Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Giovanni said:

Yüksek yargıyı bu değişiklikle nasıl ele geçiriyorlar hala anlamadım ama bu kadar becerikli süpergüçlerse, muhalifleri de bu kadar ilgisizse bırakın yapsınlar yani.

süper yorum.

adamlar X yapıyor, "X ile Z'yi kimse beceremez, olmaz öyle şey" diye yorumlanıyor, sonra Z durumuyla karşılaşıyoruz, "ama Z oldu" denince bunun suçu başkasına atılıyor, "erkenekon var o yüzden Z oldu, X ile hiç bir alakası yok" diye savunuluyor.

"bu kadar beceriklilerse bırakın yapsınlar yani" = "benim için durum çok daha güzel olur, ben destekliyorum yani"
Sosyal ağlarda paylaş

Çok abartılıyor, müthiş komplo teorileri dönüyor. Bu CHP'nin yıllardır yaptığı propagandaya benziyor. Zaten hayırcılarda bundan etkilenmiş biraz. Abartarak korkutma ile caydırma. Gidip evet atacam, fetocular gibi komplolar gerçekleşirse oy atan elimi kesicem sorumluluk benim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Nefr said:

diyebilirsiniz tabii, ama oyle derseniz insanlarin gelip takim tutar gibi kendi okuduklari gazeteyi savunmalarina, bunu muteakip muhtelif banlere ve konunun kilitlenmesine yol acmaniz olasi. o bakimdan demeyin, konuya sadik kalin lutfen

o kadar wot yazdim bosa gitmesin vicdansizlar

ben yazdım bosa gıttı hemde 5-6 saat falan harcadım :(

ahahaha lan bisiler yazim diyodum Nefr in son cümlesini görünce yazıcagımı unuttum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rejim elden gidiyor
Laiklik elden gidiyordu.
Şimdi sırada yargı elden gidiyor var.

Tehlikenin farkında mısınız !111

Peki diğer ülkelerde neden yüksek yargının bazı üyeleri cumhur başkanı/meclis tarafından seçiliyor ? Türkiyenin özel durumu buna engeldirden başka bir cevabı olan çok rica ediyorum aydınlatsın bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Danıştayın itiraz ettiği yerlerde ilahiyattan yüksek yargıya atama yapılabilmesi falan bile vardı. Sonra ekstrem maddelere el konuncada haftalarca ağladılar "yargı herbişiyimize karışıyo yaaa T_T" diye. Bu kafada adamların böyle hastalıklı maddelerine onay vericek yapıda bir yargı oluşturulması ülkecek ağlanacak bir olay aslında. Ama bu konuda bile "yargı çok yargılıyo birazda meclis yargının üzerinde olsun" diyenler olduğuna göre ülkenin işi zor. Bir iki sene imkan toplar çıkar giderim mümkün olursa. Sonra isteyen hak ettiği gibi yönetilir tabi, bana ne?
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

koç lisesi mezunuyum, mef'e gittim. var mı başka klişe soru, şöyle fetocu yaftası yapıştırmak için falan?

pakete bakıldığında türkiye demokrasisi adına tek bir geri adım yok, zayıf da olsa bir ileri adım var. bu paketi chp de getirse (nerde o günler) mhp de getirse yine evet derdim. ama burda öyle insanlar var ki akp kendi kendini lağveden yasa çıkarsa ona bile hayır derler, sırf akp yaptı diye.

abi nasıl yok geriye adım?
dikkatli oku bak maddeleri,
geri sayfalarda bi wotum var onu oku istersen ama basitçe diyor ki,
http://forum.paticik.com/read.php?13,5013837,page=9

nolmuş sendikalara toplu iş sözleşmesine bak bakalım
sonra kadın erkek eşitliğine dair o eklenen mütiş maddeye bak

Kadınlar ve erkekler esit haklara sahiptir. Devlet, bu esitligin
yasama geçmesini saglamakla yükümlüdür. Bu maksatla
alınacak tedbirler esitlik ilkesine aykırı olarak
yorumlanamaz.

