Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yanaklarda çıkan kıl/tüy

kozalak

Öne çıkan mesajlar

Yanaklarda çıkan tüyden kastın muhtemelen elmacık kemiği üzerinde çıkanlardır.Okuduğum kadarıyla 1.5 haftada çıkıyor demişsin.Muhtemelen 2 hafta içinde belirgin hale geliyordur onlar.

Bir kere jilet vurayım deme sakın yüzünü gözünü orman yaparsın.Onun yerine makina kullanabilirsin ama hiçbir değişiklik olmayacak ve yine aynı kalınlıkta (hatta bir süre sonra daha da kalın bir şekilde) cıkacaktırlar düzenli olarak.

Cımbızla alma işini önermiyorum cünkü göze bağlı kılcal damarlara ordan da göze zarar verebiliyor(muş). Ayrıca bir süre sonra yine cıkacaktır o tüyler sonra yine makine vuracaksın yine kalınlaşacak falan filan.

Lazer yöntemi aralarında en iyisi.Acısı var mı var ama dayanılmayacak bir acı değil. Canın tabiki yanıyor ama operasyon aşağı yukarı 10 dk kadar sürüyor ve fiyatı yerine göre değişiyor (40-50 tl civarı her seans).

BUNDAN SONRASI LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLGİ İSTEYENLER İÇİN.

Lazer epilasyon için çeşitli yöntemler var. Gittiğin merkezin kaliteli olmasına dikkat et.Mesela ben 6 seans boyunca bir merkeze güvenerek düzenli olarak seans'a gittim hiç bir değişiklik olmadı. Olmadı derken şöyle olmadı; 2 hafta boyunca tüyler çıkmadı ondan sonraki 2 haftada durum aynı yani ay başı durum aynı.Ara ara tüylerin temizlenmesi oldu ama sırf kökleri kurutsunlar diye lazerin gücünü arttırdılar arttırdılar son seansda baktım ki lazerin acısı yüzümü delecek + bide bu acıyı para vererek cekiyorum + bi bka yaramıyor sokayım sizin lazerinize diyerek cıktım.

Aradan 1 ay geçti bu sefer epilasyon merkezine değilde kaliteli bi hastanenin Epilasyon bölümünde ilk seansıma girdim koca bir fark vardı. Birincisi adamların kullandığı yöntem farklı. Fiyat yine aynı ama yöntem daha iyi ve daha kalıcı. Özellikle lazeri bastıktan sonra saniyeler içerisinde lazer yapılan alana bi miktar soğuk hava presliyor ve acıyı minimuma indiriyor. Bir önceki merkezde her tüye tek tek lazer basarken yeni gittiğim bölgesel pres yapıyor sanıyorum ve daha hızlı bitiyor. Dikkat ettim yeni yapılan seans en az 1 ay götürüyor beni onun ardından tüyler yavaş yavaş çıkmaya başlıyor. Kısaca ilk seans 1 ay idare etti beni. 4 seans gittim yanlış hatırlamıyorsam en son eylülde gitmiştim. Dikkat ettim bakalım ne kadar götürecek beni diye 1.5 - 2 ay götürmüştü beni son seans (ondan sonra gidemedim cünkü şu an yurt dışındayım)

Bir kez makine vurma ihtiyacı duydum cünkü 2.5 ay dolunca yüzümde yine cogalmıstı (fakat bu sefer kıl yerine tüy olarak). Yaklaşık 1 hafta sonra geri dönüyorum o yüzden döner dönmez yine yapacağım. 1 ay kalıp kaçarken bir daha yapacağım.

Şimdi teknik detaylara ve tavsiyelere gelecek olursak;

- Benim en son gittiğim merkezde kullanılan tekniğin adı Alexandrate idi. Bilmem belki faydası olur söyleyeyim.

- Kaliteli yada adı duyulmuş hastanede veya merkezde yapman senin yararına olacaktır.Hem yüzüne hem cebine.Tecrübeyle sabittir.

- Operasyona girdin diyelim cıktıktan sonra yüzün ilk 1 saat pancar olur ondan sonra da normal haline döner. Eğer vurulan lazerin etkisi fazlaysa yüzünde 1-2 günlük ufak beyaz lekeler cıkabilir muhtemelen doktor seni bu konuda uyaracaktır yada soracaktır bir sonraki gelişinde böyle böyle oldumu diye.Yani paniğe gerek yok.

- Mümkünse ara vermeden devam et. Her ay düzenli olarak git

- Doktor kim olursa olsun "6-8 ay içerisinde temizleriz biz o yüzü eser kalmaz" falan derse sallama.İlk ay bittince durum hala benzeriyse "neden böyle oldu ben azalacak sanmıştım vs" diye dürtükle herifi.

- Düzenli olarak gittiğin dönemler makina veya jilet vurma.

- Berbere gittiğinde adamı uyar.Hatta berberde sakal traşı olma. Çünkü adam burda tüy yok biraz yukardan alayım der vurur jileti yalan olur seans.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

sir ağda temiz ya.

2 ayda 1 falan yapınca çok çıkmıyor.

öyle aman aman bir acısı da yokmuş, kızlar her konuda olduğu gibi bunu da abartıyorlar.

ben kuaförde ense kenarlarına yaptırıyorum sir ağda. biraz can yakıyor ama değiyor en azından. makineyle aldığında çabuk çıkıyodu ordaki kıllar. şimdi o kadar değil artık. çektiğin acıya değiyo valla :D
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

Holy said:

sir ağda temiz ya.

2 ayda 1 falan yapınca çok çıkmıyor.

öyle aman aman bir acısı da yokmuş, kızlar her konuda olduğu gibi bunu da abartıyorlar.

ben kuaförde ense kenarlarına yaptırıyorum sir ağda. biraz can yakıyor ama değiyor en azından. makineyle aldığında çabuk çıkıyodu ordaki kıllar. şimdi o kadar değil artık. çektiğin acıya değiyo valla :D

Ense kılı alınır mı abi ağdayla abooovvv

Omuriliği kopar adamın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...