Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle: Los Angeles(03.11.11)

Cystein

Öne çıkan mesajlar

7 dk. 40. saniyesi itibariyle silmis bulunuyorum filmi. Cuneyt Arkinin dunyayi kurtaran adam filmindeki animasyonlar bu filmekinden daha kalitelidir. Abi o uzay gemisinden cikip roketleri yakaliyan mavi isik ne ole el feneri isigi gibi?? daha bi ton rezillik war sanki 3 liseli flashla yapmis filmi. Neyse simdi giden 7 dakkama yanayim.
Sosyal ağlarda paylaş

FoShiZzle said:

7 dk. 40. saniyesi itibariyle silmis bulunuyorum filmi. Cuneyt Arkinin dunyayi kurtaran adam filmindeki animasyonlar bu filmekinden daha kalitelidir. Abi o uzay gemisinden cikip roketleri yakaliyan mavi isik ne ole el feneri isigi gibi?? daha bi ton rezillik war sanki 3 liseli flashla yapmis filmi. Neyse simdi giden 7 dakkama yanayim.

sildim dediğine göre indirdin sanırım. baktığımda sadece cam release ve ts releaseler vardı. Onlardan ne kadar kalite bekliyordun ki?

Başka release bulduysan ÖM alayım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi sinemada seyrettim.

Aksiyon yonunden kaliteli bir film. Black Hawk Down'in uzayli versiyonu tadinda. Catismalarin kurgusu, uzaylilarin tasarimi falan guzel olmus.

Fakat dramatizasyon adina eklenen bir takim kliseler cok ic bayici. Basroldeki cavusumuz bir onceki gorevinde birkac askerini kaybetmis oldugu icin kahroluyor ve olen askerlerden biri de basina atandigi bolukteki askerlerden birinin kardesi.
Askerler tam kahraman, hatta o kadar kahramanlar ki

hafif spoiler
dusman hatlarinin icindeki onca catismadan sonra uslerine doner donmez karsi saldiriya gonullu olarak katiliyorlar.

Ve tabii bircok sahnede dramatik bir muzik esliginde duygusal yogunluk yakalanmaya calisiliyor.

Yine de modern askerlerin uzaylilara karsi catismasi fikrini ilgi cekici bulanlari tatmin edecek bir film olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

FoShiZzle said:

Su an izlemeye baslamis durumdayim. Butun hayallerim yikilmak uzere. Filmin 4. dakkasindayim ve independence day cakmasi bir sahne goruyorum. Uzay gemisi gokdelenlerin tepesine yerlesdi isigi bosaltmaya basladi... Bide film baslar baslamaz direk bodof die girdi herifler.

Filmde böyle bir sahne yoktu yannız. Ayrıca efektleride baya iyidi.

Onun dışında AMERICA FUCK YEAH! bir kez daha bizi kötü kolonist uzyalıların işgalinden kurtardılar.

Bugüne kadar çıkmış her asker klişesi filmde tek bir birlik altında toplanmışlar zaten.

Dramatik sahneler cidden baydı baya ama aksiyon sahneleri iyi sayılırdı. Uzaylıların tipleri flnda iyiydi. Crysis 2 geldi aklıma seyrederken filmi :). Birde artık tek tip uzaylı yapmayı bıraksalar. Hani bütün uzaylı askerler birbirinin aynı olmasa daha hoş olacak.

Cidden tam Black Hawk Down ve Indipendence Day arası bir film olmuş ama onlar kadar başarılı olamamış. Çok zaman kaybı değilde gitmesenizda olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

of hayal kırıklığı yaşadık bugün.

Filmin özeti:

Galatasaray gibi ilk golü atıp bir süre için kazanacaklarını sanan sersem uzaylılara Aaron reyiz insanlar adına Alex gibi 2 tokat atıyor. Arada bir hüzünleniyoruz ama ''marines don't cry. we kill'' felsefesiyle ayakta duruyoruz. Birkaç kahramanlık dolu sahne ile coşuyoruz ve sonra fuck yeah ile karşı atağa geçip canlarına okuyoruz. Buradan gelen gazla bırak L.A'yi geldikleri gezegeni bile ele geçirebiliriz o derece.

Imdb skorunun 6 olmasına şaşırmıştım ama izledikten sonra şaşırmıyorum ayrıca filmde hiç meme yok. Savaş sahneleri iyi olan bunun dışında kalan herşeyin rezalet olduğu bir film. 4 falan vereceğim en fazla.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk dk dan itibaren full aksiyon içindesiniz. Film bitene kadar tempo düşmüyor. Arada da gaz veren sahneler var. Klasik film tam mahvolmuşken bir yolunu bulup yıkıyoruz uzaylıları.

Efektler çok ön planda değil çokta başarılı bulmadım şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde filmde aksiyon var salla kamerayı salla ki görmesin hiç bişiy seyirciler mideleri bulansın küfretsin bize demişler. Cidden çok gereksiz bişiy şu aksiyon filmlerindeki böyle el kamerası çekimi gibi paso sallanan kamera olayı.

Cloverfield ve Bourne serisi dışıdna düzgün kullananda yok zatebn.
Sosyal ağlarda paylaş

prodigy said:

dun gittim film baya basarisiz.amerikan askeri propagandasi sadece..

Filme Amerikan propagandası damgası vuran arkadaşlara:

1. Holywood'dan çıkan bir filmden ne bekliyorsunuz? Uganda askerlerini mi çıkarsalardı göklere?

2. Transformers 1/2 izlemediniz galiba hiç? Çünkü onlardan sonra bu filmdeki Amerikan propagandası sayılabilecek atmosfer bir hiç kalıyor.

Ayrı olarak;

filmde duygusal klişe sahnelere yapılan yorumlara katılıyorum. Ama genel olarak uzaylı vs. dünyalı askeri çatışma ve aksiyon sahneleri hiç fena değildi. Eğlendirdi. Özellikle skyline'dan sonra ilaç gibi geldi.

Ama tabi bir uzaylı filminde daha uzaylıların düşman olduğunu görüyoruz. Holywood'da yaratıcı kafa kalmamış malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...