Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM3 - SPOILER ALERT !!! (Oyunici Tartisma Burdan)

Vampire

Öne çıkan mesajlar

oyunu oynadım
biraz daha oynuycam
daha detaylı açıklama yapacam :)

sam ziarenko'yu niye getiriyoruz alpha yorumcularını patlatmak için?
herhangi birisi bir oyuna mükemmel dedi diye
bir başkası beğenmiyorsa, o kişinin patlaması, ya da patlatmaya çalışmak saçmalık..
bazı şeyler ortada, fanatizm yapmayalım..

dediğim gibi daha detaylı ve uzun inceliycem oyunu, daha düzgün kararlar vermem için..[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

bone farkına verdin ki oyunu oynadıkça çok feci patlayacaksın, bozuntuya vermiyorsun, ılımlı yazmaya başladın. korkma, sen de azmo gibi koyver medeni cesareti, "PATLADIM" de büyük harflerle.. :horace:

doom bu be! bunun fanatizmi olmayacak da neyin olacak! lotr bir doom iki! dünyayı değiştiren kavramlar bunlar![signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda duygularımı kelimelerle anlatamam herhalde. Farcrya grafik diyorsak doom3 de final fantasy herhalde.

giriş half life ı andırıyor. sonrası malum ışık oyunları ve abidik gubidik yerlerden fırlayan yaratıklar. her kapıyı açışınızda fix bir yaratık bekliyor sizi.

multi denemek lazım.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 03 Ağustos 2004 20:22 tarihinde demiş ki:
şu anda duygularımı kelimelerle anlatamam herhalde. Farcrya grafik diyorsak doom3 de final fantasy herhalde.

giriş half life ı andırıyor. sonrası malum ışık oyunları ve abidik gubidik yerlerden fırlayan yaratıklar. her kapıyı açışınızda fix bir yaratık bekliyor sizi.

multi denemek lazım.

sen oyunu 3-4 saat oyna hepsi degisiyo o abidik gubidik yerden yaratik sicrama dalgasi falan, keske hep yerden ciksalarmista delirmeseymisim diceksin...Oyunu 10 dakka oyniyip nasil böyle seyler yaziyosunuz anlamak zor ya :)

ilersi dedigimde 5nci yada 6nci bölüm yani, gerile gerile mafoldum ya...karinca gibi heryerde olay korku gerilim ve survival a dönüyor...Karanlikta pesindeki alien sürüsünden kacmak gibi

[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 03 Ağustos 2004 20:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar half-life'taki experiment goes wrong olayını baz alıyorsunuz ama zaten ilk doom'ların 2 gıdımlık bir konusu varsa budur işte. mars'ta iblis avlıyordun onda da, half-life klişe konu almıştır ona bakarsanız yani..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkansis, 03 Ağustos 2004 21:13 tarihinde demiş ki:
son sürat download ediyorum
acaba modemi uncap mi etsem ?

burasi oyun ici tartisma bölümü, doom3 donanim veya oyun disi olaylar lütfen diger 2 tane doom3 konusundan birinin icine acin ;)[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

gelmedi, id pr'ı daha iki hafta önce "ekran kartlarınızı overclock etmeyin çünkü doom 3 daha önce hiç kullanılmamış bölümlerini kullanacak, soğutmanız kafi gelmeyebilir" dedi.. :-p[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

valla ne bileyim, yarın gidip oyunu alacam, ama ben de senin gibi esniycem olasılıklan yaratık keserken.

ya ben doom2 oynarken attığım 3,5 un hesabını yapamazdım, nooldu bana yaa:( umarım korkarım umarım korkarım umarım korkarım... [signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 03 Ağustos 2004 22:24 tarihinde demiş ki:
Grafik: 7/10

"Doom 3 benim pcde çalışır mı" "doom 3 için hangi ekran kartı almam gerekir" felan filan
Eh, Need For Speed'in zorladığı PC'de gayet güzel çalışıyor işte, bu kadar heyecan yapmaya gerek yoktu..

Oyunda pc niz zorlanmıyor, medium detail ve 2x AA oynamama rağmen.

