Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

yeni gordum konuyu tam da zamanında.

simdi ben kucuklugumden beri hep dislerime cok iyi baktım. dizilimi cok guzel olmasına ragmen son yıllarda beyazlıgını kaybetmisti.

kendi dis doktorumdan cok memnunum ama izmir'e tasındıgımdan beri gitme fırsatı cok fazla bulamıyorum. bi de bu beyazlatma isi bir kac seans surekli giderek oldugu icin izmir'de buldum ben de bi tane.

dise jel suruluyor ve mavi ısık tutuluyor. dun ilk seansa girdim. 1 saatten fazla surdu. disimin rengi biraz acıldı. bugun tekrar gidicem. istenilen beyazlıga bugun ulasacagımızı soyledi. son seansta ise rengi koruma olacak dedi. disimin tedaviden onceki rengi A3, tedaviden sonra A1 olacak.

ilk seansta fazla sızı beklemiyorum demisti ama alt dişlerde biraz sızı yasadım. hatta dun eve geldikten sonra da ara ara 1-2 saniyelik yuksek sancılar oldu ama surekli bir sızı yok. simdi de cok az hissediyorum, su icerken falan. bugun ikinci seansa girmemde bir sakınca olur mu? iki gun ust uste gelirsen daha iyi sonuc alırız da dedi bu arada.

tabi ben bunları doktora da sorabilirim de, yine buradan da bilgi alayım dedim :) madem baslık var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

benim 20likler çıkmadı ya 31 yaşındayım
çıkınca noluyo illa çektiriyomuyuz

İlla çekilecek diye bir kural yok. 40 yaşında da 20lik diş çıkaran insanlar var sağlıklıysa öndeki dişlere baskı yapmıyorsa çıkış doğrultusu düzgünse çekilmesine gerek olmaz haliyle.

net bir tespit için önce muayene.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

yeni gordum konuyu tam da zamanında.

simdi ben kucuklugumden beri hep dislerime cok iyi baktım. dizilimi cok guzel olmasına ragmen son yıllarda beyazlıgını kaybetmisti.

kendi dis doktorumdan cok memnunum ama izmir'e tasındıgımdan beri gitme fırsatı cok fazla bulamıyorum. bi de bu beyazlatma isi bir kac seans surekli giderek oldugu icin izmir'de buldum ben de bi tane.

dise jel suruluyor ve mavi ısık tutuluyor. dun ilk seansa girdim. 1 saatten fazla surdu. disimin rengi biraz acıldı. bugun tekrar gidicem. istenilen beyazlıga bugun ulasacagımızı soyledi. son seansta ise rengi koruma olacak dedi. disimin tedaviden onceki rengi A3, tedaviden sonra A1 olacak.

ilk seansta fazla sızı beklemiyorum demisti ama alt dişlerde biraz sızı yasadım. hatta dun eve geldikten sonra da ara ara 1-2 saniyelik yuksek sancılar oldu ama surekli bir sızı yok. simdi de cok az hissediyorum, su icerken falan. bugun ikinci seansa girmemde bir sakınca olur mu? iki gun ust uste gelirsen daha iyi sonuc alırız da dedi bu arada.

tabi ben bunları doktora da sorabilirim de, yine buradan da bilgi alayım dedim :) madem baslık var.

Hassasiyet gauet normal herhangi bir sakinca yok gitmende.

Bir de hidrojen peroksit yuzde kaclik sorar misin bugun. Markasini bir de( bleaching materyalinin)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Sorum var hocam!

Diş beyazlatır denen macunların işe yarayanı var mı?

Hergün yeni bir ürün çıkartıp "en iyi bu korur" diyorlar ya tüm markalar. E önceki ürünleri korumuyor muydu bizi saf mı sanıyorlar?

