Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere Planları ve Eğitim Kredisi

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Bella said:

yalnız 2 çeşit vize var.

öğrenci vizesi yani 10 saat çalışma izni olanda 28 gün süreyle hesabında (annenin babanın da olabilir) (burda birşey daha vardı)+ay x 800 (londra için)/600pound para bulunması gerekiyor.
bi de intermediate olman lazım en az.

diğer vizede max 6 ay alabiliyorsun.
uzatamazsın.çalışma izni yok.turist vizesi bu. evrakları çok ama para gösterme zorunluluğu yok.

hangisi uyuyorsa onu seçersin gidersen, isminin turist olduğuna bakma.

master yapacak olan adama 6 aylık vize ne alaka? tier 4 verecekler sie sie, okuldan kabul aldıgını varsayıyorum.

bu arada benim kardesim de iktisat mezunu, onumuzdeki ay londra'ya gidecek ielts icin. 2.93 ortalaması var, bu ortalama ile ingiltere'deki okullardan birinde burs alabilme olanagı nedir? 3 icin kasmıstı baya ama yetemedi. yine de kotu ortalama sayılmaz, sansını denesin di mi british council ile?
iktisat mezunu biri icin en iyi master mekanı ingiltere, digeri de abd ama orası cok daha zor ingiltere'ye gore her acıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
şunu uplıyorum bişey sormak için

Almanya'dan da bir teklif geldi gel bizde kal vs modunda da :)

almanya aklımda değildi bir bakiim dedim

herkes işte uniler harçlı , öle para vermiosun 10000lerce falan dio fakat öle bir universite bulamadım internette baktım bir sürü universitenin feelerine.

Nedir? kalktı mı Almanya'da devlet unilerine sadece harç vermece bilen varsa ve bilgilendirirse beni sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

para gösteremezse napıcak? 6 aylık vize alıcak. 6 ay bitince dönecek tekrar vize alıcak.

eğitim için giderken benim bildiğim 2 çeşit vize var.

O katılacağın eğitim programına göre değişiyor. 6 aydan kısa süreli (mesela İngilizce kursu) gibi bir şeye gideceksen Tier 4 Points Based System'dan vize almak durumunda değilsin. Ancak 6 aydan uzun süre orda olacaksan Tier 4 vizesi almak durumundasın. Her ikisinde de kalacağın süre için geçinme parası + okul parasını daha yatırmadıysan banka hesabında göstermeni istiyor.

Ek olarak buraya yazayım da başvurmak isteyenlere yardımcı olur belki. Ben 3 gün üst üste başvuru yapamadan World Bridge'e gitmek zorunda kaldım bu ayrıntı yüzünden. Atıyorum banka hesabınızda 20k pound göstermek zorundasınız. Bunu göstermenin yanında 28 günlük para hareketiyle ilgili ayrı bir belge çıkarak 28 gündür hesabınızdaki paranın 20k nın altına düşmediğini de göstermek zorundasınız. Yoksa CAS ile alınan Tier 4 öğrenci vizesine direk red veriyorlar.

Pek ps olmadı ama, ps: Gökhan ne yapacaksın Amerika'da allasen. Güzelim Avrupa varken işin olmasın plz.

British Council'dan bir haber çıkmadı mı? Bir de Tübitak yeni burslar murslar vermeye başlamış galiba, bir onlara da bak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Heh ben vaktinde Kanada sonra ABD derken İngiltere'ye gelmiştim. Şimdi Dil Okulunda çalışıyorum. Senin gibi böyle bin tane öğrencinin vizesiydi cartı curtu elimizden geçiyor:)

Şimdi çalışma hakkı Universite ve Uni hazırlık kursları dışında 10 saate düşürüldü. Uniye gidersen 20 saat çalışma hakkın oluyor haftada. Uni tatilde iken de holiday letter alıyorsun ve full time çalışma hakkı kazanıyorsun tatil boyunca.

Uniye gelirken uninin kabul şartlarına uygun IELTS skoru dışında TIER4 vizesi için bütün testlerden min 5.5 alman lazım. Hepsi 6 bir tanesi 5 olursa kabul olmuyor.

Banka hesabında min 9 ay karşılığı olarak 7200 pound para göstermen ve bu paranın hesabında 28+ gün boyunca kalması ve bakiyenin 7200 pound altına asla düşmemiş olması gerek.

