Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

toggie said:

sırf su apple'ın application genisligi

evet, app konusundaki genişlikleri şahane, işe yarar appleri geçirmezken zilyon tane bikinili karı, osuruk sesi, çakmak appi var.

tekrar okudum bu kismi gordum apple in tv reklamlarinda kendini androide karsi nasil pazarladigini da biliyorum("android storeda 50k bizde 200k everything you ask there is an app for that" boyle suruyle ivir zivir)
Benim demek istedigim iphone piyasaya once girmesi (hatta piyasayi yaratmasi) sebebiyle developer-app ekosistemi acisindan bir ustunlugu vardi, ama android ciktiktan 6 ay icinde bu farki kapatti. Su anda open vs closed farkiyla suruyle cihazla uyumuyla kesinlikle daha avantajlilar o konuda.

Bunlari iphone sahibi olup nexus one i da bi kac saat kurcalamis olarak yaziyorum.1 sene once iphone ozellikle kolay kullanim acisindan rakipsizdi, su an degil. Su anda telefon almak zorunda kalsam iphone 4 un cozunurluk disinda alternatiflerine attigi bir fark yok bence. eksi olarak da kullaniciyi koyun yerine koymalari var.
Sosyal ağlarda paylaş

microsim sorun degil ya, normal sim'i keserek bile yapiliyor (bkz video). asil iphone'un jailbreak olayi tatsiz. yeni firmware cikiyor, 2-3 hafta bekliyorsun jailbreak ciksin diye filan. apple da gittikce zorlastirmaya calisiyor, bu bekleme sureleri uzuyor. hic gerenk yok bence. zaten eylul basinda geliyormus turkiyeye

http://www.youtube.com/watch?v=LebM5624Zfk
Sosyal ağlarda paylaş

bence korsanin para kazanmaktan ziyade seref/haysiyetle alakasi var. sonucta bu hayati bir ihtiyac degil. ayni sekilde nasil param yok diye gidip starbucks'tan kahve calmazsam, iphone da da korsan kovalamam. hatta senin soylediginin tam tersine duzenli maasi olan adam korsana daha yatkin olur, o paralar kolay kazanilmiyor.

daha da onemlisi, iphone parali uygulamalar olmadan da on numara bir telefon. ben olsam jailbreak filan kovalamam.
Sosyal ağlarda paylaş

pardon uste video bile konmus cidden :)

amerika'li patilere bi sorum var, sprint nasil bi anlatin hele bana. bi de hatice evo 4g nasil? yani kagit uzerinde sprint de hatice de at&t - iphone ikilisinden iyi gorunuyor ama kasmayip gidip iphone 4 mu alsam bi yardim edin bana.

bir de, nike+ olayina baslayacagim, bileklige 60 dolar verecektim, ama iphone3gs deki sensor iphone4'te de olur mu sizce, bulamadim da bu konuda bilgi?
Sosyal ağlarda paylaş

abi sonra diyorlar apple'ı sevmemene rağmen diye taraftar gibi destekliyorsun diye..

lan adamlar olmasa teknoloji yüzü göremeyeceğiz.. motorola yıl sonuna kadar gyro.lu, 2ghz'li tegra'dan güç alan telefon çıkartmaya adamış kendini..

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/10x0610ou243rmoto.jpg

allahın hintlisi.. sitiv gibi seni de çok seviyoruz lan..

reitna display geyiği
http://www.wired.com/gadgetlab/2010/06/iphone-4-retina/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...