Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Talent Sistemi GG?

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Coder said:

Viktor said:

dps ol isini yapamiyorsun cunki iki vuruyorsun DRIDIRIRI ustune geliyor moblar

iyi bir tank hem kotu dps i hem kotu healeri sirtliyabilir
iyi dps vasat tank ve kotu healeri tasiyabilri
iyi bir healer vasat bir tanki, kotu dps i tasiyabilir

ama kotu tanki tasiyabilme diye birsey yok iste, kilavuz karga olunca burnun pislikten cikmiyor, anca dua edicen gurupta iyi plate dps olucak o goturucek

3 plate dps tanksiz heroic yaptigimizi bilirim ehueheeu, ama randomdan gelen bir adam haric hep tanidikti ve iyi oyunculardi

şuna bişey ekleyebilirim, iyi dps zaten o aggroya saygı duyar ne var ne yok boşaltıp aggro almaz üzerine hunter roque agroo iyiyse tankı rahatlatır aggroda..

aggro tutamayan tank kaldı mı yahu md tot filan var zaten en kötü tanka bile aggro tutturuyor bunlar + çoğu classın aggro düşüren abilityleri var
Sosyal ağlarda paylaş

content görsün diyor blizzard ama yeni 80 leyen adam direk icc girebiliyor. ulduar, naxx, toc direk fos. saçma sapan bir sistem.

vanilla dönemi çok leşti. t1 dizmeden bwl geçemezdin. aylarca farmlardın mc yi ki üstüne geçesin. sonra t2 leri dizerdin aq40 a geçerdin falan. ama şimdiki sistemi de öyle bi yaptılar ki accountu geçen sene naxx bitirip kapatan adam bugun acsa 2 hafta kasıp iccye başlayacak kıvama gelmiş.

bu kadar kolaylığa rağmen inanılmaz derecede aptal oyuncular da türemiş. zaten bir gs saçmalığı var akıllara ziyan. spellhaste i sürünen warlock 550 hit yapmış 6k gearscore um var diye geziyor. dps meter a bakıyorsun komedi ya da sartaryonda firewallardan seke seke ölüyor.

tbc nin ayarı iyidi işte. revered olamadan hclere giremezdin. ssc, tk, bt attuneleri vardı. şimdi lolol 6k gs kingslayerim diyen adamlar rüyasında yapamazdı kaeli falan. tbc nin sistemini biraz yumuşatarak devam edeceklerdi işte. hatta zul aman ile badge vendor falan gelmişti.

şimdi ki sistemde de bir dungeonun normalini 2-3 kere yapmadan hc'sine girmesin adam yani. öyle aptal tipler geliyor ki akıllara ziyan. aldığı itemın gem slotuna insan lütfenden de olsa yeşil bir gem takar 5-10 golda. soyleyip kızınca "lul mejt, after getting 25 badge ill get shiny epix then will gem it :D:DD:DD" diyor adam. yani bu casuallık değil ki aptallık düpedüz. casual dediğin adam hc modlara ayıracak vakti olmaz, haftada 10-15 saat oyun oynar ama yine contenti görür yetenekliyse. 250 over hit gear yapan, tanklarken açacağı sealı bilmeyen, dps rotasyonundan bi haber olan adam =/= casual. hani bazen oyle adamlar geliyoki. paladin tankla bi icc yapmıstım baya önce. adamın gear baya kötü gibiydi 213 lvl. dedim sıçtık rotfacede ama adam şiir gibi kiteladı oozeleri tıkır tıkır yaptık bossu ki 251 gearlı tanklarla 10 saniyede wipe yiyip disband ederdik rotface'in ilk haftaları...
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

vanilla dönemi çok leşti. t1 dizmeden bwl geçemezdin. aylarca farmlardın mc yi ki üstüne geçesin. sonra t2 leri dizerdin aq40 a geçerdin falan. ama şimdiki sistemi de öyle bi yaptılar ki accountu geçen sene naxx bitirip kapatan adam bugun acsa 2 hafta kasıp iccye başlayacak kıvama gelmiş.

abi benim priesti gecen sali 80 ledim, 5 gun sonra 5k gs vardi direk ICC de yaptim yane, 80 olali 2 hafta olmiyor su anda ve 5.3k gs var lol

TBC nin ilk yarisi agirdi gercekten, vanilladan bile daha hardcore idi, hatirliyorum o ilk hafta ramparts heroic girmek icin once 2 saat nonstop SH normal farmlamistik, normalde bile az dikkatsiz olunca brutal bir skeilde wipe yiyorduk, botanica ile arcatraz in normal versiyonlari nerf oncesi HoR dan daha zordu filan, rampartsa heroic ilk girdigimzde yeterli CC olmasina ragmen parca pincik etmisti bizi vazruden ile nazan ikilisi,trash zaten yakaladimi direk oneshot atiyordu

durnholde heroic expansion boyunca "puglanmaz" statusunu korudu misal, SL gene girince 2 saatten once cikamazdin, hele o 2. boss onu trash yokmu uffff

sonradan iyi cilalayip duzelttiler, zul aman in girmesi, SSC TK achilerinin kalkmasi ile cok rahatladi oyun, gunlerce 2-2-2-2 diye surundurup tier dagitmak yerine offset dagitiyordu cillop
Sosyal ağlarda paylaş

mechanar'da elemental summonlayan belf mage boss vardı. onu passlayıp son boss'a giderdi millet sonra denerdi, kesemezse aman bırak diyip bitirilirdi haha.