Londra ile ilgili ekstra bilgi almak istersen senin gibi soru soran bin tane arkadaşım oldugu ve her defasında aynı seyleri anlatmaktan bıktıgım için vaktinde bir domain alıp site yapmaya baslamıstım sende okuyabilirsin. Daha bugün ekşiden birisi email attı siteyi okumus da vize almakla ilgili soru soruyordu. =)
http://www.golondra.com

Ortalama giderlerini de hesapladım sitede görebilirsin.
http://www.golondra.com/yasam/calismak-is-hayati-kariyer/

Kısıtlı bir bütçe var ise aylık kira dahil £600-700 arası yeterli olur. Ben öğrenci iken 2 ay üst üste aylık £500 ile geçinmiştim.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_and_higher_education_colleges_in_London

Londra da bir harbi uniler var bir de sonradan unileşen çakma uniler var.

Imperial College
Kings College
Univ College London

bu üçlüden birisine girebiliyorsan kaçırma.
Westminster Univ
Univ of East London
vb unilerde eskiden bir kaç college ın toplaşarak uni haline gelmesi ile oluşmuşlar. kurulus tarihlerine göre değerlendirebilirsin genelde doğrudur.

150-200 yıllık yerler sağlam uniler, 15-20 yıllık yerler ise adaya gelen ogrenci sayısını gorup ne sekilde para basarız hadi uni olalım sırtımız yere gelmez mantıgı ile unileşen kurumlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

işten dönünce okicam yazılanları detaylı bi şekilde

dyna gözüme çarptı biliorum o saydıın universiteler çok iyi fakat boğaziçi sosyoloji 2,66 ortalama ile gitmeyi planlıyorum

hemo saydıın uniler standarttan çok daha fazla yıllık ücret istiolar atiorum 9500 yerine 14000 pound istiolar hem de beni almaları çok zor bu ortalama ile .

o yüzden onlar yalan olur benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

londra'da ingiltere'de master yapacaklar ile ilgili de bisiler paylassanıza.
kardesim kadir has uni iktisat bolumunden 2.93 ile mezun oldu. son donem ortalaması 3.50'nin üzerinde. bitirme tezi en iyi secildi, erasmus ile litvanya'da ogrenim gordu falan fismekan.

bu nitelikler ile ingiltere'de finans bolumlerinden herhangi birinde master yapmaya kalksa burs alabilir mi? % kac burs alabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

danışmanlık şirketlerine sorabilirsin.
mail atarak.

ama burs zor bildiğim kadarıyla sporda büyük başarılar vs ve yüksek ortalama falan istiyolar ama yıne de danışmanlık firmalarına bir sor mail atarak ilgileniyorlar hemen.

edcon, global vizyon, atlas.
ben bunlara birsürü şey sordum hemen detaylı şekilde yanıt geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

londra'da ingiltere'de master yapacaklar ile ilgili de bisiler paylassanıza.
kardesim kadir has uni iktisat bolumunden 2.93 ile mezun oldu. son donem ortalaması 3.50'nin üzerinde. bitirme tezi en iyi secildi, erasmus ile litvanya'da ogrenim gordu falan fismekan.

bu nitelikler ile ingiltere'de finans bolumlerinden herhangi birinde master yapmaya kalksa burs alabilir mi? % kac burs alabilir?

Bunlarda kesin kriterler yok genelde, bizim marmara ekonometriden london economics.e iyi burslarla giden adamlar var 3 ortalamayla falan ama okuldan sıralama + referans falan alıyorlar mesela. Ayrıca niyet mektubu, alınan dersler, gre/gmat, toefl falan da önemli kriterler.

Danışmanlık şirketleri öğrenciden para almıyorlar, geçen sene NTV'de denk gelmiştim, istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz Bella'nın söylediği gibi. Ama sadece onlarla da sınırlı kalmayın; direk okullarla yazışın, skype'tan arayın vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
kaç senede derken -bi fikrim yok bu arada ama-
bitirince hemen girceğin bir işin gücün yoksa 4,5-5 senede 3.25 üstü ile bitirmek çok daha cazip geliyor kulağa
ha ama zaten 5.senense onu bilemem

bu arada böyle avrupada y.lisans peşine düşüp de sonuç alanlar yazsalar buralara ne güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

viyanaya ekonomi bölümünde yüksek lisansa gitmeyin.. ha lisansına giderseniz sorun yok sanırsam ama dünyanın neresinde eğitim görürseniz görün yükseği viyanada denemeyin.. adamlar dünyadan ayrı bambaşka bir ekol üzeridnen eğitim veriyorlar ve milletine ulusuna bakmadan gidenlerin %70 i fln dönüyor.. adamlar resmen işi turizme çevirmişler..

lisansda giderseniz alt yapısını verdiklerinden yükseğe devam etmede sıkıntınız olmuyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...