Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

İşte devlet düzeni inancına göre belirlenicek kişilerin.

ben ne olacağını söyliyeyim referandumda. dinsizin hakkından imansız gelir diyip evet oyu atan akp karşıtı bir kesim olucak. zaten klasik şuursuzca akp'ye ve chp'ye oy atanlar olucak.
Anayasadan ve darbeden zarar görenler akp olmasına karşın değişmesi için oy atıcaklar çünkü bu kadar kolay anayasa değişikliği olmayacağına inanacaklar.
Yani ortada kalanların çoğunluğu da evet atacağı için belli sonuçlar. Hayırlı olsun milletimiz için.
Sosyal ağlarda paylaş

bu başlığı aman kilittirmeyelim benim de sormak isteyeceğim şeyler var
tamamını bir ara müsayit olduğumda okuyup birşeyler çıkarmaya çalışıcam, ne kadar anlarsam ya da.
sandıktan evet çıkarsa mhp çok fena bazı konularda çuvallayacaklar gibi görünüyor, çevremdeki muhabbetler artık bize türk milleti değil türkiye vatandaşı diyecekler turan vb. şeyler bitecek diye şeyler dönüyor.

doğruysa oh olsun.

hakkında pek bir şey bilmesem de yine de akp nin hazırladığı bir taslağa evet diyesim de gelmiyor.

evet diyecek olan arkadaşlar üslublu ve ayrıntılı bir şekilde anlatırlarsa sevinirim, hayır diyenlerden ziyade çıkarsa neden evet çıkar onu merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada siyasi parti kapatmayı zorlaştıran madde iptal edildi, meclis'te yapılan oylamayla.. bence çok kötü oldu, keşke o madde kalsaydı. bilginiz olsun, o pdf'de güncellenmemiş ama aslında öyle bir değişiklik yok teklifin son halinde.

şu "askerin falan devlet düzeninden uzaklaştırılması" diye değiştirme de "fixed" değil bence. zira ben bir uzaklaştırma görmedim(?)

daha çok yerini düzenleme gördüm ki ben bu düzenlemeyi olumlu buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle hayır.
ben "parti anayasası"nı hiçbir şekilde desteklemiyorum.
oturun okuyun lütfen, referandumdan çıkacak karar çok önemli.

Tenekeadam said:

memura toplu sözleşme ama grev hakkı yok, lafta sözleşme. bunu destekleyen sendikaları anlayamıyorum zaten.

zaten temel sorunların hiçbirine bir çözüm ürettiği yok.nerde işçi hakları, sendikasız çalışanların hakları, sendikaların hakları.
bu anayasa 82den bile gerici.
biraz bakarsanız doğal hakların çoğuna yasak koymayı planlıyor.kadrolaşma desen bini bin para.
en önemlisi anayasa mahkemesi üyelerinin tamamını sadece 2 kişi seçecek. tahmin ediyosunuzdur kim olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

bu arada siyasi parti kapatmayı zorlaştıran madde iptal edildi, meclis'te yapılan oylamayla.. bence çok kötü oldu, keşke o madde kalsaydı. bilginiz olsun, o pdf'de güncellenmemiş ama aslında öyle bir değişiklik yok teklifin son halinde.

şu "askerin falan devlet düzeninden uzaklaştırılması" diye değiştirme de "fixed" değil bence. zira ben bir uzaklaştırma görmedim(?)

daha çok yerini düzenleme gördüm ki ben bu düzenlemeyi olumlu buluyorum.

bunu unutmuşum evet.
O da barış ve demokrasi partililerin iş güzarlığı. kendilerinin yüzdeyüz savundukları bir olayı sırf akp düzenliyor diye çekimser mi kalmışlardı oy kullanmamışlar mıydı ikisinden biri. Komik yani yıllardır bunu savunuyorlardı ve bunun için mücadele veriyorlardı, ben anlıyamadım amaçlarını şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

valla gelişmiş ülkelerin hiçbirinde orduyu emniyet sübabı olarak görmüyoruz öncelikle.

ama şunu söyleyeyim; bu teklifte ordu nereden çekiliyor? çekilmiyor da azaltılıyor gücü; yargının tepesinde. yargının tepesinde ordunun ne işi var ki demokratik bir ülkede?

onun dışında olağanüstü hallerde orduya verilen sonsuz yetki elinden alınıyor.. savaş halleri dışında sivilleri yargılaması yasaklanıyor.

bir de yaş kararıyla ordudan atılmalarda sivil yargının yolu açılıyor.

