Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PES 2011

reyou

Öne çıkan mesajlar

Oyunu test etme şansı buldum 2 gündür. 2010'dan güzel olmuş haliyle :P

Become a Legend modu daha gerçekçi, hoş detalarla süslenmiş. Teknik direktör konuşmaları, karşı takım hakkında ipuçları, mevkiye göre sana yüklenilen görevler ve bu görevlerin skor-süre ile değişiklik göstermesi falan.

Birde sanırım bilgisayar dili ile oyun dili eşleşiyor. Direk Türkçe açıldı sdf. Güzel olmuş bu da.

Paslar daha da gerçekçi olmuş bi öncekine göre. Lakin çok zor geliyor sdfg

Adam geçmek zorlaşmış. Bireysel oyundan çok takım oyununa dönmüş bu yıl. GÜzel etmişler bunu da.

Grafiklerle ilgili bazı yerlerde hala sorunlar var. Gol sevinçlerinde bazen bi adamın eli diğerinin sırtının içine giriyor falan. Garip.

Lig-takım isimlerinin hakları hala alınamamış. Koca firma nasıl bu olayı aşamıyor bilemiyorum.

Hareketler, tepkiler de daha gerçekçi olmuş.

Genel olarak güzel olmuş yani. Daha bi sürü eklemeler var detay olarak da yazmadım hepsini.

Birde fifa'yı test edip objektif karşılaştırma yapıcam ahah
Sosyal ağlarda paylaş

pes üzerine patch/option file uygulamadan görsel olarak da leş bi oyun zaten. ne data güncelliyolar ne lisansları var. eski serilerde oyun dosyaları arasında ayhan, okan ve hasan şaş'ın suratlarını bulmuştum ama oyun içinde kullanılmıyordu. bu nasıl bi amatörlük ben anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyun içinde o kadar saçma şeyler oluyor ki, bu kadar basit şeyleri 2010 yılında bile yapamamak ne demektir akıl ermiyor.

-90 dakikanın sonuna 0 dakika eklenmiş 1 tek gerçek maç var mıdır?
-oyuncular hiç mi kaçmaz? top sürüyorsun, oyuncu kaçacağına mal mal bekliyor. atak heba oluyor.
-gollerin %90'ı kanattan orta ile geliyor. gerçek hayatta bu oran %30 larda.
-pas tuşuna basıyorsun, önünde iki adam var, hangisine atacağına karar veremiyorsun. çünkü hafif yana bassan, yandaki adama değil taca atıyor topu. ileri bassan rasgele ikisinden birine atıyor. güya bu pas sistemi daha özgür yapacaktı bizi...
-pası manuel yapmayı biliyorlar ama, kalecinin kaleci vuruşunu bırak 6 saniyeyi, 2 saniye sonra otomatik kullanmasına, orta ypatığında hiç bir tuşa dokunmasan da oyuncularının topa vuruş yapmasına ne demeli? bunlar neden otomatik?
-C.Ronaldo top sürerken, Cluj takımının sağ beki nasıl daha hızlı koşup topu kapabilir? var mı böyle birşey? adamın hızı 65...

daha o kadar çok hata var ki, saymakla bitmez. pes çok fena batırmış bu yıl.
Sosyal ağlarda paylaş

HolyRaider said:

gerçek hayatla oyunu mu karşlılaştırdın yoksa bana mı öyle geldi?

Ben Bilg. Müh. yüksek yapıyorum şu an. Yapay zeka diye birşey var. Bu oyunu tasarlayan programcılar yapay zekadan yoksun. Gerçek hayattaki futbola benzetmeye çalışmasalar haklısın ama, saçma sapan şeyleri benzetmeyi iyi biliyorlar. Hakem isimlerine kadar herşey gerçek hayattan...
Sosyal ağlarda paylaş

Bordomavi said:

oyun içinde o kadar saçma şeyler oluyor ki, bu kadar basit şeyleri 2010 yılında bile yapamamak ne demektir akıl ermiyor.

Bu haftasonu Bayern maçında hakem uzatma oynatmadan bitirdi yanlış hatırlamıyorsam. Ama bu hafta izlediğim bir maç öyle bitti yani eminim. Daha önce de görmüştüm, olmayan bir şey değil yani

bana pes2011'i savundurdun ya.. sdfdsf
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bu oyunu pc de online oynamak ıcın sanırım orjınal almak gerekıyor, fiyatı ne kadardır? bir de oynayanlar varsa görüşlerini cok merak ediyorum özellikle master lig modunun.. Lag olayı ne alemde o da çok önemli tabi. Açık açık orjinal almayı düşünüuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
said:

var

said:
oyuncular hiç mi kaçmaz? top sürüyorsun, oyuncu kaçacağına mal mal bekliyor. atak heba oluyor.

taktiklerini ayarlamazsan mal gibi beklerler

said:
gollerin %90'ı kanattan orta ile geliyor. gerçek hayatta bu oran %30 larda.

sen becerememişsin

said:
pas tuşuna basıyorsun, önünde iki adam var, hangisine atacağına karar veremiyorsun. çünkü hafif yana bassan, yandaki adama değil taca atıyor topu. ileri bassan rasgele ikisinden birine atıyor. güya bu pas sistemi daha özgür yapacaktı bizi...

bu bahsettiğin durum iki adam dipdibe olmadıgı sürece olmaz, oldugunda da ikisinden birine gitmesi senin gibi taktik yapmadan bam güm eleştiren bi insanı bu kadar bağlamaması lazım

said:
pası manuel yapmayı biliyorlar ama, kalecinin kaleci vuruşunu bırak 6 saniyeyi, 2 saniye sonra otomatik kullanmasına, orta ypatığında hiç bir tuşa dokunmasan da oyuncularının topa vuruş yapmasına ne demeli? bunlar neden otomatik?

6 saniye olması saçma olurdu çünkü maç real timeda 90 dakika sürmüyor :)), klasik 10dakikalık maçta kalecinin topu elinde 6 saniye tutması yaklaşık 1 dakikaya falan tekabul eder oyunda, bu online oyunlar için fazla zararlı. yapılan ortaya otomatik vurma diye de bişi yok, controllerı daha sakin kullanın

said:
C.Ronaldo top sürerken, Cluj takımının sağ beki nasıl daha hızlı koşup topu kapabilir? var mı böyle birşey? adamın hızı 65...
yemin ediyorum burda haklısın, arada böyle saçmalıklar oluyor

said:

açık ara tarihin en iyi pes'i bence, gerek online kullanımı olsun, gerek yenilikleri olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Cevap veriyorsun, cevapların 5'i adamı yargılıyor.

Bu durumda senin tarzınla, sana, şöyle cevap vermeyi uygun görüyorum:

"Senin gibi adam gibi cevap yazmayan bir adam için bu soruları cevaplamak önemli olmamalı. Üslup öğren. Becerememişsin."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...