Şöyle bir durum var, insanların "doom 3 grafikleri mükemmel" demesine sebep olan durum:
Uzaktan bakınca herşey mükemmel gözüküyor.
En düşük ayarda bile, Yaratıklardan kapı grafiklerine ve texture'lerine kadar herşey mükemmel gözüküyor.
Kapılar duvarlar sanki derinlik varmış gibi, duvarlar üzerinde girinti çıkıntı varmış gibi. 10/10

Ama gel gör ki, grafiklere yakından bakınca bu büyü bozuluyor.
Duvarlar eski doom 1 grafiklerine benziyor. Pixel pixel, duvar ve yaratık kaplamaları çok bulanık. İğrenç ve rezil. Eh bu dandik grafikler sayesinde Oyun bu kadar hızlıymış onu anladım. Duvarda girinti çıkıntı gözüken textureler, yanına gidince bulanık görüntülerden başka birşey olmuyor. 0/10

Uzaktan bakınca mükemmel, yakından bakınca rezil.
Ama adamlar sonuçta derli toplu grafiklerle hızlı oyun imkanı veriyorlar. Hatta Yaratıkların duvarda ilerlemesini oyun içinde gösterebiliyorlar, o zaman al sana 7/10, daha ne..

Oynanabilirlik 4/10
Oyun hiç de korkunç değil. Tersine oyunda esniyordum yaratık öldürürken.

Easy'de bile yaratıklara karşı oynamak oldukça zor. Daracık koridorlarda kafana fireballer ve pençeler yiyorsun.
Kapıyı açar açmaz impler kafana atlıyor.
implere yakından saldırmak çok zor, kafanı ütülemkten başka bir işe yaramıyorlar.
Uzaktan ise Resmen güdümlü füze atıyorlar.
Dar koridorlarlarda nereye kadar kaçabileceksin?
Eski impleri özledim.
Easy oynuyorum, ama impler ve marineler pro gamer gibi hareket ediyor. Sanki CS'de clan maçı yapıyorum.
Marineler hiç bir atışı kaçırmıyor.
Ama senin atışlarından çok rahat kaçıyorlar.

Oyun bu kadar zor olmuş, niye? Çünkü birileri çıkıp "oyun çok korkunç" desin diye. Kolay yaratıklar koysalar denilir miydi? hayır, sadece çok zor öldürülen yaratıklar var diye.

Oyun korkunç olsun diye bir de karanlık eklenmiş ki, aman aman dedim.
Ya koskocaman üs'te odalar aydınlık olmaz mı? Yok her yer karanlık. Karanlık konarak 1- Oyunun grafikleri kurtalılmaya çalışılmış, 2- Oyun korkunç gibi gösterilmeye çalışılmış. Ya oyunun haritası zaten karışık, bir de karanlık olunca oyunda kayboluyorsun.
Yaratıkları görmekte zorlanıyorsun, ateş ederken ıskalıyorsun. Normalde açık hedef olacak yaratıklara karşı, karanlık yüzünden sen açık hedef oluyorsun.

Senaryo 9/10
Asıl oyunu kurtaran kısım burası.
Data Pad'ler sayesinde etrafında olan olayları gayet iyi anlıyabiliyorsun. "Hmm sanırım bu olay bundan dolayı olmuş" gibi yorumlar yapabiliyorsun. Sanki bir roman okuyormuş gibi.. Herşey tamamen ortada değil. Çok güzel. Ama herşey tamamen gizli de değil, bu da çok güzel. Sırf olan olayları anlayabilmek ve senaryoyu çözebilmek için oyuna devam ediyorsun..

Yalnız bir dolabın kodunu öğrencez diye işkence çekebiliyoruz. Bir de oyunun başı klişe geldi (Half-life özentisi gibi) bunlar olmasa 10/10 alırdı.

Genel 7/10
Dediğim gibi Wolfenstein 3D'den beri FPS'nin içindeyim.
Ortaokul ve lisede arkadaşlarla Cafede ve okul pclerinde Doom 1 oynardık paso.

Ancak Doom 3'te aradığımı bulamadım.
Grafikleri çok şişirilmiş.
Uzaktan grafikler güzel gözükse de, yakına gelince insan tiksiniyor.
Doom 1 ve 2 serisinde bol bol canavar öldürüp aksiyona doyarken, burda bir canavar için epey işkence çekiyorsunuz.
FPS'den, hatta Doom tadından çok Aksiyon tadı olmuş, Sanki interaktif bir film izlermiş gibi. Hatta filmler, tam yaratık size saldırırken kesiliyor, yaratık tam size saldırırken siz devreye giriyorsunuz.

