Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere Planları ve Eğitim Kredisi

Mortis

Öne çıkan mesajlar

valla ilk adımları attım ben

ieltse giriorum bu ayın sonu sonra edconla görüşcem tahminen dayım orda olduğu için cambridgedeki Anglia Ruskin' e başvuracam orta bi universite, bari kalma yaşama masraflarımdan kısiyiim, cambridge e girme şansım yok haliyle. 2.66 ortalama ilen .

ama kararlıyım ingiltereye gitme konusunda bakalım umarım olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ieltse giriorum bu ayın sonu sonra edconla görüşcem tahminen dayım orda olduğu için cambridgedeki Anglia Ruskin' e başvuracam orta bi universite, bari kalma yaşama masraflarımdan kısiyiim, cambridge e girme şansım yok haliyle. 2.66 ortalama ilen .

Bu arada eğer bölümün genel olarak ortalaması düşükse okuldan not dağılımına dair belge alarak avantaj elde edebilirsin.

Bizim bölümde öyle mesela, bölüm ortalaması benim senemde 2.20 falandı sanırım. Not ortalamasının sorun yarattığı durumlarda yazı yazıyorlardı okullara, biz not vermiyoruz öğrencinin bir suçu yok diye.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Londra'da yasiyorum evet. Gel beklerim.

Edinburgh Universitesi iyidir. Soguk olur oralar ve cok yagislidir ama guzel sehirdir git havasini solu ama iskoc aksani yapma kemal sunal filmlerindeki koylu kizlari gibi konusursun sonra.

soğukla yağış sorun değil bana iskoç aksanı da yapmam bu saatten sonra "yazıldığı gibi okunur" türk aksanımı anladıkları sürece sorun yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Ardeth atla gel o zaman bir dakika bile dusunme.

Ingiltere'ye gelirken olabildigince esnek olun. Onu begenmem bunu begenmem modunda degil de ortam nasilsa o sekilde adapte olurum modunda gelin. Boylece hayatinizdan memnun bir o kadar da ayricalikli hissedersiniz ;)

Okumak disinda calismak icin(ankara anlasmasi) gelmeyi dusunenlere de kesin tavsiyem Turkiye'de kendi sektorunuzde 1-2 yil calisip iyi bir tecrube kazanin. Bu surecte master yaparsaniz avantajiniza olur.

@snarveien;
Calis bakalim seni de uniyi bitirdikten sonra aliriz Ingiltere'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Mortis said:

Bu arada eğer bölümün genel olarak ortalaması düşükse okuldan not dağılımına dair belge alarak avantaj elde edebilirsin.

Bizim bölümde öyle mesela, bölüm ortalaması benim senemde 2.20 falandı sanırım. Not ortalamasının sorun yarattığı durumlarda yazı yazıyorlardı okullara, biz not vermiyoruz öğrencinin bir suçu yok diye.

ya boğaziçi sosyoloji mezunuyum

orda ortalaması yüksek baya insan vardı :) o yüzden her türlü orta bir ortalama benimkisi, mühendislik okusaydım evet belki dediin gibi olabilirdi ama değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Zamlar genel olarak inglaz ve eu lari etkileyecekmis. Sinirotesi gelen ogrencilere giren zaten cok oldugu icin bunu o kadar da artirmayacaklarmis. Deyvid oyle dedi. Inglazcasi icin:

Meanwhile one student won an unexpected concession from the coalition. In answer to a question from a Chinese student during his trip to China, David Cameron said: "Raising tuition fees will do two things. It will make sure our universities are well funded and we won't go on increasing so fast the fees for overseas students … We have done the difficult thing. We have put up contributions for British students. Yes, foreign students will still pay a significant amount of money, but we should now be able to keep that growth under control."
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
meraba arkadaşlar,
haziranda bitiyor okulum ve ben de mortis gibi ingilterede mastır yapmak istiyorum ve yine mortis gibi banka kredisiyle yapabilirim ancak.
bikaç gündür araştırıyorum hangi bankalar bu tür krediler veriyo, ödeme şekilleri nasıl oluyo falan diye fakat detaylı bilgiye rastlayamadım internet sitelerinde, detaydan kastım da mesela 10,000 pound kredi aldım ama geri ödemesi ne zaman? öğrenciyken, dahası ingiltere gibi herkesin pahalılığından dem vurduğu bi ülkede öğrenciyken, krediyi geri ödemeye başlamam mümkün olmaz diye düşünüyorum, bu sebepten krediyi ne zaman ödemeye başlicaım çok önemli bi mevzu.
bi de forumda bikaç arkadaş sanırım ingilterede yaşıyolar, öğrenciler mi, öyleyseler mastır mı yapıyolar bilmiyorum açıkçası, öyleyseler tavsiyelerini, terübelerini duymak isterim açıkçası.
takibe aldım bu başlığı, mortis arkadaşın durumunda falan bi gelişme olursa ya da bu krediler hakkında falan detayları bilen birileri olursa ve paylaşırlarsa çok memnun olucam valla.
sevgiler, saygılar..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Chevening temel bilimleri ve mühendislikleri direk pas geçmiş bu yıl.

Şansımı yani... Başka bişey diyemiyorum.

aşağıdakilerden birini okuyacak varsa deadline 28 Şubat haberiniz olsun:
European Studies
Political Science and International Relations
Human Rights and International Law
Migration
Economics
Journalism and Media Studies
Energy Studies
Environmental Studies
Defense studies
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...