Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyunkaça.com - konsol oyunları yurtdışında kaça sitesi

fizban

Öne çıkan mesajlar

efem, konsol oyunları ülkemizde bir hayli pahalı. biliyoruz. canımız yanıyor, almıyoruz, fiyatı düşsün diye kasıyoruz, takaslıyoruz, shopto'da kaçaymış diye bakıyoruz falan filan.

kafam attı benim buna, bir site yapmaya karar verdim. hiç geliri olmasa bile işimi görmesi bile yeter dedim bu aşamada.

sitenin amacı şu: shopto, sendit, zavvi, thehut, gameseek, tronix gibi türkiye'ye ps3, xbox, wii oyunları ve bluray filmler gönderen sitelerdeki fiyatlara bakacak, bu fiyatların en ucuzunu çıkaracak, falan filan bi site. bu 6 site var şimdilik, başka eklemem gerekirse eklerim.

bunun dışında, sitede oyunlara, gönderim işlemi yapan sitelerin kendilerine yorum yapma opsiyonları, oyunların metacritic puanları vs. de bulunuyor.

oyunların sitelerdeki stok durumları da cabası.

oyun derken yalnız oyun değil tabi, filmler de var.

750 civarı oyun veritabanında var, daha da artıyor her geçen gün. varolan fiyat bilgisi sayısı ise 3000'den fazla.

şimdilik test yayınında site, bulduğunuz bilimum bugları, "şu şöyle olsa ne güzel olur"ları, falan paylaşırsanız sevinirim.

siteyi yaparken çeşit çeşit yardımcı olan di, arcane ve dralnu bapslarıma da sevgiler.

link: http://www.oyunkaca.com
Sosyal ağlarda paylaş

fikir cogzel, site de cok hos gorunuyor. bence cok tutacak bir proje. komisyon alma olaylari varsa onlari arastir derim %0.5 bile alinsa cok rahat masraflarini cikarir. komisyonu satici verecegi icin de uyeye geleceklere yuk olmaz.

tavsiyeler: arama cubugu gorunmuyor. koyu bir zemin uzerinde olursa daha cabuk goze batar bence. typography de biraz kotu olmus ama bu islerden anlamadigim icin yapici bir tavsiyede bulunamiycam.
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel bir fikir, sitenin konseptine bayıldım.

1- aynı ürünü farklı sitelerle kıyaslama imkanı
2- ürünün fiyatının türk lirası cinsinden değeri
3- sitenin adının üstüne tıklayınca site açıklaması görmek
bunlar müthiş olmuş.

PC oyunları da ekleyebilsen aslında daha da güzel olur.

sitenin dizaynı biraz zor kullanışlık sunuyor,
onun dışında siteye bayıldım.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun turkiyede cesitli yerlerdeki fiyatlarını da eklerseniz. bazı sitelerde filan(varsa boyle bir imkan), boylece insanlar o sitelerden oyun getirtirken gectikleri karı da goz onune alırlar. hani 20tl icin beklemektense turkiyeden almak isteyebilirler.

20tl fark yok zaten de ornek olarak attim rakami.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel olmuş. (tu)

Yazı fonu kötü gibi ama ya da bana öyle geldi. Daha şık olabilir o. Bir de arama kutusu nerde la diye bakındım başta, aynı renk olunca geç farkettim.

Ayrıca shopto'nun bazen büyük indirimleri oluyor. Onlar için de Sıcak Fırsatlar - İndirimler tarzı ayrı bir sekme/sayfa yapılırsa daha güzel olur, gözden kaçmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

konsol düşmanları olarak pc oyunları için de bölüm istiyoruz :(

Bir de daha önce almış kişilerden Türkiye'ye gönderim sürelerinin tahmini olarak eklenmesi de güzel olur. Oylama fln imkanı da olabilir mesela, yok hız, kalite falan filn gibi

oylama değil tabi onun adı, puanlama :)

bir ek daha çok mantıklı ve güzel bir düşünce, ilaç gibi resmen (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar tekrardan,

iyi niyetler için teşekkürler öncelikle.

font, arama barı gibi olayların farkındayım ben de. ama işte tasarım pek becerebildiğim bir olay değil, tükendim biraz da, açıvereyim dedim. güzelleştiririm zamanla.

zaten 10 gündür falan, 3-5 arkadaş kullanıyorduk siteyi. genel olarak bug kalmadı diyebilirim.

güncelleme işine gelince, güzelliği şuradaki yarı otomatik güncelliyor. her gün 5-10 dk kadar bakıyorum diyebilirim. yani herhangi bir oyun stoktan çıktığı anda, sonraki gün sitede de stokta yok diyor.

@mum; temporarily out of stock ile sold out'un farkı olması lazım, haklısın onu şeyederim.

ha bir de, kampanyalar yerine, fiyatı düşenler gibi bir bölüm olabilir. örneğin uncharted fiyatı 60 tl idi, shopto 30 tl ye indirdi, ya da black edition ı çıktı onun fiyatı 50 tl; bu gibi durumlarda, son bir haftada fiyatı düşenler o listede görünebilir. böyle birşey yaparım evet.

pc, ds oyunları da eklenebilir. ama kullanıcısı çok az olduğundan, çok az site bunları direk olarak desteklediğinden emeğime yetmez diye düşündüm. yani pc oyuncusu çok tabi de kaç tane türk pc oyuncusu yurtdışından oyun alıyor ki ?

türkiye'deki sitelerde fiyatlar pek güncel olmuyor, ama aral vs eklenebilir tabi. hani "alın da fiyat farkını görün, kazık yiyonuz bilaer !" şeklinde.

siteler için şöyle düşünmüştüm, insanlar yorum olarak yazar kaç günde getirdiklerini vs, oradan bir fikir çıkar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

fikir gercekten guzel. elestirilere gelecek olursak, tasarim konusunda daha farklı dusunmelisin bence. arama özelligini ön plana cıkarırsan daha iyi olacagini dusunuyorum. ayni segmentten ornek verecek olursak, teknofiyat.com tarzında basit bir tasarım daha kullanısılı ve user friendly olabilir. tabi arama yaptıktan sonra, sonuc ekranını guzelleştirmek gerekli. farklı alandan örnek verecek olursak, wowhead.com'a bakabiliriz. cok fazla girdi ve degisken olmasına ragmen gayet derli toplu bir arama sitesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Üye olamadım, veritabanı hatası geldi :(

Database Error
MySQL Error: Unknown column 'activation_code' *kırp*
Date: Wednesday, June 9, 2010 at 7:25:32 AM
Script: /register.php
Referer: http://www.oyunkaca.com/register.php

Güzel fikir. Bi de söylenmiş ama Play-Asia'yı eklersen güzel olur. Sağlam site (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...