Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM 3 İyi olmuş / Kötü olmuş kavgası topici!

Eno

Öne çıkan mesajlar

doom olmasaydı quake 2 motoru olmazdı ve dolayısıyla half-life olmazdı bir kere doğrudan doğruya bir bağlantı var. ha ayrıca dolaylı olarak düşünürsek doom'un popülaritesi fps türünü başoyuncu hale getirmeseydi başka bir oyun getirebilir miydi emin olamayız. "lotr olmasaydı gene biri fantezi edebiyatını başlatırdı bir yerden" demek gibi olur..

hl2'yi ben de merakla bekliyorum ama çıkana kadar kendim oynayamayacağım. başkasının görüşü de her zaman bir yere kadardır, kesin hl2 çıktığında da doom 3'ü yerden yere vuranlar gibi insanlar çıkacak. ilk hl muhteşem bir oyundu, belki gelmiş geçmiş en iyi fps ya da en iyi oyundu diyebilirsiniz değil mi? yıllardır oyun oynayan ve oyunlarla ilgili yayıncılık bile yapan insanın hl'yi balon olarak gördüğüne şahit oldum. sc'ye 15dk bakıp komik bulduğu grafikler yüzünden bir daha bakmayan, ben doğmadan önce bilgisayar oynayan insan tanıdım.. :) o yüzden hl2'yi de kendimiz görmeliyiz. geciktiği her dakika lehine değil aleyhine işliyor, o da kesin olan bir nokta..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

siz devam edin doom 3 ile kıyaslamaya hey yarabbi. sanki iki oyun çıkacak bütün yıl boyunca, biri bu diğeri hl2. başka şirketlerin eli armut topluyor, bekleyecekler öyle bunlar çıksın diye..

çıkarır başka bir şirket bir oyun, siler hl2'yi. hl de başka oyunları silmişti aynı şekilde kendine çok güvenen, işi ağırdan alan.. fanatizmin mantığı gölgelemesine müsaade etmeyin.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şu var HL çıksa ortalığı dağıtsa über fps olsa "Bana ne?",onu da oynarım doom da oynarım yani niye şu çıkacak doom3 ü dövecek misali söylüyorsunuz ki :).Sonuçta ikisini de severek oynayacağım,ki burda doom3 ü savunan bir çok kişi de oynayacaktır severek.Eğer sebep önce böyle dedim,şimdi beğenmemiş görünmem lazımsa,bence kasmayın kendi eğlencenizi engellersiniz.[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dextra, 06 Ağustos 2004 23:08 tarihinde demiş ki:
izin ver de silsinler artık hl'yi. =) 98de çıktı bre.

hl2 demişim, herhalde gözün seğirdi.. ;)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Ağustos 2004 21:51 tarihinde demiş ki:
said:
Bonecrusher, 06 Ağustos 2004 19:46 tarihinde demiş ki:
hmm popeye o zaman doom 3'ün gazına geldiğimdendir.
ama şu an düşüncem bu.

said:
Bonecrusher, 31 Temmuz 2002 19:06 tarihinde demiş ki:
Eğer oyunu böyle yaparlarsa, Undyingten güzel olur. Ve undyingte bile korkmayan ben, bir oyunda korkmuş olurum.

korkup korkmadığın görüşü (!) nasıl değişiyor anlayamadım.. :)

yanlış söylemişim orda sam..
diablo 1'i ilk oynadığımda çok korktuğumu her yerde söylerim.
undying konusunda yanlış söylemişim..
direk "korkmadım" demişim ama diablo kadar korkmadıım, (diablo beni en çok korkutan oyundu) demek istemiştim.

