Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM 3 İyi olmuş / Kötü olmuş kavgası topici!

Eno

Öne çıkan mesajlar

bu grafikler pixel shader 3 açıkken çekilmiş di mi?
geforce 6800 ultra almak gerekli di mi? :(
sonra bi de işlemciyi ve ram'i de upgrade etmek gerekli :(

ilk ve ikinci resime ağzım açık bakıyorum şu an..
tekrar tekrar
aynı resimlere...
--------

bir su efekti bu kadar güzel olabilir ya..
denize girmek istedi canım..
---------

bir de 1. resim için bir soru sorcam..
o resimdeki gibi bir harita yaparsak,
tüm pencereleri açılınabilinir yapabiliyor muyuz?
hatta her evin içine koridor, oda felan koyabiliyor muyuz?
insanlar da, o daracık saha da bile, evlerde koşturup durabilir di mi?[signature][hline]Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 15 Ağustos 2004 16:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 15 Ağustos 2004 16:12 tarihinde demiş ki:
bir de 1. resim için bir soru sorcam..
o resimdeki gibi bir harita yaparsak,
tüm pencereleri açılınabilinir yapabiliyor muyuz?
hatta her evin içine koridor, oda felan koyabiliyor muyuz?
insanlar da, o daracık saha da bile, evlerde koşturup durabilir di mi?

haaaa işte o zaman
p4 10gh
2 gb ram
geforce 8800 falan lazım[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

saydam su efekti diyorsanız, onu yapmak çocuk oyuncağı.
morrowindde var mesela, fena değildi..
hatta yeni çıkan şu dandik Conan oyununda bile var, ama iğrenç...

ama burdaki su, daha gerçekçi.
yansımalar çok hoş,
sudaki dalgalanmalar çok hoş..

"ilk defa saydam su efekti koymuşlar" demiyorum elbette.
ama ağzımı açık bıraktırdı..
morrowind'deki su efektini epey ileriye taşımış..

ha, sırf karanlık, ve kalın texturelar derdinizse, gerçekçilik aramıyorsanız doom 3 yeter size..[signature][hline]Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 15 Ağustos 2004 19:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

doğrusu doom3'e hasta oldum ama hl'yi başka bi şekilde bekliyorum.

ayrıca HL'nin de her zaman icin ayrıydı benim icin oyundaki konunun işleyişi, hikayenin içinde oluşun falan özellikle de hl'nin videosunu izledikten sonra acayip gaza geldim.

üstüne birde şu resimleri koydunuz gerçekten çok pis gaza geldim :)
gerçi doomun grafiklerini tek geçerim ama bu da iyiymiş cnm :P[signature][hline]ben siyah bi buzum!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darksun, 15 Ağustos 2004 19:06 tarihinde demiş ki:
Ya biri bana şu loading screenden main menüye dönmeyi nası engelleyebileceğimi söylesede bende oynasam =(

directx 9.0c çek,
ekran kartının son driverlarını çek..
ses kartının son driverlarını çek..

bunlar büyük ihtimalle oyundaki tüm ses kartı/ekran kartı sorunlarını halleder...

bir de low detailse felan getir, bumpmappingi kapa felan..

büyük ihtimalle düzelecektir..[signature][hline]Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 15 Ağustos 2004 19:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartı eski acık benim heh
MSI geforce3 128mb ti200
ram 1024
cpu 2.4
kardeşimde gfx5900xt mi ne var
ondada çalışmazsa bişi var demek zaten[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 15 Ağustos 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
saydam su efekti diyorsanız...

hayır onu demiyorum
aynen senin tarif ettiğini diyorum...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 15 Ağustos 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
saydam su efekti diyorsanız, onu yapmak çocuk oyuncağı.
morrowindde var mesela, fena değildi....

bone bir cümlede morrowindi bitirdin yani
fena değildi...
morrowinddeki bir çok şeyi yapmak çocuk oyuncağı o zaman, hadi yapalım hatta...

