Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünya benzeri koşullara sahip gezegen

Suark

Öne çıkan mesajlar

bana internet bağlantısı, batak oynıcak eküri, poker oynıcak ayr bi eküri, bol bol kitap, bol bol alkol ve tütün versinler 25 yıl yolculuğa okey. internet bağlantısı sağlayamazlarsa şu anki interneti saveliyip koysunlar, offline takılırım yeter o içerik zaten. local network için de kaç kişi varsa o kadar bilgisayar koysunlar landan oyun atarız. geçer 25 yıl ya.
Sosyal ağlarda paylaş

cenx said:

Pandorum
izleyin izlettirin madem
tamda sizin şu konunuzu filme çekmişler. ben çok sevmiştim.
çok kötü filmdi yahu. resmen kafası çalışan birinden süper fikir alıp eline yüzüne bulaştırmışlar olayı. filmin bunalıma sokan havasından dolayı emolar tarafından çekildiğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar hayallerinizi yıkmış olmayayım; ama bir insan evladı güneş sistemini terk edemeyecek gibi geliyor bana. belki bir kaç uzay aracı bunu başarır. bizim olayımız ay ve mars. onlarda gelecek var gibi ki eğer oralarda verimli koloniler kurabilirsek belki ama sadece belki güneş sistemi dışına da çıkabiliriz.

bu hızdaki gelişimimizi dünya kaç sene daha sağlayabilir ki? yıldızlar arası yolculuğun hikayesini yazıyorsak eğer şu anda, daha yazacağımız kalemi bile bulmuş değiliz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

arkadaşlar hayallerinizi yıkmış olmayayım; ama bir insan evladı güneş sistemini terk edemeyecek gibi geliyor bana. belki bir kaç uzay aracı bunu başarır. bizim olayımız ay ve mars. onlarda gelecek var gibi ki eğer oralarda verimli koloniler kurabilirsek belki ama sadece belki güneş sistemi dışına da çıkabiliriz.

bu hızdaki gelişimimizi dünya kaç sene daha sağlayabilir ki? yıldızlar arası yolculuğun hikayesini yazıyorsak eğer şu anda, daha yazacağımız kalemi bile bulmuş değiliz sanırım.

çok geliştik diye düşünmekten kaynaklanıo bu.
1910 da da çok gelişmiştik 1610 da da.

yani ondan aslında uçarı düşünmekte fayda var, çünkü bundan 20 yıl sonrası uçarı düşünebileceğimizden fazlası.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

o işler belli olmuyor ya biraz dirac delta gibi mesela termodinamik gelişiyor yavaş yavaş ve birden biri buhar motorunu buluyor hoop güm.

şimdi de genel görelilik gelişiyor yavaş ve şimdiden insanlar teorik motorlar üretmeye başladı ışık hızına yakın nasıl gidilir vs diye aynen termodinamiğin geliştiği çağdaki gibi. yani insan oğlu bence terk eder güneş sistemini de bunu biz görmeyiz muhtemelen. biz belki aya kurulan ilk kulubeyi görürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...