cidden tbc ilk dönemi ağırdı. black moras'ı bitiremezdi millet, karazhan anahtarını almak için yapmak lazımdı. cot durnholde zaten facia. patrolleyen elemanla köşe kapmaca oynardık. ahaha ne günlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

TBC nin ilk yarisi agirdi gercekten, vanilladan bile daha hardcore idi, hatirliyorum o ilk hafta ramparts heroic girmek icin once 2 saat nonstop SH normal farmlamistik, normalde bile az dikkatsiz olunca brutal bir skeilde wipe yiyorduk, botanica ile arcatraz in normal versiyonlari nerf oncesi HoR dan daha zordu filan, rampartsa heroic ilk girdigimzde yeterli CC olmasina ragmen parca pincik etmisti bizi vazruden ile nazan ikilisi,trash zaten yakaladimi direk oneshot atiyordu

ya aslında hatayı o ilk yarısında yaptılar kimse hani ay bt görelim diye ölüp bitmiodu görmek istiolardı ama öle demand seklinde değildi kesinlikle.

hataları, casual ve yetersizler icin sadece karazhan vardı her hafta aynı instance baydı insanları 10 kisilik olunca ztn millet akın akın girebildi problemsiz. hani tbc başında belki bi tk tadında yer olsa yine öle 10 yada 25m ama basit olabilirdi

düsünsene 10m karazhandan 25m ssc ye geciodun ki ssc nin hemen karazhan sonrası nası illet bi yer olduunu bilen bilir.

insanlara bisi vermek zorundaydılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Silmarwen said:

2-3 senedir filan Resto Shamanımla mutlu mesut oynarım, şimdiye kadar da çok şükür hiç bir hata yapmadım, hiç faillemedim, raide girerken açtım okudum uzuuun uzun. Ha "taktiğini anlatın bu bossun" da demedim. Kendim taktiği oluşturmaya çalıştım. Olmadıysa değiştirdik filan öyle işte. Level 80'e kadar da Enhancement - Elemental filan gittim. Ama 80'de hiç kimseyi tanımadan, kimseye bakmadan, hiç bir resto shamana inspect çekmeden (talent için) kendi kendime yürüttüm karakteri. Çok da sağlam olduğunu düşünüyorum şu anda. Ha "proggresin nerde hocam" diye soran olursa da Magtheridon'da Türk guildi diye başlayıp sonra olmayınca universale çevirince biraz bişiler yaptık. 10-mande ama. 25-mande festergut kestik o kadar. Progress yok yani. Ha neden yetersizler yüzünden. Tankımız sağlamdı cidden, dpslerden bir kaç tanesi sağlamdı, healerlar da iyiydi. Ama işte 3 dpsle de 25-man raid yürümediği için olmadı. Sonra zaten guild yavaş yavaş arap guildine döndü birden (Magtheridon'da son free migratelerden önce felaket bi arap furyası vardı bilen bilir) Ama abi araplar içinden kimse kusura bakmasın da 3-4 tane toplasan iyi adam görebildim koca serverda.

Bir kaç ay önce ilk alt karakterimi açtım, DK. "Tank yaparım ooh mis" dedim. Level 80 oldum. Emblem farmlıyim dedim. Tank seçersem hızlı gelir diye düşünmeden DPS olarak daldım. Ama abi gear olmadığı için mi, serverın mallığından mı artık bilmiyorum da hc başına 1 saat sıra bekliyeceksem haliyle daha çabuk neyle sıra gelicekse ona geçerim. Geçtim haliyle. Tank olarak girdim. Gear yok dediler, tanklayamazsın dediler paşa paşa da tankladım çok güzel. Ama o ilk ve son oldu. Geri kalanların hepsinde daha dungeonın başında bütün herkes "lol noob tank" diyip gruptan çıktı. Yine 1 saat bekleme olayına döndü. Eee nasıl emblem kasıcam ben? En sonunda zaten uğraşamam ya dedim bıraktım alt malt ellemiyorum şimdi. Şansa bala 1-2 tane VoA'ya girdim de 1 tane epicim oldu. Ama yok yani. Hadi guild olsa bişiler yapılır, tanıdık olsa yine bişiler yapılır da. Koca serverda bizim elemanlar migrate edince bir başıma kaldım. Zaten low population oldu server.