Sonuçta Vasat bir oyun olarak buldum.
Pre-Alpha'dan beri grafiklerde ve oynanabilirlikte değişen birşey olmamış.

Oyunun mod ve multiplayer desteğini bekliycez, sırtını multiplayer ve mod olaylarına yaslamassa, oyun kısa ömürlü olacak.
"aa ne güzel grafikler" "aa ne korkunç oyun" "aaa bitirdim tamam doomu at kenara" bu yüzden id, mod olayına önem vermesi lazım.

Abi helal yani bone...Grafik 7/10 verdi ve Geforce4 Ti4200 128MB RAM ile oyunu medium detailda oynayip geldin texturelara yakindan bakinca cok igrenc gözüküyor dedin ya sana artik ne desem bos hoca...

1.Medium'un üstünde senin kartinin kaldiramadigi 2 tane daha konfigürasyon secenegi var.

2.HICBIR OYUNDA duvarin dibine girip texturelara bakarsan güzel gözükmez, hatta doomunkinden 10 kat daha rezil ic ice gecmis renkli kareler gibi gözükür texturelar

3.Geforce4 ti4200 pixel shading 1.1 kullanir daha üstünde sorun cikarir ve düsük kalitede olur, oyunu senle ayni detailda ve FX (veya high-end ATI) serisi bir kartla oyniyan adam senden cok daha fazla grafik kalitesi alir.

4.Öldürdügün adamlarin yanina yatip texturelari yine yakindan incelemeni tavsiye ederim, ben yaptim ftp sifremi bulabilirsem buraya uploa
Sosyal ağlarda paylaş

vampire'ın dediklerini ben yazacaktım, o benden de detaylı yazmış. :) bone'cum lütfen önyargını bir yana bırak, biz unuttuk senin o dediklerini. "patladııın patladıııın" da demeyeceğiz, koyver kendini.. ;)

hl2'nin dokularına yakından baksan onlar kötü görünmeyecek, farcry kötü görünmeyecek sanki. bu arada neden easy'de oynuyorsun onu da anlamış değilim ya. "oynadım şuraya geldim, gördüm oyunu" demek için mi oynuyorsun yoksa doom 3'ü oynamak maksadında mısın?[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Abi buna kalp dayanirmi 40 dakka oynayip 10 dakka mola veriyorum COMMUNICATIONS adli haritadayim...Buraya kadar geldin mi sende azmo? yoksa gelip gectin mi?

Bu arada bazi bilgisayar ekranlarinda bile pentagramlar var dikkat ettimde...[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 03 Ağustos 2004 22:24 tarihinde demiş ki:
Grafik: 7/10

bone oyunu geforce 4 ile oynamışsın o yüzden doom 3 teknolojisini kartın desteklemediği için görememişsin.
merlinin kazanının dediğine göre :

said:
Gf4 MX 440, yeni nesil efektler olmadan bir Gf FX 5200'den çok daha hızlı çalıştıracaktır oyunu. Tabii MX'te yeni nesil grafik göremeden oynamanın bir anlamı olmadığından ve bir Gf FX 5200'de de sürünmek hoş olmadığından bu iki karttan birine sahipseniz Doom 3 almadan önce ekran kartınızı değiştirin derim.
[signature][hline] allah kahretsin kız çıkma teklifimi reddetti
toka vermedin mi kıza
Sosyal ağlarda paylaş

oley oley tayfayı toplayıp gece oynanası bi oyun geldi sonunda. pazar günü arkadaşlarla toplanıp gece doom3 yapıcaz off ne tırsıcaz kim bilir[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben bu oyunun betasini 8-9 ay once falandi sanirim tam hatirlamiyorum ilk ciktigi zamanda oynamistim o zaman bile grafikler gordugum her seyin otesindeydi . bu da saniyede 10 fps oynatan bir makinadaydi . geriye gitmedilerse bu oyun grafik acisindan simdiye kadar cikan en mukemmel oyun olmali .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

SS İSTERİM! SS İSTERİM!

Oynayamıyorum bari resim koyunda,"PİS" demiyeyim oyuna..
ehe

HL2 den önce çıkarıp bir adım önde gidecekler gibi ama...

HL2 Gelsin,herşey değişsin yeterli :)[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!

[Bu mesaj Marduk tarafından 32 Mayıs 2012 25:61 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...