teklifler bu yönde tam olarak. siz değerlendirin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

emniyet sübabı ordu değil halk olmalı işte biraz yunanistana bakın, akp bu taslağı hazırlamadan bikaç ay önce değiştirmek istediikleri bikaç şeyi değiştiremediği için hemen bu değişiklikleri hazırladı, arayada bikaç şeker işte "demokrat" ve "liberal" ler için

Halkı zaten yıllardır bilerek cahil bırakırlarken ülkenin geleceğinin emniyet sübabı bu cahil ve gerici halk olacaksa işimiz var yalnız...
Sosyal ağlarda paylaş

memur olayında eleştirilen yan, yetersiz bir iyileştirme olduğu. yoksa yapılan öyle ya da böyle bir iyileştirme. ama grev hakkından falan bahsetmiyor. bence de doğru bir eleştiri ama yine de teklifin şimdikinden olumlu olduğu bir gerçek.

bu arada gerçekten çok yanlış bilgiler veriliyor. yani bildiğin doğruyu yansıtmıyor. kişisel tartışmaya dönsün de istemem konunun, o yanlışları belirterek. ama lütfen madem fikir belirteceksiniz, biraz dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

memur toplu sözleşme olayı nedir bilmiyorum hiç bişiy ben de...
Ama anladığım kadarıyla şu an olmayan bişiy ve grevsiz olarak geldiğinde şu ankinden daha kötü bişiy mi? Nedir ki bu.

şöyle,
isim değiştirerek toplu sözleşme yaptılar.
tamam tis sırasına memurlar uzlaşırsa yönetimle herşey güzel,sorun yok.fakat uzlaşamazsa akp diyor ki;memurlar hakem kuruluna başvurabilirler. ama bu hakem kurulu, idarenin kurduğu bir hakem kurulu.e yani? ne anladım ben bu işten.

peki bu memurlar hakem kurulunun kararını yanlış buldular yargıya gidebiliyorlar mı? gidemiyorlar. neden? çünkü kurulun kararı kesin.

ve en önemlisi grev hakkı kesinlikle yer almıyor.bitti mi?
bitmedi.vur memura bir darbe daha.
eskiden memur hakları yasalarla güvence altına alınırken şimdi nasıl? toplu sözleşme ile düzenleniyor.

hahah şaka gibi değil mi?
resmen dalge geçiyorlar milletle.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

memur toplu sözleşme olayı nedir bilmiyorum hiç bişiy ben de...
Ama anladığım kadarıyla şu an olmayan bişiy ve grevsiz olarak geldiğinde şu ankinden daha kötü bişiy mi?

Kötü olup olmadını bilemem fakat şu an olan bir şey sanırım çünkü 2 hafta önce Türk Hava Yolları toplu sözleşme yaptı hava-iş sendikasıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

herzamanki gibi orneklerle ozetliycem

siz sevgili patilere 5 madde sunuyorum

1-)herkez esit olucak, kimse baskasindan ustun olmicak
2-)dil din irk cinsiyet gozetmeden herkezoy verebilicek
3-)devlet baskanimiz tek basina kanun hukmunde kararname cikartabilicek
4-)herkes yarginin onunde esit olucak, adil yargilanicak
5-)askerin siyasete karismasi engellenicek

simdi bakin sahane bir anayasa paketi size, cahil cogunluk tuzak maddeyi goremediginden ve zararlarini anlamadigindan turuva ati gibi gecer

tuzak maddeyi gorupte itiraz edenede fasist, darbeci, darwinci, adolf, ircci, sovenist, demokrasi dusmani diyebilirsiniz cunki diger maddelerede hayir diyor, oysa tuzak madde diktaya gidiyor ancak bilincsiz kitlelere bunu anlatman im-kan-siz, demorkasi dusmani sifatini yiyip oturuyorsun asaga, oysa o tuzak madde cekilse herkez evet diycek ama adamin amaci cicek sepetinin icine kirim kongo gizleyip evine sokmak zaten, kirim kongoyu gorur reddedersen icek dusmani ve nezaketsiz oluyorsun

IRL trolluk boyle birsey iste

http://www.haber2000.com/images/orjinal/melih_gokcek77%281%29.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

12 eylül'le hesaplaşma adı altında çıkarttılar, bir kesim o yüzden evet oyu veriyorlar.
ancak 12 eylül'le hesaplaşılacağını düşünmüyorum, kenan evren, yök mesela duruyor halen.
daha ziyade 28 şubat'ın acısını çıkartmak istiyorlar gibi geliyor.

umarım yanlış düşünüyorumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...