Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gazoz Fanta Kola vs. içecek türlerinin şeker üzerindeki etkileri

_noopy

Öne çıkan mesajlar

ben şeker hastasıyım. şeker yemekle şeker hastası olunabilir. hergün yarım kilo baklava yiyosan 20 sene sonra çok büyük ihtimalle tip 2 şeker hastası olursun.

zaten yaşlı şekeri (tip2) denilen olayın temelinde aşırı karbonhidrat tüketimi yatıyor. Glikoz ve un tüketimi son 100 yılda %2000 falan arttığı için, 2050de dünya nüfusunun 1/3 ünün şeker hastası olacağı öngörülüyor.

ama dersen ki tip1 şeker hastası olunur mu kola içerek, hayır olunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

esh de demiş gerçi, tip 2 yaşlılık diyabeti genelde 45'den sonra sadece cok şeker yemekle değil, sağlıksız beslenmeyle herkesin yakalanabilcegi bi durum.

lakin bi de benim gibi şanssızz tip 1'ler var ki, net olarak neden kaynaklandğı da bilinmiyor ama genetik yatkınlık yada kücükken geçirilen hastalıklar yoğun stress bıdı bıdı falan etkilediği söyleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

abi sigara, asitli icecekler girtlak mevkiinde yumusamaya neden oluyor.

hatta horlama uyku apnesi falan gibi sacma sapan etkileri var.

ben sigarayi biraktim karim rahat etti :D

Benimde bırakmam lazım baya horlamaya neden oluyor. Aldığım fazla kiloların da birazcık etkisi var elbette hormala kısmında. Birazda fazla alkolde etkiliolabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

di said:

Asiri asitli icecek tuketimi sonucunda kucuk dilim bogazima degecek kadar uzadi ve yarisini kestiler.

nasıl bir şey bu ya asitten dolayı deforme mi olmuş?

Solunum yollarimla ilgili sorunlarin baslangicina denk geliyor sanirim olay fakat o deformasyonun en buyuk kaynagi asitli icecekler saniyorum ki.

1,5 gunde 10 litre kadar tukettim ve hemen sonrasinda bu oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

kola fabrikasindakiler beleste olsa icmiyolar lan,
bi adamla konustum coca colada calisiyor,
beni isten atsalar yinede icmem ordakilerin hicbirinede iciremezsiniz diyodu.

Şu en büyük palavra, benim Amcam PEPSI merterde depolar bilmemne müdürüydü 1993'e kadar falan, çok da giderdik hani babamla; bantta çalışanların falan hepsi daha kapağı kapanmadan birer ikişer hüpletiyordu, ikram ediyordu. Evlerine de koli koli götürüyorlardı yeri gelince hademesinden yöneticisine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...