hmm senin bu doom antifanatikliğin akut düzeye ulaşmış gördüğüm kadarıyla[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

bone bu kadar taraflı olunmaz kardeşim.

tek bir açıdan olan bir screenshot ile su efektinin mükemmel olduğunu anladın ya. vay be helal olsun.
hayır mükemmel olabilir de şu screenshottan direk "ohaaaa" denmez.
nitekim farcry'daki su efektinden daha üstün olacağını sanmıyorum[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

pazarı buna ayırdık bitirdik. pek de keyifli geçti. :-)

oyuna bitmez tükenmez bir enerjiyle sürekli çamur atanlar da aklıma cem yılmaz'ın yaptığı taklitleri getirdi:

"siz yapmişiniız ama ben beğenmedimm! nabeeer?" :-p[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 15 Ağustos 2004 20:09 tarihinde demiş ki:
bone bir cümlede morrowindi bitirdin yani
fena değildi...
morrowinddeki bir çok şeyi yapmak çocuk oyuncağı o zaman, hadi yapalım hatta...

morrowind'i nasıl bir cümlede bitirdim merak ediyorum.
fena değil dediğim kötü olmuş değil ki.
hatta bir su efektine fena değil demem o oyunun tümüne nasıl etki ediyor onu anlamadım..

morrowindin hastasıyım, çok beğenirim çok severim.
saydam su efekti çok güzel yapılmış oyunda şahane.
ama gördüğüm kadarıyla, half-life 2'deki su + dalga efekti çok çok daha güzel yapılmış. Morrowind'deki güzel deniz olayını daha da ileriye götürmüşler.
dalgalar ve sudaki kıvrımlar sanki gerçek deniz izliyormuş havası veriyor bana..

hayır asıl merak ettiğim herşeyi neden doom 3'e getiriyorsunuz, antifanatikliğe felan getiriyorsunuz?

said:
Sufi, 15 Ağustos 2004 20:20 tarihinde demiş ki:
bitmez tükenmez bir enerjiyle sürekli çamur atanlar

kafamın basmadığı başka birşey, bu aşırı yobazca düşünceler neden aklınızdan çıkmıyor hayret ediyorum.

doom 3'e fizik motoru koymuşlar ama yeterince efektif olmamış. Half-Life 2'de arabayı uçurumun kenarından kurtarıyor, radyatörü söküp düşmana fırlatabiliyor, kapıları kapatıyor önüne masa felan çekiyoruz. Oysa Doom 3'de fizik motoruyla sadece birkaç kutu ittirebiliyoruz.

Doom 3'de opengl'de ısrar edilmesinden dolayı Quake 3 havası hakim, bumpmapping sadece duvarların ve objelerin daha kalın gözükmesi için kullanılmış. Kalın duvarlar Quake 3'te de kullanılmıştı. Keşke Directx 9.0c ve Pixel Shading 3 de kullansalardı.

gibi şeyler diyoruz..
oyunun beğenmediğimiz kısımları eleştiriyoruz,
Sizse bunlara hala "çamur atmayın" diyip geçiştiriyorsunuz ne gariptir.

Gözümüzü kapatıp "eveet eveet mükemmeeel" mi dememiz gerekli illa tarafsız bakmak için?[signature][hline]Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 15 Ağustos 2004 20:43 tarihinde demiş ki:
hayır asıl merak ettiğim herşeyi neden doom 3'e getiriyorsunuz, antifanatikliğe felan getiriyorsunuz?

doom 3 topicinde oldugun icin olabilir mi acaba? yok canim... zannetmiorum... yoksa... alla alla...[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

bundan keyif aldım bonecrusher, half life 2 çıkınca kısmet olur oynarsam ondan da keyif alacağım.

bu arada laf sokuşturmuş olmak için yobaz gibi buradaki durumla alakasız ama kaba kaçan kelimeleri kullanmamayı bunca senelik forum kullanıcısı olarak öğrenmiş olman gerekirdi.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...