırmaları için bir yere giriyorsun. işte hasta bakıcaksın, araştırma yapacaksın felan. sırf çalıştığın yere başlarken lise diplomanı vermedin diye hastaların iyileşmiyor, hepsi ölüyor.

savunduğunuz şey bunun gibi bir mantık açıkçası.

"önceki savelerin etki etmesi" olayı şunun gibi öğeler olsa anlarım:
örneğin önceki oyunlarda wrex'i etkilediniz değiştirdiniz, o save'i kullanırsanız gelir size ekstra ordu sunar, kroganlarla olan ilişkinizi düzeltir, wreave'i azarlar, girdiğiniz savaşlarda ara sıra destek olarak geçici gelir kafa göz dağıtıp gider, vs... böyle detaylar hakikaten hoş durur, ona karşı değilim.

öte yandan oyun içinde karakterin ikna edip düzeltebileceği olaylar ihmal ediliyor, "ya paragon ya renegade seçeceksin"den ibaret bir hale sokuluyor.
önceki oyunlarda ne yaparsan yap,
istersen hiç oynamamış ol,
düzeltilebilecek, arabulucu olunabilecek bir husus, oyuncunun elinden alınmış oluyor.
sırf önceki oyunlar yok diye oyunun ana senaryosundan öğeler çıkartılıyor.
baldur's gate 2'de "bg1'i de kurup oynamadın" diye irenicus'u öldürememekten farkı yok. onun yerine sana seçenek veriyor, "ya kendini öldürceksin ya da irenicus'la birleşeceksin". gibi.
saçma mı, saçma.

ha bi de bioware fanları gibi davranmaya başladınız,
"oyunda hiç bi eksik yok, eleştirilecek bi olay varsa mutlaka oyuncunun suçudur" tribi.

Viktor said:
ha savelerini saklamayi beceremediysen o apayri bir fail, bg, torment, m&m6, fallout, warcraft savelerim filan bile duruyor benim

bunu bir fail olarak görmek esas epic fail'lik durum.
üzgünüm viktor, "sırf ilerde işe yarar" diye her türlü ıvır zıvırı saklamıyorum ben.
örneğin ne diablo 1, ne diablo 2 savelerim duruyor.
fifa 94 disketlerim silinmiştir.
bu tip şeyleri altın gibi saklamaktan daha önemli işlerim var benim.
eğer böyle salakça şeyler söyleyip bioware fagları gibi davranacaksanız işimiz var forumda...
Sosyal ağlarda paylaş

Lise diploman bile olmadan hasta iyileştirmeye çalışmak saçma değil mi :/

Önceki oyunda geth senaryosu içinde quarianlara gethlerle barış yapma veya onlara savaş açıp yoketme yönünde motivasyon verebiliyorsun. Aynı zamanda ben legionu öldürdüğüm için gelen yeni legion gizli işler çeviren ortak olunmayacak pis bir şey çıktı. Kartları doğru oynamadığım için oyunun beni cezalandırması çok doğal.

Dediklerinin aksine oyunun çoğu böyle değil diye hayıflanıyorum şahsen wrex'e ihanet edince bütün krogan desteğinin arkamdan çekilmesini görmek isterdim mesela. Ama o kadar cesur değil malesef yapımcılar.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni karakter açtım 3'te, infiltrator deniyorum mehe
bi de bonus power olarak energy drain aldım güzel oldu
yalnız keşke melee olayını biraz daha güzel yapsalarmış, tamam kıçına girip paat diye çakıyorum ama bişey anlaşılmıyor ki, zoom out filan da yok zaten
neyse sniper gittim zaten talentları filan, hedşakçıyım ezelden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...