bakarmısın şu maddeye? ilk okuduğunda " aa ne güzel bak maddeyi sağlamlaştırmışlar " gibi geliyor dimi?
değil ama işte,
kadın erkek eşitliğini sağlama adı altında istedikleri şeyi getirip, bu kadın erkek eşitliğine aykırı yorumlanamazı dayatıcaklar.
Bütün maddeler böyle pislik, ilk okuduğunda güzel, azcık düşününce
şu anayasa tc tarihinin ( içine sevr falan da dahildir ) en rezil en sinsi "antlaşmasıdır"
Sosyal ağlarda paylaş

suark, tamamen iktidardaki partiye dair önyargılarınla ekstrem örnekler veriyosun. "ya hilafeti geri getirirlerse" gibi bi paranoya bu.

halbuki bahsettiğin o maddelere hayır diyen bir siyasi parti dahi yok ülkede, yargıya dair maddeler çıkarılsa chp de mhp de onaylayacaktı bu paketi.

anayasa mahkemesinin yapısı değişmeden yeni anayasa yapılamaz. ben yeni anayasa için bir adım olarak görüyorum bu paketi o yüzden destekliyorum. yoksa sihirli formül, 13 eylülde über demokratik olucaz demek değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

anayasandan fazla şeyler bekleniyor zaten bu ülkede. dünyanın son 300 senesinin altına imza atan ülkelere bak, anayasa dediğin 1 sayfa bir yazı.

anayasa mahkemesi nasıl seçilir, hsyk nasıl oluşturulmalıdır vs çüke sürülmeyecek konuların anayasada yeri nedir?

referanduma giden şu değişiklerle ilgili benim açımdan yaoılabilecek tek eleştiri; mevcut saçmalıklar üstünde değişikliğr gidilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Rejim elden gidiyor
Laiklik elden gidiyordu.

Peki diğer ülkelerde neden yüksek yargının bazı üyeleri cumhur başkanı/meclis tarafından seçiliyor ? Türkiyenin özel durumu buna engeldirden başka bir cevabı olan çok rica ediyorum aydınlatsın bizi.

SEÇİM SİSTEMİMİZ

ordaki seçim sistemi burdada olsa kabülüm. ama kazın ayağı öyle değil bu noktayı atlıyorsun.

Bizde seçilecek milletvekillerini parti başkanları belirler.onlarda gerçekten halk seçiyor a adamını istiyorum listeden b adamını istemiyorum gibi.

o yüzden bizde parti başkanları totaliter rejim lideri gibi oluyo a dese ayı yapıyolar b dese b yi yapıyolar....

Bi konuda sana katılırım EĞER gerçekten dış ülkelerdeki gibi istediğimiz adamı seçsek EVET derim hemde büyük bir zevkle. ama bizde milletin vekili olması gerekenler başkanın vekili olmuşsa istemem.(burda akp mhp chp yada başka bi parti farketmez.)
Sosyal ağlarda paylaş

@suark

bak anayasa değişikliğinde ayrıca ne var.

said:
"MADDE 1- 7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasının sonuna "Bu maksatla alınacak tedbirler esitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz." cümlesi ve aynı maddeye ikinci fıkradan sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmis, devamındaki fıkralar buna göre teselsül ettirilmistir.

"Çocuklar, yaşlılar ve engelliler [b]gibi özel surette korunması gerekenler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz."[/b] "

yani eşitlik ilkesi bodos kadın erkek diye uygulanmıyor zaten. yok öyle bir şey. hiç bir zaman da olmadı. maddeleri değerlendirirken tam değerlendirin.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam örnekler vereyim,

Kadınlar işyerlerinde cinsi çekicikleri yüzünden kayırılıyorlar,
bu yüzden kadınların belirli seviyelerin üstünde yükselmeleri, hatta çalışmaları yasak,eşitlik olsun.

Veya,
Erkekler daha zekiler, bu yüzden kadınlara öss de +20 puan verelim?
istediğim kadar saçma sapan şey eklerim, kimsede bişi diyemezç

@sir
E öyle yorumlamamdan daha doğal ne var? İktidara kim gelse, bu fıkra iktidarın emrine hizmet edicek.
Bambaşka bir tarafın partisi geldiğinde,

Kadın erkek eşit olmalıdır, bu yüzden memur erkeklerde etek giyecekler dediğinde, hiçbirşey diyemezsin.
Neden?
çünkü eşitlik adı altında yapılıyor.

