Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

normal act 1 de takıldıysan axe'in dediği gibi o karakter adam olmaz. krip'in buildi item dependant. o gearı toplamak kaba et ister. onun dışında stun bay etkili ground slam'ın fakat bu kadar değil. krip'in bu kadar abarmasının tek sebebi saçma sapan atk. speed ile life leech'i. ha bu itemlar olmadan yapılmaz mı? yapılır fakat perma-stun olmaz, hit yersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ranger kafamda şekillendi sonunda pasifler olarak zaten bol resist alıp str'de almak lazım life için.

physical crit build güzel gözüküo, decoy totem gemi daha yeni düştü str eksikliğinden level artıramıorum ama sanırım level 50 gibi oturmuş olucak temel build ve resist pasifleri sonrası damage.

Ama şu kesin ki rangera bol str lazım hybrid olmasada strsiz olmuomuş.

Birde diablo 3'te ki rezil pack farm olayından sonra skill mantığını mana regen dengesini flask kullanma olayını bosslarda uygulamak lazımmış, Diabloda boss fightlar rezalet olduğu için.

Bundada bodoss dalıp geberince rangerlar qqlamıştım şimdi daha mantıklı stratejilerle hiç zorlanmadan kesebiliorum. Misal sabit durana poison arrow çok hareketli olana puncture felan tarzı.

Biraz str abanıp şu decoy totemi kullanmaya başlarsam huzuru bulurum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu başlıkta 10 kere falan yazdım. pasif buildinize gelmeden önce karakterinizin hangi GEMLERİ kullanacağını seçeceksini. gemleri planladıktan sonra statlarını ve pasiflerini inşa edeceksiniz.

eğer sen gemleri hesaplamadan göç yolda düzülür misali karakter yaratırsan karakterin için olmazsa olmaz olan bir STR gem'i için hiç STR node'a gitmezsin ve karakter kilitlenip kalır. stat dependant itemlara bağlanır kalırsın hiçbir şey slotu değiştiremezsin.

planlarken:

1) nasıl bir karakter istiyorum
2) bu karakteri hangi main gemler ile oluşturabilirim
3) bu ana gemleri hangi support gemler ile destekleyeceğim
4) benim support ve main gemlerimim statları neler?
5) bu statları almayı göz önünde bulundurarak pasif build
6) yukardaki bütün noktaları göz önünde bulundurarak itemization planı.

bu şekilde yapmazsanız karakterin verimli olması şans eseri olur.

uygulamı basit bir örnek:

1) summoner / dual totem karakter istiyorum :

neye ihtiyacım var : spark - fork (kilometre taşı), spell totem (kilometre taşı). (2 örnekle kesiyorum)

fork'un ana stat'ı ne, agi spell totem'in ana statı ne, str.

eğer ben bu builde gideceksem minimum 2 adet büyük agi ve str nodu (oyunun başında min. 1) almam gerek, veya 6 adet minik str ve agility almam gerek.

pasif buildimi yaparken bu olmazsa olmazları göz önünde bulundurmam gerek.

karakterin aşırı bir mana pool'a ayrıca yüksek lightining damage'a ihtiyacı var, aynı zamanda summoner pasiflerini alması gerek.

elemental dmg en çok witch'de var. ayrıca summon skilleri witch'le templar arasında. benim templar tarafına totem için gitmem gerek fakat eğer templar'dan başlarsam elemental dmg'in düzgün bir seviyeye gelmesi 30-40 level alır. oyunun başında bana elemental dmg gerekiyor çünkü summonlar çok zayıf ve totem'i level 31'den önce kullanamıyorum.

o zaman witch başlayacağım ki oyunun başında ilerlemem için yeterli dps'e sahip olayım, elemental dmg'i inşa edip level 20 gibi summon'ları alıp level 30 civarlarından totem'e varayım. bu yol üzerindede en azından 1 adet büyük str ve agi alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

zamanı olan adama benim tavsiyem ilk karakterini çöp etmesidir, birinci elden deneyim etmeden öğrenmek zor. benim zamanım ve sabrım yok diyeni forumlara yönlendiririm, başkalarının denenmiş build'lerini yapın kafanız rahat olsun.

ayrıca gemleri öğrenmek için oyun içinde kullanmaya gerek yok wiki'den bakarsın sonra youtube'dan izlersin.
Sosyal ağlarda paylaş

öğrenmek değil edinmek dedim zaten. Yoksa forumları okuyarak bütün oyunu buildleri vs öğrenirsin zaten.

Ama ezberi build alıntılamakta çok mantıklı değil hele böyle bir yaratıcılığa izin veren tree varken. İlla temel öğeleri görmek için build incelemek gerek fakat değişik girintileri çıkıntıları olan buildler yaratılabilinir. Zaten bu iş içinde deneme yanılma yapmak için orb of regretler yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

edinme konusunda yolunu bilirsen sorun yaşamazsın. oyun sana zaten gemleri veriyor questlerden. sana vermediği elbet 2-3 gem olacaktır bunlara da parayı basar alırsın. herkese level 10'dan itibaren currency düşmeye başlıyor. 3-4 tane gem almak için her türlü birikimin olur level 20'lerin sonlarına doğru ki bunu hiç trade yapmadığını var sayarak söylüyorum.

mesela : benim örneğimde. summon skeleton, summon zombie, summon spectre, spark, arc, conductivity, minion health, minion damage, spell totem.

