Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

bu simlock'lu aldıgın zaman belirli bir sure sonra da mı kullanamıyorsun turkiye'de? hani simdi aldım ben diyelim hollanda'da. belki seneye baska ulkede yasayacam yani ne malum :)

tam bilmiyorum ama sacma gercekten. kontrat bitince belki anlasmalı oldugun gsm e goturup kırdırabilirsin. ama bilmiyorum salladım tamamen
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

bu simlock'lu aldıgın zaman belirli bir sure sonra da mı kullanamıyorsun turkiye'de? hani simdi aldım ben diyelim hollanda'da. belki seneye baska ulkede yasayacam yani ne malum :)

operatorden operatore ulkeden ulkeye degisiyor. t-mobile hollanda 12 aydan sonra bir telefonla simlock-free ye ceviriyor. bazi ulkelerde sozlesme bitince kilit aciliyor, bazilarinda da hic acilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mum_Chamber said:

Kanuni said:

apple 3 aylik satis rekoru kirmis : $15.7 billion , bu nedir ya yillik 60 milyar dolar.

60 milyardan cok daha fazla oluyor cunku bu ceyrek normalde en az satis yapilan ceyrek. yilin ikinci yarisinda, ozellikle de christmas doneminde satislar cok daha yuksek oluyor.

Genel harcamalar olarak düşük bir çeyrek olabilir de, ne zamandır beklenen iPhone 4 yeni çıktı ve millet hücum etti. Hatta üstüne anten problemleri de patladı, bence artık azalarak devam etmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

ben adımı yazdırmıstım listeye. adamlar mail aticakti. hergun baktım mailime, bi gun bakmadım. o gun atmıslar. 1 gun gec baktım maile ve ayırdıkları telefon satılmıs. FUUUUUUU

yani deli gibi satiyolar. bir sonraki telefon icin 3 hafta sonra dedi adam.

azalmıyor pek satıslar
Sosyal ağlarda paylaş

hollanda'da satislar baslayamadi, cunku

ilk parti t-mobile musterileri icin 20sinde preorder'la 1-2 saat icinde satildi, bitti, dun teslim edildi

ikinci parti yine t-mobile musterileri icin 20sinde preorderla satildi, bitti, 4-6 hafta sonra teslim edilecek. ben de bu bekleyenler arasindayim.

ucuncu parti 30unda herkese satilmaya basladi, bundan sonra satislar da devam ediyor, 6-8 hafta sonra teslim edilmeye baslayacak. esim de bu grup icinde.

hollanda'da oyle pek azalma durumu yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

az sayıda urun surmuyor. mesela benim gittigim apple store sadece 12k adet satmış. sadece o magaza. ve bu ilk parti. yani ilk 1 ay icinde cıkanlardan.
benim kacırdıgım partiyi de sayarsak o da yaklasık bir 5-6k vardır. ben adımı yazdırdıgımda onumde 3k dan fazla insan vardı cunku.
ben buna pek az diyemem. seni bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Azalmasini saglayacak karsit bir urun yok ki ortamda , ne alacak millet onun yerine? En buyuk etkenlerden biri diger ureticilerin baltazarliklari. Iphone da anten digerlerinde baska sorunlar var turlu turlu.

hakikaten yok . App.'larda yardırdı apple. Bir kez daha gördük ki en önemli şey işletim sistemi.

Adamlar app. yapmaya uygun bir işletim sistemi ve app.'ı yapanlara iyi bir pazarlama alanı sundu olayı bitirdi. Düşündüm'de yanı mesele tasarım yada boktan bir kamera koymaları değil. Kamerasız olsa bile sürüyle satılacaktı bu telefon. Mesela Avustralya'ya gidicem yaz sonu ,brisbane yazıyım dedim bir ton program cıktı. Nerenin yemeği iyidir ,Trafik durumu,gezilip görülecek yerler vs... Nokia'nın yapacağı hiçbirşey yok linux,android gibi yazılımcıların birşeyler yapması lazım bu tekere çomak sokmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

apple in bilerek piyasaya az sayida urun surdugunu dusuneniniz yokmu aranizda? hype i arttirmak icin...

iphone icin arka cam ureten sirket yetistiremiyor, aleti birlestiren firmada yetistiremiyor bu yuzden de kurumadan gonderdiler bir partiyi ve sari tutkal lekesi sorunu ciktiydi.

alet su anda dunyanin en cok satan seyi.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

valla dün elime geçti alet, kurcalama şansı buldum.

sol el problemi falan yoktu. telefonu tutmadığım şekil kalmadı bildiğiniz. hiç bir azalma falan olmadı gayet.

başka fikriniz varsa çabuk söyleyin deneyeyim.

e madem öyle neden her yerde öyle videolar çıktı ki?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...