eh şimdi de "çevir kazı yanmasın" dersiniz ben de alır elime grenade launcherı, ortalığı dağıtarım[signature][hline]iyi adam kötü adam çirkin adam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 06 Ağustos 2004 23:21 tarihinde demiş ki:
eh şimdi de "çevir kazı yanmasın" dersiniz ben de alır elime grenade launcherı, ortalığı dağıtarım

benim deme gerek kalmadı, sen dedin.. :)

hoca bu kadar kasma kendini ya, yabancı bir ortam değil ki. bak azmo saldı kendini patladığını itiraf etti. gerilme bu kadar.. :-p

evet wolf3d de doom'un çıkmasına önayak olmuştur ancak hobbit'in lotr'a yaptığından fazla bir katkı değildir. carmack ve romero aynı ekipte, aynı türde oyun üzerine çalıştılar hep. adamların kafasında bu tür gayet net oluşmuş belli ki. tolkien'in de kafasında o vardı, büyük ihtimalle gene yazardı..

aynı kişiler aynı imkanlarda olunca gene aynı şeyleri yapmaları yüksek olasılığa sahiptir ama başka kişilerin başka imkan ve görüşlerle aynı şeyi yapabilecekleri ihtimali gayet düşüktür..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

herseyi pacmana borcuyuz esas.

ya beyler kapayin bu konuyu artik. yani sahsen disaridan cok kotu gozukuyor, biri diyor ''oyun super sen ne diyon lan" digeride "berbat birsey nefret ediyorum" falan, ya biraz temiz hava alin, doom moom neyse alt tarafi oyun. Oyunun konsepti karanlik, sci-fi gerilim. Oyle birseyki bi Event Horizon var mesela doomun konusuna ve atmosferine yaklasan, oyle dusunun. O filmi sevip baska fimleri sevmiyenler var, yada tam tersi.

Sahsen beni fenerle karanlik koridorda her koseye dikkatla bakmak heyecanlandiriyor, zombilerin bogurtuleri canima can katiyor. Bir sci-fi manyagi sayilabilirim, vede doom3 bence atmosferi benim icin cok iyi yakalamis. Sizin icin kendiniz karar verin ve diger insanlari kendi amaciniz dogrultusunda yonlendirmeyin lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

draven ben insanları yönlendirmeye çalışmıyorum, kendi rızalarıyla imana gelebilecekleri doğru yola gelmesi mümkün olmayanlardan ayırmak için araştırma yapıyorum. sonra ikinci kategoridekileri ziyaret edeceğim bfg ile.. 8-)

ekleme: pacman de varlığını pong'a borçlu.. ;)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 06 Ağustos 2004 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sam sana demedim sirf, herkese dedim. begenmiyorlarsa begenmesinler, sen onlari zorlama, onlarda kimseyi onyargili yapmasin oyun ucun.

sahsen ben cok begendim doom3u, tam hayalimdeki gibi olmus, o yuzden hosuma gitti, 94 de doom oynarkenki ayni heyecani bundada hissettim, istediim buydu.

diger oyunlara laf yok, hl2i hele dort gozle bekliyorum, ama doom ile kesinlikle karsilastirilmaz. biri ferrari, biri lamborghini, oyle iste.

ekleme: daha cocuk yeni dogdu, hele modlar ciksin beyniniz donecek, soyluyorum bakin beyniniz donecek, laf eden millet yine install edicek, demedi demeyin

[Bu mesaj Draven tarafından 06 Ağustos 2004 23:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten böyle çıktığının ilk günü sitelerin download bölümlerinde tonlarca modun hazırda beklediği başka bir oyun hatırlamıyorum.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

begenip begenilmesi açıkcası benimde pek umrumda degil yani herkesin zevki ayrı

benimde takıldıgım tek nokta fazlasıyla çelişkili yorumlar yapıp kıvırmaya çalışanlar

hani gerçi hatada bende yarın öbür gün bu kişi/kişiler doom 3ün en büyük savunucusu olarakta çıkabilirler karşıma

nasıl zamanında ekşi sözlüge söylemedigini bırakmayıp sonra üyelik alımları başladıgı anda sözlüge koştu/koştular aynı hesap

