Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Bella said:

sipeyskeyk said:

"The people on board were not so innocent ... and I cannot imagine that another country would react any differently," the ambassador said before being summoned to the Danish foreign ministry to explain the attack.

İsrail'in danimarka büyükelçisi demiş yanlış okumuşum.

yuh.
ve
pes.

olm bu adamlar cidden salak galiba.

hani birini ilk önce troll sanarsın, sonra cidden salak olduğu anlaşılır falan ya onun gibi. bu ne be
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şimdi bu videolar çıktı, israil kesin yırtacak bu işten. gemidekiler de kusura bakmasınlar ama çok acemilermiş. tüfekli adama sopayla girişirsen elbette bu olur. israil'in tam ihtiyacı olan kozu vermişler.

israil gene haksız ama onlar zaten "hebele hübele maddesinin kaçıncı paragrafı var bizi haklı çıkaran" demeye başladı, haksızken haklı bile çıkacaklar muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

ntvmsnbc

said:
İsrail Başbakanlık Basın Sözcüsü Offir Gendelman da yardım gemilerinden İsrail askerlerine ateş açıldığını savundu. Gendelman, gemide bulunan 10 aktivistin öldüğünü, 8-10 İsrail askerinin de yaralandığı söyledi.

...

...

Gemide ateşli silahlar, bıçaklar ve sopalar vardı.

...

diye aradan gozume carpanları alıntıladım. haberin butunu linkte.

bu adamlar cidden olayları istediği gibi çarpıtabiliyor ya. hani nerde gemiye gelinmeden önce gemiye açılan ateş filan.

cidden çok leş bir durum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yalnız şimdi bu videolar çıktı, israil kesin yırtacak bu işten. gemidekiler de kusura bakmasınlar ama çok acemilermiş. tüfekli adama sopayla girişirsen elbette bu olur. israil'in tam ihtiyacı olan kozu vermişler.

israil gene haksız ama onlar zaten "hebele hübele maddesinin kaçıncı paragrafı var bizi haklı çıkaran" demeye başladı, haksızken haklı bile çıkacaklar muhtemelen.

o onların gostermek istedigi videolar zaten.

baska videolar da cıktı gemi icinde cekilen. adamlar gemiye cıkmadan once gemidekilere ates aciyor. yani herifler her turlu haksız.
Sosyal ağlarda paylaş

gemiye çıkan askerlerin dövülmesiyle israile bi koz verildiği doğru ama bu olay bence de acemilikten değil bildiğin ölüm korkusundan kaynaklanan bişey.

zaten bu olaydan sonra da bir takım hukuki vs. yollarla israil kendisini haklı çıkarmayı başarırsa... bişey olmaz. vahamet o denli büyük artık.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ntvmsnbc

said:
İsrail Başbakanlık Basın Sözcüsü Offir Gendelman da yardım gemilerinden İsrail askerlerine ateş açıldığını savundu. Gendelman, gemide bulunan 10 aktivistin öldüğünü, 8-10 İsrail askerinin de yaralandığı söyledi.

...

...

Gemide ateşli silahlar, bıçaklar ve sopalar vardı.

...

diye aradan gozume carpanları alıntıladım. haberin butunu linkte.

bu adamlar cidden olayları istediği gibi çarpıtabiliyor ya. hani nerde gemiye gelinmeden önce gemiye açılan ateş filan.

cidden çok leş bir durum

uydu yayını kesildikten sonra konulduğu aşikar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hollanda'nın Lahey kentinde İsrail karşıtı gösteri düzenleyen göstericileri kışkırtan başörtülü bir kadının sivil polis olduğu ortaya çıktı. Sivil polis, kimliğinin ortaya çıkması üzerine bisikletli polisin koruması altında bölgeden uzaklaştı.

Bu arada, İsrail Büyükelçiliği'ne yürümek isteyen çoğunluğu Türk, yaklaşık 2 bin gösterici Hollanda polisi tarafından durduruldu. Grubun ön sıralarındaki bazı göstericiler polis tarafından coplandı. Göstericiler, polisin müdahalesi üzerine geri çekildi.
Sosyal ağlarda paylaş

israil e hiç bi devlet " vah vah vah bunlar zamanında sabun oluyordu bırakalım şımarsınlar" diye göz yummuyor. hiç bi devlet böyle duygusal nedenlerden dolayı kimseyi şımartmaz, destek vermez. o halkların işi.

yahudi iş adamlarında hayvan gibi para var. çok fazla lobi faaliyetleri var yurt dışında. yeri geldiğinde yerel yönetim hatta genel yönetim değiştirebilecek güçte. istediklerinde ülke ekonomisine yön verecek güçte. kolay değil yani israil'e yaptırım uygulamak.

devletlerin işi çıkar ilişkilerini kendi alehleri doğrultusunda yürütmek. düşman olduğun devletle bile açık kapı bırakmak yeri geldiğinde.

ya bi devlet çıkar sorumluluk alır ve israil'e savaş açar sonuçlarına katlanır her türlü. ya da avrupa, amerika ve türkiye falan israil ile ekonomik bütün ilişkileri keser gene sonuçlarına katlanır ve israil'in elini zorlar. ama bunlar yapılması çok güç şeyler. bi kere yapmaya kalktın mı geri dönüşü yok ya devam edeceksin ya geri vazgeçtim diyip bu sefer tam kucağa oturacaksın. kısacası çooooook zor bunların yapılması. onun için tüm dünya "çok sert" kınıyor anca. nota veriyor, büyükelçi çekiyor ıvır zıvır. kısacası israil'in bir şekilde bu işi bitirmesini bekliyorlar seyirci kalıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...