Kanunlar birbirini denetlemeli, böle ucu açık kanun yaparsan işin boku çıkar.
Sadce bu değil, bir sürü madde var böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Rejim elden gidiyor
Laiklik elden gidiyordu.

dokunulmazlık?
Sosyal ağlarda paylaş

abi ahaha nerden aklınıza geliyo böyle şeyler gerçekten inanamıyorum. müthiş bir hayalgücü bu yani.

bu maddelerde açıkça pozitif ayrım söz konusu, iktidarda kim olursa olsun "eşitlik ilkesine aykırı erkekler etek giysin" tarzı absürd bi teklifle gelemez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

omhesabi said:

@suark

bak anayasa değişikliğinde ayrıca ne var.

said:
"MADDE 1- 7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasının sonuna "Bu maksatla alınacak tedbirler esitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz." cümlesi ve aynı maddeye ikinci fıkradan sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmis, devamındaki fıkralar buna göre teselsül ettirilmistir.

"Çocuklar, yaşlılar ve engelliler [b]gibi özel surette korunması gerekenler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz."[/b] "

yani eşitlik ilkesi bodos kadın erkek diye uygulanmıyor zaten. yok öyle bir şey. hiç bir zaman da olmadı. maddeleri değerlendirirken tam değerlendirin.

E daha fena?
Çocukların zihin sağlığını korumak için x içeriğini içeren klipleri yayından kaldırıyoruz
Yaşlılarımız kalpten gitmesin diye artık otobuse kot pantolonsuz bayan bınemeyecek

veya?

Cocuklarımızın zihin saglıgıını korumak ıcın 18 yaş altında ki cocuklara hiçbir şekilde dini imge gösterilmeyecek.
Çekersin her tarafa.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

abi ahaha nerden aklınıza geliyo böyle şeyler gerçekten inanamıyorum. müthiş bir hayalgücü bu yani.

bu maddelerde açıkça pozitif ayrım söz konusu, iktidarda kim olursa olsun "eşitlik ilkesine aykırı erkekler etek giysin" tarzı absürd bi teklifle gelemez yani.

gelmez,
ama gelebilir.

Ben sana şu kadarını söylim,
İran diyolar ya, hani iran gibi olcaz falan.
İran şeriat yüzünden böyle değil,
seçilen adam istediğini yapabildiği ve istemedikçe oradan inmediği için böyle.

Konuş bakalım iranlılarla ne diyorlar,
olay şeriat din zart zurt değil.
Olay bu adamların kendilerine keyiflerine göre istediklerini yapabilecekleri kanunlar hazırlamaları.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Tamam örnekler vereyim,

Kadınlar işyerlerinde cinsi çekicikleri yüzünden kayırılıyorlar,
bu yüzden kadınların belirli seviyelerin üstünde yükselmeleri, hatta çalışmaları yasak,eşitlik olsun.

Veya,
Erkekler daha zekiler, bu yüzden kadınlara öss de +20 puan verelim?
istediğim kadar saçma sapan şey eklerim, kimsede bişi diyemezç

abi işin tehlike yanını geçtim, komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın erkek eşitliğini korumak adına, kadınlar erkeklerin konsantrasyonunu bozma suretiyle işyelerinde ki performanslarını göreceli olarak kadınların altına itiyorlar. Bunu engelemek amacıyla, İş yerine alınan her 2 erkek için maksimum 1 kadın sınırını getiriyoruz. Ayrıca, bu ciddi sorunu ortadan tamamen kaldırmak için kadınlarımıza modern, yeni, ve toplumumuzun ahlaki yapısına uygun yeni kıyafet düzenlemeleri getiriyoruz.

Şunu söyleyip uygulamaya koymamaları için 1 neden gösterin lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

abi dünyanın hiçbi yerinde yok böyle bişey, türkiyede nasıl olsun neden olsun? kim böyle önerilerle gelecek yani?

hadi yüksek yargıyla ilgili tartışmaları anlıyorum, resmi ideolojinin korunması söz konusu falan filan da, eşitlikle ilgili maddeye itiraza ilk kez burda rasladım =) türkiyenin siyasi gündeminde biricik, naçizane bir duruş bu!
Sosyal ağlarda paylaş

off sen gerçekten baya bir geri kalmışsın. iş yerinde kadınlar erkekleri emzirirse aten o bahsettiklerin ortadan kalkıyor*.

bu sebeple günümüz türkiyesinde anayasa mahkemesi "seni bir kere emebilir miyim" diye soran erkeğe kendini emdirmeyen kadınları12 yıldan az olmamak üzere 38 sene ile yargılama hakkını mahkemelere veriyor.

*: salak bi ülkede salak birisi öyle bir fetva verdi diye haberler vardı 3-5 ay önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...