Teşekkürler :|

Diş beyazlatıcı macunların faydası da var zararı da var. Düzenli kullanımıda diş minesinde çizilme hassasiyet gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Ama teknoloji ve bilim sürekli ilerliyor bu da bir gerçek, pazarlama canavarının yanında.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Ön üst dişlerimin birinde sertlik var böyle şişlik bidiğiniz.Diş etim patlıyor.Bildiğiniz iltahap akıyor içinden korkuma gitmemiştim 15 gün önce kanal tedavisi yaptırdım .Doktor gececeğini söyledi 10 gün sonra kontrole gittim sislik aynı duruyor.Üstüne basa basa antibiotik kullanayımmı dedim gerek yok 2 3 ay sonra gecer dedi.
(ön dişlerimde kaplama var tek dişin üstü şiş senelerdir.)

Sizin tavsiye edebileceğiniz birşey varmı bu hususta bu sisliğin olsumundan beri hergün şiddetli baş agrıları cekiyorum ne tomogrofide birşey çıkıyor ne başka birşeyde.

Alıntı yapıp cevaplarsanız minnettar kalırım .Bugünde 2 alt dişim kesildi haftayada sol üst den 3 diş kesilecek 32 yaşında ağzımda diş kalmadı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Lithran said:

Ön üst dişlerimin birinde sertlik var böyle şişlik bidiğiniz.Diş etim patlıyor.Bildiğiniz iltahap akıyor içinden korkuma gitmemiştim 15 gün önce kanal tedavisi yaptırdım .Doktor gececeğini söyledi 10 gün sonra kontrole gittim sislik aynı duruyor.Üstüne basa basa antibiotik kullanayımmı dedim gerek yok 2 3 ay sonra gecer dedi.
(ön dişlerimde kaplama var tek dişin üstü şiş senelerdir.)

Sizin tavsiye edebileceğiniz birşey varmı bu hususta bu sisliğin olsumundan beri hergün şiddetli baş agrıları cekiyorum ne tomogrofide birşey çıkıyor ne başka birşeyde.

Alıntı yapıp cevaplarsanız minnettar kalırım .Bugünde 2 alt dişim kesildi haftayada sol üst den 3 diş kesilecek 32 yaşında ağzımda diş kalmadı :)

Kaplamalarinin cikarilmasi rontgen alinmasi gerekiyorsa kanal tedavisi yapilmasi ve kaplamalarin degismesi gerekiyor kanaatimce. Gormeden anlattigindan yola cikarak bu kadar uardimci olabilirim. Antibiyotik kullanman da yararli olur kanala baslaninca. Gecmis olsun( yeni gordum mesaji kusura bakma gec oldu )
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
copry said:

selam copry,

diş ağrısı, diş içine yemek girmesinden dolayı diş etinde oluşan acı sebebiyle özel bi polikliniğe gittim. Aşağıdaki fiyatı çıkardılar.

Uygun mu bu?

Diş no : 16
İşlem adı : Kanal Tedavisi - Üç kanal(dolgu hariç)
Fiyat : 265 TL

Diş no : 16
İşlem adı : Komposit Dolgu (OM)
Fiyat : 120 TL

Diş no : 26
İşlem adı : Kanal Tedavisi - Üç kanal(dolgu hariç)
Fiyat : 265 TL

Diş no : 26
İşlem adı : Komposit Dolgu (OM)

Diş no : 37
İşlem adı : Komplikasyonlu diş çekimi (rejyonel anestezi ile)
Fiyat : 140,4

Diş no : 32
İşlem adı : Detertraj ( diş taşı temizliği-alt sol çene)

KDV : 79,44 TL
Total : 1072,40 TL

Kazıklanıyor muyum?
Sosyal ağlarda paylaş

sonra da alet kırmışlar söylememişler vs diye konu açılıyor. yanlış anlaşılmasın arkadaşlar, o konuda bahsedilen hekimin desteklenecek savunulacak bi tarafı yok elbette, komplikasyon gerçekleşebilir ama hastayı bilgilendirmemek, takip etmemek olmaz tabii.
gelelim bu konuya; pahalı olması iyi olacağını elbette göstermez ama sağlıkla ilgili ucuz işte de kalite beklemeyin.
klişe bir örnek olacak belki ama kanal tedavisi+dolguya o kadar para mı, itelemişler dediğiniz fiyatı yeri geliyor tek bir kazağa, kota veriyorsunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...