Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

• 7 ay sonra ...
Archangel_ said:

demek mezun oldun çekirge :) DUS falan uğraşmayacaksın sanırım?
hayırlı olsun muayenehane, sorunsuz hastalar bol kazançlar :)

Yok ya çift dikiş oldum o yüzden uzadı :D eylüle giricem DUS a ama babam da diş hekimi var kartalda muayenehane. Eylül de kazansam da kazanmasam da istanbula dönüş. E arada uğrarım muayenehaneye :) DUS a abanıyorum bakalım nolcak. ümitliyim :) başkentteyim ben. kaçtır DUS ortalamasında birinci oluyo okul :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mc_Lovin said:

patideki dişçi arkadaşlara bir sorum olacak.

benim sağ üst 8 numaranın minesi bombe oluşturmuş yanağıma doğru. bugün dilimi oraya değdirdiğimde farktım. önce bir şey yapışmış zannettim ama daha sonra yerinden oynamadığını farktım bombenin. resmen diş minesi dışarıya doğru bombe yapmış. ne olabilir acaba bu? çok acı çekecek miyim tedavisinde?

Soylediğin diş 20 lik dişin zaten , gg uğraşma çektir
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

Archangel_ said:

demek mezun oldun çekirge :) DUS falan uğraşmayacaksın sanırım?
hayırlı olsun muayenehane, sorunsuz hastalar bol kazançlar :)

Yok ya çift dikiş oldum o yüzden uzadı :D eylüle giricem DUS a ama babam da diş hekimi var kartalda muayenehane. Eylül de kazansam da kazanmasam da istanbula dönüş. E arada uğrarım muayenehaneye :) DUS a abanıyorum bakalım nolcak. ümitliyim :) başkentteyim ben. kaçtır DUS ortalamasında birinci oluyo okul :D

sindire sindire en güzeli :P
başkentli olduğunu hatırlıyorum ama sen istatistikleri boş ver, önemli olan bireysel başarı :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim de şöyle bir sorum olacak: önden ikinci sırada sağ altta dişim ağrımaya başlamıştı, hemen gittim dibine dolgu yapıldı ama soğuk su filan deyince sızlıyordu uzun uzun. bir daha gittim, bu sefer iki diş arasında çürük görülüp yine dolgu yapıldı oraya. şimdi o soğuk/sıcak hassasiyeti daha az ama hala geçmedi, dolgular kompozit bu arada. yüksek hassasiyetin (bayağı ağzımı musluk suyuyla çalkalarken bile sızlıyor ama geçiyor biraz sonra) geçmesi için daha zaman tanımalı mıyım yoksa öneri nedir?

waterpik çok iyiymiş bu arada, bilginize. dişlerim, dişetlerim bayram etti. keşke yıllar önce alsaymışım.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Mc_Lovin said:

patideki dişçi arkadaşlara bir sorum olacak.

benim sağ üst 8 numaranın minesi bombe oluşturmuş yanağıma doğru. bugün dilimi oraya değdirdiğimde farktım. önce bir şey yapışmış zannettim ama daha sonra yerinden oynamadığını farktım bombenin. resmen diş minesi dışarıya doğru bombe yapmış. ne olabilir acaba bu? çok acı çekecek miyim tedavisinde?

Soylediğin diş 20 lik dişin zaten , gg uğraşma çektir

teşekkürler dentist hanım
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 4 20lik dişte içeri göçmüş yatay şekilde diğer dişlere baskı yapıyormuş. Ulan 1 olur , hadi 2 olsun diyelim , 4üde sıkıntılı çıkar mı ya , hayvan mısın birader bu nasıl bir beceriksizlik 4üde yamuk olsun.

Şimdi bu ameliyatı doktor yaparken 4ünü aynı anda çeker mi , çekerse bu bana tahmini ne kadara patlar ayrıca işe gidememe durumu olur mu? İş bu aralar rahatladı düşünüyorum gidiim çektiriim dişleri 3-5 gün yatiim diye :D kaç gün çalışamaz halde olurum ( konuşarak çalışıyorum o yüzden ağzımda pamuk falan çalışamam :D temiz net konuşmaya geri dönmem lazım)
Sosyal ağlarda paylaş

20 yaş diş çekiminde bir sıkıntı yok ya, ben üçünü çektirdim, bir tanesini dikişle kapadılar. 1 tanesi duruyor, ona da zaman olunca gideceğim.

Açıkçası tık tık çekiyorlar, ertesi güne birşey kalmıyor, ameliyat olsa bile. Diktikleri ipi almak için tekrar uğraman gerekiyor ameliyat gerekiyorsa.

Bende mal dişçi 20 yaş dişini çekeceğim diye dilimin altını deldi diş aletiyle, fena bir aft oluşturdu. Oralmedic diye bir ilaç var, onu kullandım. Berbat birşey, hayatımda en güçlü acıyı yaşadım 5-10 saniye kadar, sonra anında geçirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...