zombie ilk questlerden biri, skeleton level 10 questlerinden biri, spectre level 19 civarı bir quest ödülü, spark ilk 10 levelda veriyor, arc level 20 arasında veriyor, conduct level 25 gibi veriyor, minion supportları level 20-30 arasında veriyor, spell totem act 2 sonunda veriyor merciless. zaten level req. bu dönemlere denk geliyor.

oyun sana veriyor yani gemleri. sen hangisini seçeceğini bildikten sonra ulan bunu mu alsam şunu mu alsam diye kullanmayacağın gemler seçmek durumda kalmazsın.

ben fantazi yapıcam witch'i elemental archer yapıcam diyosan o zaman değerli witch gemlerini bulur onları alır ranger gemleri ile trade edersin.

bir noktada support gemleri oyunun verdiği kadarıyla yetmeyecek onu da düşen currencyler ile trade ederek kapatırsın hiç gem drobu almadığını varsayarsak.

olay tamamen planning yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misal trade sistem güzel ama kullanabilirlik kötü çok denedim normal trade channeldan ya kimse oralı olmadı yada abuk subuk takas teklifleri geldi. Trade zaten bir sorun şuanda o stash gösterme olayı gelirse mantıklı olur.

Bu arada orb of regretler gayet düzeltmek için yeterli bir karakteri, sadece ilk buildi yaparken tree'nin ne kadar esnek olabildiğini fark etmek gerekli. Bunun içinde örnek treeler bakamak gerek işte.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Mereveil kesemiyorsan karakterinde bi sorun var demek. Gogo reroll.

Kesemediğimden değilde, hayvani spikeler oluşuyo pcde, resist falan olmadığı içinde geberip gidiyorum.

gerçi FOR MERVEIL diye pub party kurunca 2 dakkada kestik.

build olarak şunu kullanıyorum :

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBAdEEswguDq0UTRR1FSAZjhm0I_YppSpNLOkyCTJ-Mok1hjWSNug6UjqzOuE8LT8nSn1M_03jTshWBFb6V-JYr1pIX6phUmOnZ6Bqk2z2bqpz4XRBd-V4DXq4guSD24Zgh3aI8ZARm42dqp_LoaSiAKJAplepbqxZrpOvbK_rtBq18rc-uc3AD8SixYrGrsrTznHTft0N3Ubfv-dj6mLtg-4O7_DwH_JF9Pj3iPqx_Ev8TvzF_gr-j8HY

[hr]

yinede item konusunda pek bi fikrim yok.

largenin bi üstü olan 3 tane life flask, bi tane small hybrid, bi tanede şu yine life flasklara denk olan bi mana flask var. itemleride bakım bitince koyarım.

gem olarakta volley, split arrow ve fire arrow kullanıyorum. split ve fire arrow level cap. takıldı level veremiyorum(23-24 falanım)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi lvl 55 oldum, 20 tane falan respec kullandım, questlerden gelenler üzerineb aya da orbla kendim aldım.

Oyunda bir yerde takıldıysanız eğer sürekli ölüyorsanız orayı oynamayın, partyle de oynamayın yine ölürsünüz. lvl'ınızdan 5-6 düşük bir dungeon'a gidin oturun orayı farmlayın bir kaç lvl, gidip pasiflerde defans alın, trade'den +hp item kovalayın.

Pasiflerde özellikle STR+%life birlikte olan noktalar var, onlara doğru gitmeye çalışın
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

axedice said:

Mereveil kesemiyorsan karakterinde bi sorun var demek. Gogo reroll.

Kesemediğimden değilde, hayvani spikeler oluşuyo pcde, resist falan olmadığı içinde geberip gidiyorum.

gerçi FOR MERVEIL diye pub party kurunca 2 dakkada kestik.

build olarak şunu kullanıyorum :

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBAdEEswguDq0UTRR1FSAZjhm0I_YppSpNLOkyCTJ-Mok1hjWSNug6UjqzOuE8LT8nSn1M_03jTshWBFb6V-JYr1pIX6phUmOnZ6Bqk2z2bqpz4XRBd-V4DXq4guSD24Zgh3aI8ZARm42dqp_LoaSiAKJAplepbqxZrpOvbK_rtBq18rc-uc3AD8SixYrGrsrTznHTft0N3Ubfv-dj6mLtg-4O7_DwH_JF9Pj3iPqx_Ev8TvzF_gr-j8HY

[hr]

yinede item konusunda pek bi fikrim yok.

largenin bi üstü olan 3 tane life flask, bi tane small hybrid, bi tanede şu yine life flasklara denk olan bi mana flask var. itemleride bakım bitince koyarım.

gem olarakta volley, split arrow ve fire arrow kullanıyorum. split ve fire arrow level cap. takıldı level veremiyorum(23-24 falanım)

Ben ranger oynarken Marveil i poison arrow ile kesmiştim.Poison shield ı ignore edip direk health ten götürdüğü için problem olmamıştı.(level 18-20 civarıydım)
Sosyal ağlarda paylaş

merveile giderken sadece split ve fire vardı. anca kestikten sonra gemler için yeterli slota sahip item elde edebildim. 14 level arealarda arkadaşımın verdiği unique bowu takmak için 20 olmaya çalıştım bi kaç gün. tabi bu kadar geciktirincede act2'nin alanlarını çok rahat tek başıma gezdim(sin chamber gibi bişi hariç)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...