Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En son okuduğunuz kitap

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

http://images.hepsiburada.net/assets/Kitap/500/Kitap_866116.jpg
Yanlış hatırlamıyorsam 85 te yazılmış, biraz sıkıcı.Beyinle ilgili türlü türlü olaylar, hastalıklar falan.Meraklı olan varsa bunun yerine beynine bir kez hava değmeye görsünle başlasın.Sonra buna geçsin isterse.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

L'amante said:

Kitap ile ilgili yorum isteniyor mu bilmiyorum bölümde ama kitap nasıl ?

Ben "Kürk Mantolu Madonna" yı okuduğumda Sabahattin Ali'nin tarzını çok beğenmiştim. "İçimizdeki Şeytan"ı da bir solukta okudum. İnsan duygu ve düşüncelerini gerekli eleştirisini de yaparak çok iyi anlatıyor bence. Okurken genellikle "aa ben de böyle hissetmiştim" ya da "gerçekten de öyle" dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
http://www.eskimeyenkitaplar.com/wp-content/uploads/2013/04/savas-ve-baris-leo-tolstoy.jpg

İkinci cildi bitti.

Tolstoy bu kitabı 7 senede yazmış, savaş meydanlarını tek tek gezmiş elinde not defteri ile. Olağanüstü birşey çıkarmış ortaya, anlatmaya yetemiyorum. Karakterler, iç dünyaları, 12 senelilk bir zaman dilimindeki değişimleri, hayalkırıklıkları, mutlulukları, savaşa katılan karakterlerin ruh halleri, hataları, iyilikleri, kayıpları mehh diyebiliyorum sadece. Savaş tasvirleri, stratejiler, adam resmen beyin hücrelerini kusturmuş sanki, her bir hücreyi kullanmış hakkını vermiş :).

Özellikle karakterlerin iç dünyalarını anlatırken ki tasvirler ve betimlemeler delilik gibi, sanki içinizde birşey kabarıyor her an böyle kafanız patlayacakmış gibi, ki adam bunu yazmış birde. Zaten kitabı yazdıkdan sonra iflah olamıyor uzun bir süre hayatın anlamı ne diye inzivaya çekiliyor, ardından itiraflrım diye bir kitap yazıyor.

"Herşeyin fazlasıyla farkında olmak bir hastalıktır" demiş Dostoyevski. Tolstoy da herhalde bundan muzdarip.

Böyle bir eserin ortaya çıkması hele 100 küsür sene sonra okuyup, böyle sizi alıp götürmesi, içnizi allak bullak edebilmesi yan o his ahhh diyorum sadece paha biçilemez. Yaşam sevinci doluyor insanın içi :).

Okuyun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
SUSAN SONTAG- BAŞKALARININ ACISINA BAKMAK
savaş fotografları üzerine yoğunlaşmış harika bir kitap.. 10 üzerinden 10 veriyorum kendisine..

şimdi okuduğum kitap GABRİEL GARCİA MARQUEZ-YÜZYILLIK YALNIZLIK
yazar çocukluğundan itibaren etkilendiği şeyleri fantastik bir kurguyla anlatmış. kitap genel olarak güzel ancak benim gibi olayları isimleri çok sık birbirine karıştıranlar için dikkat toplamak zor olabilir. kendisine 10 üzerinden 8 veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...