aman neyse unity kardeş askerlik hakkında bilgi vermiş onları okuyacaktım.[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Zegna, 08 Şubat 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
fasıldan geldım
kafamda darbuka sesi var hala
gecmıyo
Sosyal ağlarda paylaş

yahu kimsenin bone'u horgördüğü yok ama çok ciddiye alıyor bazı şeyleri, doom 3'ü kötüledi diye uzun süredir aynı çizgiyi sürdürmek zorunda hissetti kendini neden bilmiyorum. yoksa bakın, en son yazılarında "şu şu olmasa 10/10 verirdim" demiş ki o dedikleri 7/10'dan nasıl çıkaracak o seviyeye anlamadım. ha bir de esnedim, komedi bu oyun filan derken "10/10 verirdim" diyor sonradan. belli ki hoşuna gitmiş hayli ama kabullenmeyecek şimdi bu kadar göz önündeyken yazdıkları.. :)

geçsin birkaç ay, hl2 çıkacak olsun, "bakalım doom 3'e rakip olabilecek mi" diye makaleler yazmaya başlar, adım gibi biliyorum.. ;)

ha mesela boccob belli beğenmemiş, bir-iki arkadaş daha var böyle. yabancı reader reviews'da da görülüyor böyle insanlar. sadece böyle olsa kendimi yormam bu kadar..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 07 Ağustos 2004 00:37 tarihinde demiş ki:
Valla o dokundurduğun kişi sözlüğe o lafları sırf paticik hak ettiği yere gelsin diye etti. Tükürdüğünü yalamış olabilir, ancak sizin lehinize bir şey yapmaya çalışan birini nasıl bu kadar hor görebiliyorsunuz aklım almıyor...

bahsettigin kişinin bize karşı uslubunuda gördüm zamanında saol almıyım ben

ayrıca anlamadıgım bir şey var
sözlüge laf edince paticik bir yerlere mi geliyor ? tam tersine adamların (tabiki yönetim kadrosu degil, üyelerin bazıları) daha çok paticike laf etmesine neden oluyor[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Zegna, 08 Şubat 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
fasıldan geldım
kafamda darbuka sesi var hala
gecmıyo

[Bu mesaj Popeye tarafından 07 Ağustos 2004 00:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Draven, 06 Ağustos 2004 23:54 tarihinde demiş ki:
ekleme: daha cocuk yeni dogdu, hele modlar ciksin beyniniz donecek, soyluyorum bakin beyniniz donecek, laf eden millet yine install edicek, demedi demeyin

ben de onu diyorum.
modları bekliyorum,
şimdi bile bir iki tane ilginç mod çıktı..

umarım motoru süper kullanacak modlar çıkar..
HL2'den de umudum o, Doom 3'ten de..

Bak mesela HL'de Gunman Chronicles (mod değildi gerçi) ve Natural Selection var, ağzımı açık bırakmıştı..

Gunman Chronicles'ı yapanlar Doom 3 için GC2 çıkarsalar möttiş olacak aslında[signature][hline]iyi adam kötü adam çirkin adam
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi yeter yediniz birbirinizi ya

birileri beğendi, birileri beğenmedi işte. niye herkes kendi görüşünü başkasına benimsetmeye çalışıyor ki? madem herkes aynı şeyi düşünsün istiyorsunuz, neden yaşıyorsunuz? nedir? oeh be[signature][hline]Profocio Hosting
Bir pati futbol maçından sonra Babacum hakkında şöyle yorumlar olmuş:
fizban: bi insan bu kadar boş koşup, bu kadar anlamsız şeyler yapabilir
tora: abi iki rekat kosma mac bitecek ben orda ulan nie uzatıyosunuz die bagrıyorum adam hala sahanın içinde bos bos kosuyo
holyman: Kenderin arkı orta saha. Babacum tam saha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...