Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metronet(Elektrik prizinden Internet)

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

premium olmadan dosya indirmede sorun oluyor, bi apartmanda tek ip oldugundan biri indirince sen de cd'ye giriosun. başka bi sorun yok. cillop gibi net

peki mesela bende hotfile premium var. ama aynı ip olunca başkası uyanıp kullanır mı benim accountları? hele kotalı rapid falan beleş bulunca iyi sömürürler çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Onun yerine apartmana saglam bir-iki wifi router koysalar daha verimli, hesapli olmaz mi?
Hemen herkeste laptop var. Eve prizden gelen interneti 80% gene wifi router'a yonlendirecek herkes.

ama desktop için kötü işte o.

ben aldım işte wi-fi adaptör rezalet ötesi 2 duvardan sonra patladı 0 yani hiç çekmedi. airties marka, modem de airties.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ttnetin sık kopmalarından sonra aradım başvurdum. geleceklermiş iki güne.

çağrı merkezinde arkada başka bir eleman "peki beyefendi bişey sormak istiyorum, bunca ay niye fatura ödediniz!!!" falan diyodu, biraz tırstım.

donanımhaberde başka forumlarda falan da "lanet olsun 1mbit telekom günlerim daha iyiydi 15 gündür çözemiyorlar" diyen falan var.

inşallah elimde patlamaz lan:(
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşam 8de geldiler, modem verip sözleşme imzalatıp gittiler. 10mbite kadar olandan aldım ama henüz iki. adamlar başvuruyu işleyecek de yükseltecek de ohoo imiş.

ben de takmayın demelerine rağmen uzatma prizine taktım :D eğer uzatmasız takarsam 2, zuatmalı takarsam 1.8 falan veriyor. var olan kablo düzenimi vs değiştirmemek için kasmadım şimdilik :D

ttnetten 1 alıyodum, onda 1 verdiğinde 28 ping verirken, bunda 1.6 mbite 5 ms ping alıyorum. oyunlarda ping bariz şekilde iyileşti, black ops'ta 90 ping alırken şimdi 70'e çekti. 10mbit olduğunda belki 60'a çeker diye düşünüyorum.

ilk gün için sorun yok. ilerlesin görelim bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

dün akşam 8de geldiler, modem verip sözleşme imzalatıp gittiler. 10mbite kadar olandan aldım ama henüz iki. adamlar başvuruyu işleyecek de yükseltecek de ohoo imiş.

ben de takmayın demelerine rağmen uzatma prizine taktım :D eğer uzatmasız takarsam 2, zuatmalı takarsam 1.8 falan veriyor. var olan kablo düzenimi vs değiştirmemek için kasmadım şimdilik :D

ttnetten 1 alıyodum, onda 1 verdiğinde 28 ping verirken, bunda 1.6 mbite 5 ms ping alıyorum. oyunlarda ping bariz şekilde iyileşti, black ops'ta 90 ping alırken şimdi 70'e çekti. 10mbit olduğunda belki 60'a çeker diye düşünüyorum.

ilk gün için sorun yok. ilerlesin görelim bakalım...

70 ping cok fazla lan..
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Ben dönmek istemem ki oraya

http://www.pingtest.net/result/31110795.png
http://www.speedtest.net/result/1089138281.png

Şaka bir yana 1 ay sonra dönücemde bizdede Adsl var 8MB, şimdi baktım sitelere falan demişsiniz normal daire için istesek kurarlar mı? Kadıköy Selimiye civarları.

tek daireye kurmuyolar en az 20 daireli apartman olmasi lazim ayni elektrik panosundan beslenen maliyetleri cok fazla cunku o yuzden suan yeni projelerde var istanbul da mesela

www.aslanresidence.com
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

70 ping cok fazla lan..

bizim burada böyle abi :(

bugün ilk kez sorunlar sorunlar yaşamaya başladım. ilk kez dediğim dün bir bugün iki :D

uzatmalı prizde gündüz internet varken akşam gitti, ortalama hız değeri de düştü. kırk çeşit uzatma kombinasyonu deneyip yakaladım neti. ama değişken...

di'nin dediği doğru, türkiye şartlarında olur olmaz altyapıya vermek çok sakat.

gerçi bu adamlar binaya kadar fiber getirip bina içi LAN kuruyor sadece elektrik ile, ama onu bile kaldırmıyor sanırım altyapılarımız :P
Sosyal ağlarda paylaş

insanların heyecanlanıp en temel hadiseyi atlamalarını anlamıyorum :)

fiber optik ise aha bende fo var hız ise 20 mbit ,bursadaki server ı pingledinmi herşey şahane, yurtdışına çıktın mı bu isp hadisesinin moru olsun pembesi olsun allısı olsun hepsi aynı omurgadan çıkıyor dolayısıyla bırakın elektrik şebekesini, telepatiyle bile verseler bağlatıyı esas kaliten mynet de tavla oynayan hüseyininki kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...