Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Torchlight 2

Milamber

Öne çıkan mesajlar

Dün aldım bende bunu ama crash sorunu var...

Forumlarda zibille insan var OC ekran kartlarının çoğunda crash sorunu varmış çözümde yazılmamış hep geçiştirmiş teknik ekip.

Başına gelen, çözen varmıdır? HD 6850 var bende oyunda biraz ilerleyince makina çöküyor, reset atmam gerekiyor :(

Not : OC yi kaldırıp denedim yine olmuyor sadece bu oyunda oluyor diğer oyunların hiçbirinde böyle bir sorun yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

6950 var bende, hiç çökmedi henüz. başka bir sorun var herhalde.

yalnız "rapid fire öyle değil, böyle yapılır" çekmişler resmen blizz'e. burada rapid fire mana cost sabit mana/sec değerinde. diyaploüç'teyse silah hızı üzerinden hesaplandığı için xbow dışında hiçbirşeyle kullanılamıyor, class-specific silahlar çöp.

resmen sektörün en büyük şirketine tasarım dersi vermiş indie şirket.
Sosyal ağlarda paylaş

yok direk crash oluyor zaten forumlarındada var yarım ağızla OC li ekran kartlarında oluyor ama herkeste yok felan yazmışlarda çözüm yok çok ilginç :( işlemcide auto OC benim onuda kapattım acaba ondanmı diye yok oda değil...

Edit:
Steam dan kurulan direk 64 bit dimi? değilse 64 bitini nerden kurabilirim.

Edit2: 32 Bitmiş 64 bitinide bulamadım :( sorunu yaşayan camiadan küçük bir kesit

http://steamcommunity.com/app/200710/discussions/0/864947008431097881/
Sosyal ağlarda paylaş

oktayca said:

yok direk crash oluyor zaten forumlarındada var yarım ağızla OC li ekran kartlarında oluyor ama herkeste yok felan yazmışlarda çözüm yok çok ilginç :( işlemcide auto OC benim onuda kapattım acaba ondanmı diye yok oda değil...

Edit:
Steam dan kurulan direk 64 bit dimi? değilse 64 bitini nerden kurabilirim.

Edit2: 32 Bitmiş 64 bitinide bulamadım :( sorunu yaşayan camiadan küçük bir kesit

http://steamcommunity.com/app/200710/discussions/0/864947008431097881/

Fabrika cikisli ya da kendince z yaptiginiz oc li ekran kartlarinin coktugu oyunlarda ozellikle 5xx nvidialarda dx11 oyunlarinda voltaji yavas yavas 1050 ve cokme durumuna gore uzerine cikarip bakin duruma. Fanlara afterburner gibi bir programla abanin ama.

Karta bye bye deme olasiligi var.

Ben 580 gtx icin 1065 v ye kadar ciktim. Bazi oyunlar 1035 bazilari 1050 bazolari 1065 te stabil oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Fabrika cikisli ya da kendince z yaptiginiz oc li ekran kartlarinin coktugu oyunlarda ozellikle 5xx nvidialarda dx11 oyunlarinda voltaji yavas yavas 1050 ve cokme durumuna gore uzerine cikarip bakin duruma. Fanlara afterburner gibi bir programla abanin ama.

Karta bye bye deme olasiligi var.

Ben 580 gtx icin 1065 v ye kadar ciktim. Bazi oyunlar 1035 bazilari 1050 bazolari 1065 te stabil oluyordu.

Ama OC yi tümden kaldırdım minimuma çektim yine olmuyor max 5 dk sonra crush ve siyah ekran işlemci fanı bağırıyor bir anormallik olduğu aşikar.

Tombrider da vardı aynısı adamlar patch çıkardı düzeldi bunlar ilgilenmiyor forumlardan anladığım o :(

DX versiyonunu değiştirsem olurmu acep? mesela 9 yapsam 9 en stabiliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım halletim aynı sorunu yaşayanlar için yazayım, bilgisayarı aldığım dandik yer zamanında 600 W ısmarladığım PSU yu 450 göndermişti bende üşendiğimden ve çalıştığını gördüğümden değiştirmedim para iadesi aldım, her ne hikmetse bu oyunda PSU yetmeme durumu oluşuyor Event loglarından Grafik kartla ilgili hataları handle ettiğimde anladım...

Grafik kartın değerlerini windowed başlatıp izledim
%55 yükden sonra bi anda %100 e vuruyor burda PSU yetmediğinden (doğal olarak en az 500 W lazım HD 6850 ye) PSnin Crash olduğunu gördüm burdaki anlamsızlık %55 den nasıl %100 e geldiği ...

Neyse kartın değerlerini minimum a aldım çekeceği enerjide minimum olduğundan sorun olmadı bi yarım saat sorunsuz oynadım sanırım çözüldü...(benim GPU 850 di 600 e çektim)

Bu arada Grafik kartının Fanının %100 de çalıştırdım PSU bunu kaldırıyor kaldırmadığı grafik kartının %100 kullanımı .

Bilgisayarcıya tekrar temizcene sövdüm onuda ekleyeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

o psu yu yakin zamanda degistirmeni oneririm. bilindik iyi markalardan degilse zaten uzerinde yazan cikisi vermiyordur. yazsaydi bile zamanla kullandikca zaten o cikis dusecek. dolayisi ile ucu ucuna yettiriyorsan zamanla yetmeyecek.

Off parasında değilim değişirimde abi o sök tak ana kart kablolar öleyim daha iyi :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...