Transfer edebilirsen yardım ederim sana farm vs yapıp karakterini düzenlemek anlamında.
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

tbc nin ilk donemi gercekten cok guzel ve zorlayiciydi. Saatlerce wipe yesen bile zevk veriyordu zorlayıcı combatlar.
Tk yi cok begenmesem de ssc bence en basarili dungeonlardan biri.
Karazhan in ilk donemi de cok guzeldi nerf oncesinde trashler tek atiyordu ehausd

ssc güzeldi harbiden. boss combatları güzel, ferah mis gibi raid.
tk bunalım bir yerdi ama. daracık koridorlarda bir sürü cümbüş. solarian ve loot reaver da bayık bir combattı ssc bosslarına göre.

lan loot reaver diyince aklıma geldi. attuneleri silince her guild en kötü loot reaverı kesince millet isyan cıkarmıstı forumlarda ffs easy epix for bad players diye, şimdi hale bak. :D
Sosyal ağlarda paylaş

loot reaver iste

iisin komigi bossu negrcek adini kullanmiyorum hic, priestle TK girmeye calisiyorum imba t5 icin, her seferinde soruyorum "loot reaver da kesicenizmi" diye, aldiigm fix cevap "WUT?" ile "WHAT THE HELL IS THAT?"
boss diyorum, void reaver "dude we are going to the one with the phoenix dude..." aliyorum cevap

wow playerbase in ne hale geldigini size sunla ispatliyabilirim hatta

http://img41.imageshack.us/img41/7123/wowscrnshot070410151014.jpg

>_>
<_<
>_<
Sosyal ağlarda paylaş

80 olup direk hclere dalmak tabi şu an bi yere kadar geçerli. WOTLK ilk zamanlarında imkansızdı. Şimdi heryer 5gs dps. DPS olsan illaki yanına 3-4k dps gelio zaten.

Gerçi ben hiç 80 olup direk hclere dalmadım. Normal yol zaten 78-80 normal dungeonlarda ve questler ile rep kasmak. İşte Wrymrest'ten 2 tank itemi var. Hodir'de shoulder enchant var felan. Direk rep itemlerı wishliste ekler ona göre hareket ettim WOTLK'de. Tabi ilk zamanlarda GS addon felan yok. Normal UP yada HoS'taki dps, heal yada tanksam combat logda aldığım dmg'e göre tahmin yürütüodum HC'ler için. Ama ne olursa olsun bir iki defa deniyosun UK yada Nexus HC. Bakıosun nasıl diye. Görüosun fikir yürütüosun. Ama dediğim gibi rep kasıp, faction lardan item almadan HC yapmak saçmalıktı.

Ben TBC zamanında başladığım için, fazla yorum yapamam :D Zaten BT felan kesilmiş çoktan :D bikaç nerf gelmiş. Hiç BT, Sunwell, AQ yada full ZA yapmadım.

Yeni talent değişiklikleride çok önemli değil. Bir müddet off off deriz sonra alışırız.
Sosyal ağlarda paylaş

ben tankliga bu expansion basladim, random tool filanda yoktu , ole gear filanda yoktu

her run healera sorardim, damage intake nasil, rahat heallaniyormuyum diye, her specden healerin fikrini alir, tavsiyesini dinler ona groe hariket ederim, misal healer paladinse aoe durumuna, aggroya dah ozen gosteririm ama holy priest ise ona daha uygun hariket eder, spike damage yiyicegim pullerden kacinirdim, arkamda healerim varsa ama 2 boss bile ayni anda cekerim (cekmisligimde vardir, bizimkiler hatirlar EHUEHEUHEU)

cokda hata yaptigim olmustur yani, ama bahsi gecen "yetersiz" gubundan farkim ayni hatayi iki kez yapmamam ve tecrubem olmiyan encounteri yaparken bileni kim olursa olsun dinlememdir, soyleneni harfi harfine yaparim ama encounteri ogrenirim, oturur o aksam netten bakarim ayni spec sahibi insanlarin fikirlerini, ikinci girdigimde sahsi denemelerimi yapar ucuncude kendi oyun tarzimi oturturum

cookie cutter buildlerle, standart guidelarla zaten ortalama bir oyuncu olunur wowda ancak iyi olmak istiyorsaniz hayatin her alanindaki gibi once elestiriye acik olucaksiniz, hicbirzaman "ben yedim bitirdim, en iyiyim herseyi biliyoruma" girmiyceksiniz (tabi tarihsel olarak bu mentaliteye sahip bir ulkeye anlatamassin bunu, piri reisin emshur dunya haritasini ortadan ikiye yirtip amerika kitasinin gosterildigi parcayi "bize lazim degildir" diye kaldirtan yavuzun, kesfedilciek herseyi kesfettik, gidilebilicek her yere gidi pele gecirdik bundan sonra avrupali bizimle esit olamaz, calismaya gerek yok kibirien dusen kanuninin yonettigi bir halk, hala bzi cok ustunuz cok uberiz mentalitesini terkedemedik)

heleki surekli degisen bu dunyada, hele wow gibi ehr patch degsien bir oyunda "tamam ben superim" demek sizi yerinize cakar, geride birakir, sevimsiz yapar

ejderhalarin tanklanirken cok dikkatli hariket edilmesini, yaratigin kafasinin kural olrak hicbir sekilde guruba donuk olmamasi gerektigini ben lvl 75 demi ne VH de bir healerdan fircayi yedigimde ogrenmistim misal, cokta sert ve kirici soylemisti ama sayesinde cok onemli bir ders aldim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...