Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

The Israeli Prime Minister's Office has issued a serious travel warning for Israelis visiting Turkey. The warning calls Israelis who are about to travel into Turkey to postpone their trip and for Israelis in Turkey to remain indoors and avoid presence in the city centers.

Adamlar hala maduru oynuyor ya.

Şu gayet yerinde bi uyarı yalnız. Uyarının geldiği yer her ne kadar ironik olsa da, 7/24 rage türk halkının gördüğü her Yahudi'ye dalması gibi bi durum bile söz konusu olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

İsrailli yetkililer ve haber siteleri şaka yapıyor bence şuanda.

Ebu Barak'ın açıklamasından;

He called the flotilla a provocation, specifically called the IHH, an Islamic aid organization, "extremist supporters of terror."

Filonun amacını provakasyon, IHH'nin de terör destekçisi kökten dinci bir örgüt olarak tanımlıyor.

Barak's comnments followed the first Israeli response on the clashes, whereby Deputy Foreign Minister Danny Ayalon said that the flotilla of ships "was an armada of hate and violence.

Kısaca: Dışişleri bakanı şöyle demiş: Filo şiddet ve nefret donanmasıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaşırılması gereken davranış, İsrail'in bu hareketi yapacak kadar kendine güvene sahip olması ve tüm dünyayı karşısına alması.

bu olayı yaptıktan sonra kendini savunmak için bahaneler uydurması değil bence.

siyasilerin de vereceği tepki BM'in vereceği asıl tepkilere "bence de öyle, ben olsam ben de öyle derdim." i geçmez bence. aldıkları ilk kararlarla bunu belli ettiler zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█

facebooktan vatan kurtarma çalışmaları da başladı
Sosyal ağlarda paylaş

Chastise said:

Şaşırılması gereken davranış, İsrail'in bu hareketi yapacak kadar kendine güvene sahip olması ve tüm dünyayı karşısına alması.

bu olayı yaptıktan sonra kendini savunmak için bahaneler uydurması değil.

wat

adamlar yıllardır hem insan hakları hem savaş suçu işliyor. bütün dünya bunu yazılı olarak kabul etmesine rağmen sıfır yaptırım uygulanıyor. şimdi mi şaşırdın buna
Sosyal ağlarda paylaş

Chastise said:

bu olayı yaptıktan sonra kendini savunmak için bahaneler uydurması değil bence.

siyasilerin de vereceği tepki BM'in vereceği asıl tepkilere "bence de öyle, ben olsam ben de öyle derdim." i geçmez bence. aldıkları ilk kararlarla bunu belli ettiler zaten.

İsrail bundan bin kat fazlasını yaptı, gazzeyi dümdüz etti, sonuç ne ki? 10-15 kişi öldü diye hiç bişey olmaz. Dünya filan hikaye yani. Bi tek diğer milletlerden ölenlerin olması biraz diplomatik sorun çıkartır kendilerine, 1-2 haftalığına al elçini ver elçimi filan diye oynaşırlar, sonra gerisi aynı tas aynı hamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Chastise said:

bu olayı yaptıktan sonra kendini savunmak için bahaneler uydurması değil.

wat

adamlar yıllardır hem insan hakları hem savaş suçu işliyor. bütün dünya bunu yazılı olarak kabul etmesine rağmen sıfır yaptırım uygulanıyor. şimdi mi şaşırdın buna

Evet orda bi salaklık olmuş bende.

"Yani bir şeye şaşırılacaksa illa, israil'in alenen bir sivil gemiye saldırması kadar ileriye gitmesidir"i kastetmiştim. Onu ifade edememişim. zaten şaşırılacak bişey de kalmadı.

neyse sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bence olması gereken tedbirler şunlar olmalıydı;

* Donanmadan 2 gemimiz hemen açığa çıkmalı, Natoya yardım gemilerinin tarafsız bir limana çekilmesi için baskı yapılır, baskı netice vermezse 2 gemimiz, yardım gemilerini güvenli bir limana götürmek için yola çıkardı. Ve tabi ki kimsenin tutuklanmaması ve 26 yaralıya en iyi şekilde müdale yapılmasının sağlanması Türkiyenin görevleri arasındaydı

* Israil'in yukardaki tedbire karşı çıkması halinde ancak Elçi geri çekilmeli, Elçi geri çekildikten sonra burada bir Israil elçisinede gerek yok, elçileride geri gönderilmeliydi.

