Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ya cultural retinue kompozisyonunu etkiliyor bildiğim ama hepsi o kadar, heavy infantry retinue'nun da housecarl retinue'dan kötü olmaması lazım bildiğim.

Daha kötü, çünkü housecarl son seviye kültür binası yapılmış gibi bonus alıyor, normal heavy infantry retinue ise o bonusu almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

Az ve öz olmak lazım :P

[hr]

mevcut ceneviz oyunumdan ne zaman başlasam venedik neredeyse çok hızlı bir şekilde ya bizansa yada hre'ye embargo savaşı açtırıyor. ne yapmam lazım bunu engellemek için ? -25 opinionu umursamayıp kafasına kafasına vurayım mı ?

Abi yapacak şey çok basit, biraz güçlenene kadar hre ye falan trade post kurmayacaksın. Güçlenince zaten gift falan yollarsın.
Hre savaç mı açtı, ver kurtul. Diğer ailelerinm postları falan varsa sıkıntı yok gitsinler.
Oyun başını entrikanı yüksek tut, diğer ailelerden post ele geçir. Ufak ülkelere post kurucaksın, onların yemiyor savaş açmak kolay kolay. Bir de mümkünse Venedik'ten önce davran, sen Venedik'e savaş aç.

Ya Republic o kadar kolay ki bence, olmadı git İrlanda'dan bi şehir al oraları ele geçir.
Sosyal ağlarda paylaş

Retinue konusunda da bir şey demek istiyorum, bence Catapracht çok iyi, çünkü atlı okçu ve ağır atlıdan oluşuyor.
Skirmish'de atlı okçular tutuyor, ağır atlı da shock phase'de süpürüyor. Savaşta asıl kayıpların yaşandığı aşama shock phase orada göğüs göğüse çarpışma oluyor. Moğollların orduları için catapracht biçilmiş kaftan.

Dendiği gibi light infantry kalabalık tutmak için lazım. Skirmish aşamasında genelde az kayıp olur fakat, moral gider. Sen sayını az tutarsan moralin biter şok aşamasına gelene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Abi yapacak şey çok basit, biraz güçlenene kadar hre ye falan trade post kurmayacaksın. Güçlenince zaten gift falan yollarsın.
Hre savaç mı açtı, ver kurtul. Diğer ailelerinm postları falan varsa sıkıntı yok gitsinler.
Oyun başını entrikanı yüksek tut, diğer ailelerden post ele geçir. Ufak ülkelere post kurucaksın, onların yemiyor savaş açmak kolay kolay. Bir de mümkünse Venedik'ten önce davran, sen Venedik'e savaş aç.
Ya Republic o kadar kolay ki bence, olmadı git İrlanda'dan bi şehir al oraları ele geçir.

Bütün ticaretim HRE ve Bizansa dayanıyor zaten :P En güçlü tüccar devlette benim zaten. Diğer ailelerdede 3 yada 4 tane falan post kaldı toplam. oyun başında hayvan gibi abandım postları almaya. truce falan demedim girdim venediğe kaldı öyle ambargo atamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

E sen ateşkesi bozarsan ilişkin bozulur herkesle, o zamanda kolay yersin ambargo.
Venedik'ten önce davranıcaktın ambargo için, o zaman kolay kolay belini doğrultamaz. Bende mesela başta HRE'ye ambargo yaptırdı 3 trade post'u direkt gözden çıkardım. Fransa ve ufak devletlere yayıldım. Sonra Bizans'la ilişkimi yükselterek oraya yayılmaya başladım. Sonra Bizans'a ambargo açtırdım. Venedik bir düzine trade postunu kaybetti. Ondan sonra zaten iyiden iyiye güçlendim.

Kafkaslar'dan bir şehir alıp Karadeniz'i, İrlanda'dan bir şehir alıp İngiltere'yi trade postlarla donattım. Bu arada Venedik'i boşladım, hemen bana İskoçya'yı saldırttı. Ama güçlendiğim için yendim onu. Sonra da ben ateşkes bitince Fatimid'i saldırttım Venedik'e, Kuzey Afrika'yı hacıladım.

Bir de kendi malikanendeki binaları yapıyorsun di mi? Ben onu hemen farkedememiştim çünkü. Her stat'a +2 bonus veren binalar var.
Sosyal ağlarda paylaş

benim artık DLC olarak tek beklentim kaldı hadi iki diyelim.

1- PAPACY ve genel bi katolik revizyonu. kardinaller olur o olur bu olur bishop olarak oynamak olur vs. GÜLÜN ADI İZLEYİP CK 2 OYNİCAM.

2- biraz daha bol event ve rpg öğesi. hele küçük ülkelerde falan bazen çok zaman geçiyor bişi yapamadan o zamanlarda ilaç gibi gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece venediğe bi defa saldırdım o kadar. tabi sonra yeni reyize geçince bi sicilya-iskenderiye, bi kabylia-iskenderiye durmadan isyana başladı. sonunda gözlerini oydurup hapise tıktım tekrar rahatım. şimdide varisim iki defa değiştiği için resmen moku mokuna başganlığı kaybettim. önceki saveye geri döneceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...