* Dökülen kanın, işlenen suçun ve yapılan saygısızlığın bedeli olarak, Filistin üzerinde yarı-garantör gibi bir Diplomatik Güç elde edilmeli, bir daha Filistin'e yardım götürülmesine gerek kalmaması yine Türkiye tarafından sağlanmalıydı.
Yani ne biz birdaha yardım yapmaya kalkışacaz nede Israil bir daha oradaki halkı yardıma muhtaç bırakacak.

* BM'de Israil Filistin arasındaki hukuksuzluğun Ermeni soykırımı, Iran nükleer faaliyetleri, K.Kore gibi troll gündemlerin önünde yer almasını sağlamalı ve bu problemin en ivedi şekilde çözülmesinin takipçisi yine Türkiye olmalı.

* Hükümetin Türk milletini sağduyulu olmaya çağırmak, herhangi tadsız bir olayın yaşanmasına maal vermemek, gerekli hesabın tarafımızdan sorulacağını gerekenin her zaman yapılacağını halka hissetirmesi gerekiyor/gerekiyordu. Ve kesinlikle toplanan ufak yada büyük kalabalığa polis müdalesi bulunulmaması gerekmektedir. Protesto yapmamaları yaparlarsada dünyaya antipatik görünmememiz için filistin bayrakları yerine kendi bayrağımızı tepki olarak açabileceğimiz söylenmeli, ikna edilmeli.

* BM şüphesiz Israil'e göstermelik yada ciddi bir ceza kesicektir. Türkiye olarak israile kesilecek cezanın umrumuzda olmadığı Israil'in bunun bedelini gazzedeki ambargoyu kaldırarak ödemesi gerektiği konusunda baskın olmamız gerekiyor.

* Israil ile yaptığımız mayın temizleme, askeri araçların modernizasyonu gibi anlaşmaların Filistin'deki problem çözülene kadar askıya alınması.

* Israil'in yukarıdaki tedbirlerimize tepkisine oranla son tepki olarak, ne yazık ki üzülerek söylüyorum ama Türkiye'deki Yahudilerin artık paralarına para katmalarına devlet eli ile dur denmeli. Israil'in herşeyi, tek gücü paradır. Ona hiç dayanamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamalar bildigin dünyaya nanik cekiyo

ne demek abi sivil gemiye saldırı düzenlemek üstelik te acık denizde yani israilin kara sularına bile girilmemis yerde.

ayrıca kara sularına girse dahi sivil gemiye müdahale hakkı yok.bunların hepsi uluslararası hukuk ta geciyor.

bundan sonra ne olur;
bi kac gün boyunca israil kamuoyunda yuhalanır,BM den bi cacık cıkmaz sadece uyarı adı altında bi kac kınama gelir.sonra da 1 haftaya kalmaz gündem degisir,unutulur her sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

israil'in yaptığının kanuni bir yanı yok, ayrıca sivillere ateş açmış olmaları da kendi mazeretleriyle açıklanabilir gibi değil. madem ki böyle bir direniş beklentin vardı, yayını jam etmeseydin de iddiaların kanıtlanabilseydi. ya da en azından kendin çekseydin kayda. sözlerinin zerre değeri yok çünkü, başka durumlarda tekrar tekrar gördük.

ha uluslararası sularda yapılan böyle bir müdahalenin korsanlıktan farkı yok kaldı ki, önce gemiden ateş açılsa da hakları olurdu ya neyse.

adamların marmarayı hemen kıyıya cekmemesinin sebebi o zaten, icinde sayısız basın mensubu var hepsi video cekmis fotoeraf cekmis ses kaydı almıs, nasıl temizliycez diye dusunuyolar belliki
Sosyal ağlarda paylaş

aynen o sebepten dolayı türk hükümetinin "ambulans uçaklarımız var. gidip kendi ülkemizin vatandaşları ile acil olarak ilgilenmek istiyoruz" isteğini reddediyorlar. adamlar açık açık "hayır önce biz ordaki herkesi sorguya çekicez, delil ne var ne yok bi kontrol edelim sonra gidersiniz" diyor. inşallah yaralılara bişey olmaz. videolarda çok feci yaralı insanlar vardı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...